ALS-PT19 - analogowy czujnik światła otoczenia - Adafruit 2748

Indeks: ADA-05298 EAN: 5904422359720

Moduł wyposażony w analogowy czujnik światła, zasilany napięciem z zakresu od 2,5 V do 5,5 V. Im większe natężenie światła, tym wyższa jest wartość napięcia na wyjściu czujnika.

ALS-PT19 - analogowy czujnik światła otoczenia - Adafruit 2748
15,90 zł
12,93 zł netto
Zapłać później
Dostawa 4 szt. zaplanowana na 2023-12-15
Oczekiwanie na dostawę
Producent: Adafruit
Kompatybilny z: Arduino

Opis produktu: ALS-PT19 - analogowy czujnik światła otoczenia - Adafruit 2748

Moduł wyposażony w analogowy czujnik światła, zasilany napięciem z zakresu od 2,5 V do 5,5 V. Pomiar odbywa się poprzez podłączenia sygnału z wyjścia analogowego do mikrokontrolera wyposażonego w przetwornik A/C, np. Arduino. Im większe natężenie światła, tym wyższa jest wartość napięcia na wyjściu czujnika.

Wszechstronne czujniki światła i koloru

Odpowiednio dobrane czujniki światła i koloru to bardzo przydatny dodatek do wielu układów elektronicznych. Tego typu rozwiązania mogą sprawdzić się m.in. w zastosowaniach diagnostycznych, a także jako sposób na sterowanie działaniem poszczególnych komponentów w zależności od naświetlenia danego miejsca. Ich działanie opiera się na dostosowaniu napięcia czujnika do natężenia światła, co odbywa się z wykorzystaniem fotorezystorów. Przy wyborze konkretnego rozwiązania należy zwrócić uwagę przede wszystkim na specyfikację danego komponentu, w szczególności pod kątem charakterystyki reakcji na światło. Moduł ALS-PT19 – analogowy czujnik światła otoczenia Adafruit 2748 odznacza się odpowiedzią na naświetlenie podobną do ludzkiego oka, co pozwala na intuicyjne korzystanie z produktu.

Adafruit – sprawdzony sprzęt tworzony na zasadach open source

ALS-PT19 – analogowy czujnik światła otoczenia Adafruit 2748 to rozwiązanie od amerykańskiej firmy Adafruit, która specjalizuje się w wytwarzaniu sprzętu open hardware. To podejście, które zakłada otwarte dzielenie się specyfikacją układów oraz technikami wykorzystanymi przy produkcji. Dzięki temu, podobnie jak w przypadku oprogramowania open source, można liczyć na szerokie wsparcie społeczności użytkowników, którzy mogą zapoznać się ze wszystkimi szczegółami działania danego komponentu. Warto zwrócić także na szerokie możliwości podłączenia wynikające z wykorzystania uniwersalnego złącza goldpin, które jest kompatybilne z większością płytek drukowanych dostępnych na rynku.

W zestawie znajduje się także listwa goldpin.

ALS-PT19 - analogowy czujnik światła otoczenia - Adafruit 2748.

Specyfikacja ALS-PT19

 • Napięcie zasilania: od 2,5 V do 5,5 V
 • Wysoki współczynnik tłumienia promieniowania podczerwonego
 • Widmowa odpowiedź czujnika zbliżona do ludzkiego oka
 • W zestawie znajduje się listwa goldpin do samodzielnego wlutowania
 • Wymiary: 7,8 x 10,6 x 2,4 mm
 • Masa: 0,2 g

Szerokość opakowania 3.5 cm
Wysokość opakowania 0.4 cm
Głębokość opakowania 3.5 cm
Masa opakowania 0.002 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Zasady składania reklamacji towaru

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, ponosimy odpowiedzialność na zasadach określonych w Kodeksie Cywilnym za wady fizyczne i prawne.

Po wykryciu wady Kupujący ma prawo:

 • złożyć oświadczenie o żądaniu obniżenia ceny,
 • złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy, ale nie wtedy kiedy wada jest nieistotna,
 • żądać wymiany rzeczy na wolną od wad,
 • żądać usunięcia wady.

Informujemy, że Dział Reklamacji firmy Botland rozpatruje zgłoszenia w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty ich wpłynięcia. Botland odpowiada z tytułu rękojmi jeśli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat od momentu wydania rzeczy.

