Kategorie

Rezystory

Oporniki, czyli inaczej zwane rezystory, to podstawowy element wyposażenia wszystkich układów elektronicznych, które wykorzystują energię. Każdy elektryk, majsterkowicz, miłośnik automatyki i robotyki, powinien dysponować wieloma modelami o zróżnicowanej mocy i rezystancji. Oferta Botland to gwarancja zadowolenia z wyboru, ponieważ dysponujemy ogromnym zróżnicowaniem produktów.

Podkategorie

 • Zestawy rezystorów

  Zestawy popularnych wartości rezystorów, niezbędne w każdym warsztacie.

 • Rezystory przewlekane

  Rezystory w obudowie do montażu przewlekanego.

 • Rezystory SMD 0805

  Rezystory w obudowie SMD 0805.

 • Rezystory SMD 1206

  Rezystory w obudowie SMD 1206

 • Rezystory grzejne

  Prąd płynący przez rezystancję powoduje pewien spadek napięcia: prąd razy napięcie to moc - w tym wypadku moc cieplna, która wydziela się na oporniku, rozgrzewając go. Na ogół zjawisko to jest utrapieniem elektroników, gdyż ciepło należy w odpowiedni sposób odprowadzić....


Filtrowanie

RLC - Typ SMD/THT:
RLC - Tolerancja:
RLC - Rezystancja:
RLC - Pojemność:

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Rezystory w każdym sprzęcie

Dla potencjalnego użytkownika sprzętu elektronicznego, nie jest istotne, co znajduje się w środku opakowania – liczy się tylko to, by sprzęt działał bez zarzutu i charakteryzował się wydajnością. Miłośnicy elektroniki, widzą jednak dużo więcej, ponieważ ich fascynuje zasada działania danego wyposażenia i dlatego w razie awarii, są w stanie szybko dojść do tego, który element musi zostać wymieniony. Czasem wystarczy montaż jednej nowej części, która kosztuje poniżej 1 zł – w naszym sklepie można znaleźć zestawy 16 wartości rezystorów, które oferowane są w ilości 800 sztuk, za zaledwie kilka złotych! Oporniki są podstawowym elementem każdego sprzętu elektronicznego, ponieważ stosowane są w celu obniżenia napięcia. Co to oznacza dla elektryków? Otóż nie istotne, czy projektują Państwo mało zaawansowany układ oparty na minikomputerze Arduino, czy chcą zainstalować diodę w swoim aucie – w każdym przypadku, podzespoły potrzebują różnego napięcia.

Przykłady zastosowania rezystorów

Chcąc zamontować w swoim aucie diodę LED, która będzie służyła jako ozdoba, należy wziąć pod uwagę, że podawane napięcie wynosi 14,5V, natomiast ta jedna dioda potrzebuje zaledwie 3V do poprawnej pracy, więc bez sensu stosować specjalistyczne stabilizatory, które są o wiele droższe, skoro można wszystko wykonać z pomocą jednego rezystora. To najprostsze zobrazowanie, do czego rezystory są przydatne w elektronice, a można podać ich wiele, ponieważ znajduje się one we wszystkich sprzętach elektronicznych, które znajdują się w domu, pracy lub restauracji – znajdziemy je m.in. w telewizorach, czajnikach, zegarkach itp. Sprzęty potrzebują jednak różnych oporności, więc wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, oferujemy zestawy różnych modeli rezystorów najlepszej jakości.

Popularne w tej kategorii: