Kategorie

Clementoni - roboty edukacyjne

Marka Clementoni istnieje od ponad 55 lat – w tym czasie jej produkty stały się znane w wielu krajach świata. Tworzone przez włoskiego producenta zabawki edukacyjne mają zapewniać dzieciom wszechstronny rozwój – w tym pomagać w ćwiczeniu logicznego myślenia, stymulować wyobraźnię i kreatywność. Nic dziwnego zatem, że w ofercie produktów dla współczesnych młodych ludzi nie mogło zabraknąć nawiązań do tak dynamicznie rozwijających się dziedzin, jak elektronika i robotyka. Stąd pomysł na kolekcję modeli i robotów edukacyjnych Clementoni, które znajdziecie w naszej ofercie.

Prosto o trudnych tematach

Modele jeżdżące, kroczące i latające to skomplikowane konstrukcje, które w swoich działaniach wykorzystują zaawansowane zjawiska fizyczne. Jeśli jednak ich budowę sprowadzi się do ograniczonej liczby prostych elementów – jak w zabawkach edukacyjnych Clementoni – a cały zestaw wzbogacony zostanie o przystępny podręcznik, zasada działania modeli stanie się zrozumiała nawet dla kilkulatków. Idea nauki zostaje tu jakby odwrócona: najmłodsi najpierw obserwują w praktyce działanie zbudowanej przez siebie konstrukcji Clementoni, a dopiero na tej podstawie zgłębiają zasady działania urządzenia. Brak nudnych, mocno teoretycznych wstępów do budowy robotów czy pojazdów sprawia, że młodzi konstruktorzy angażują się w zabawę, a wiedzę zdobywają niejako mimochodem – głównie z dołączonych do zestawów, bogato ilustrowanych, kolorowych książeczek.

Zabawki latające i jeżdżące

Wśród zabawek edukacyjnych Clementoni szczególne miejsce zajmują zestawy z serii Laboratorium Mechaniki. Każdy produkt składa się z kilkuset (ponad 200) elementów, umożliwiających budowę różnych konstrukcji z danego obszaru tematycznego. Mamy tu zatem zarówno części do budowy ciężarówek, maszyn rolniczych czy ciężkich maszyn budowlanych, jak i samolotów oraz helikopterów. Dobór klocków sprawia, że młodzi użytkownicy mogą zmontować wiele różnych pojazdów z jednego zestawu, przy czym kolejne modele charakteryzują się coraz wyższym stopniem zaawansowania. Istnieją też zestawy uniwersalne – takie jak Clementoni 60595 – umożliwiające eksperymenty z wieloma zupełnie odmiennymi konstrukcjami, np. dźwigami, helikopterami i elektrycznymi samochodami. Bawiąc się nimi dzieci poznają zasadę działania kół zębatych, przekładni, dźwigni i innych podstawowych rozwiązań mechanicznych.

Sympatyczne roboty

Włoskie zabawki zaspokoją również oczekiwania najmłodszych amatorów robotyki. Pozwolą im bowiem na budowę własnych, inteligentnych konstrukcji. Robot Celementoni Mind Designer – sterowany głosem albo przyciskami na obudowie – wprowadza dzieci w świat programowania, a jednocześnie uczy podstaw geometrii. Z kolei Cyber Robot pozwala odkryć radość zdalnego sterowania urządzeniem za pośrednictwem łącza Bluetooth i aplikacji mobilnej na smartfony. Bardziej wymagającym użytkownikom rekomendujemy zestawy Evolution Robot Clementoni (zdalnie sterowany, wyposażony w możliwość komunikacji głosowej i ruchome ramiona), a także Laboratorium Robotyki RoboMaker PRO, najbardziej zaawansowany zestaw robotyczny w ofercie Clementoni, zawierający liczne czujniki, silniki i głośniki.