Informacje dotyczące korzystania z prawa odstąpienia od umowy

Zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi Konsument ma prawo odstąpić od umowy kupna-sprzedaży w terminie 30 dni bez podania przyczyny. Termin ten wygasa po upływie 30 dni od momentu, w którym Konsument wszedł w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Konsumenta weszła w posiadanie rzeczy.

Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz §4 Regulaminu zwrot towaru przysługuje wyłącznie Konsumentom (zakup niezwiązany bezpośrednio działalnością gospodarczą lub zawodową). Zwroty nie przysługują Klientom (zakup związany bezpośrednio działalnością gospodarczą lub zawodową).

Przebieg reklamacji / zwrotu

W celu zgłoszenia reklamacji prosimy postępować zgodnie z instrukcją:

1 Zapoznaj się z zasadami reklamacji / zwrotu.
2 Wypełnij formularz, który znajduje się poniżej.
3 Zapoznaj się z treścią otrzymanej odpowiedzi.
4 Zabezpiecz i zapakuj niesprawny produkt.
5

Wyślij przesyłkę na podany niżej adres wraz z wydrukowanym formularzem oraz dowodem zakupu.

Formularz reklamacyjny

W celu rozpoczęcia procedury reklamacyjnej / zwrotu, wypełnij formularz.

Adres do wysyłki:

BOTLAND - SERWIS
Gola 25A
63-640 Bralin

Zasady reklamacji

W celu sprawnego przeprowadzenia procesu reklamacji, prosimy o zapoznanie się z opisanymi poniżej zasadami:

 1. Przed odesłaniem sprzętu prosimy o upewnienie się, iż produkt faktycznie jest niesprawny.
 2. W celu sprawnego przebiegu reklamacji prosimy o wypełnienie formularza reklamacyjnego oraz dołączenie go do przesyłki.
 3. Do reklamowanych produktów prosimy dołączyć dowód zakupu (np. paragon, fakturę lub potwierdzenie wykonania przelewu).
 4. Towar należy starannie zapakować, aby zapewnić bezpieczny transport i zapobiec kolejnym uszkodzeniom.
 5. Firma Botland nie odbiera paczek reklamacyjnych wysłanych za pobraniem.
 6. Zwrot kosztów przesyłki następuje po uznaniu reklamacji. Jest to kwota zgodna z najtańszą oferowaną formą dostawy.
 7. Sprzęt prosimy odsyłać kompletny razem z akcesoriami. Produkty niekompletne zostaną odesłane bez rozpatrzenia na koszt nadawcy.
 8. Samodzielna naprawa, przeprowadzona przez osoby nieuprawnione, tj. niebędąca naprawą przez firmę Botland, pozbawia Kupującego prawa do dalszego reklamowania.
 9. O sposobie rozpatrzenia reklamacji Kupujący zostanie poinformowany drogą elektroniczną (poprzez wiadomość e-mail).
 10. Szczegółowe informacje dotyczące aktualnych kosztów wysyłki znajdują się na stronie: www.botland.com.pl w zakładce Dostawa.
 11. Odesłanie sprzętu jest równoznaczne z zapoznaniem się z powyższymi zasadami.

Zasady zwrotu towaru

 1. W celu skorzystania z prawa odstąpienia od umowy, Konsument zobowiązany jest poinformować Sprzedającego o swojej decyzji poprzez jednoznaczne oświadczenie.
 2. W celu sprawnego przebiegu procesu zwrotu prosimy o wypełnienie formularza zwrotu oraz dołączenie go do przesyłki, można wykorzystać inne oświadczenie niż zamieszczony formularz.
 3. W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy wszystkie otrzymane płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy do Konsumenta (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Konsumenta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy przez nas oferowany). Konsument ponosi koszty przesyłki zwrotnej. Zwrot środków nastąpi w ciągu 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o decyzji odstąpienia od umowy. Zwrotu dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Konsument wyraził zgodę na inne rozwiązanie lub je zaproponował.
 4. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
 5. Prosimy o odesłanie lub przekazanie nam rzeczy niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o odstąpieniu od umowy. Prosimy również o staranne zapakowanie towaru przed wysyłką.
 6. Konsument odpowiada tylko za zmniejszenie wartości produktu wynikającej z korzystania w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia cech i funkcjonalności.

Opinie o produkcie

ALS-PT19 - analogowy czujnik światła otoczenia - Adafruit 2748

5/5

Średnia Ocena

1

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Andrzej W. 27.05.2022 Potwierdzony zakup
Super

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: