SparkFun Qwiic SHIM - złącze Qwiic I2C do Raspberry Pi - SparkFun DEV-15794

Indeks: SPF-21163
SparkFun Qwiic SHIM jest niewielkim modułem nakładanym na piny GPIO Raspbery, za pomocą którego można w prosty sposób doposażyć minikomputer w złącze Qwiic. Moduł wpinany jest bezpośrednio na złącza GPIO Raspberry Pi odpowiadające interfejsowi I2C, bez konieczności lutowania. Konstrukcja płytki pozwala na nakładanie na niego dodatkowych rozszerzeń Raspberry Pi w postaci nakładek GPIO (HAT) tworząc tak zwany stos.
SparkFun Qwiic SHIM - złącze Qwiic I2C do Raspberry Pi - SparkFun DEV-15794
7,50 zł
6,10 zł netto
Producent: SparkFun
Kompatybilny z: Raspberry Pi

Opis produktu: SparkFun Qwiic SHIM - złącze Qwiic I2C do Raspberry Pi - SparkFun DEV-15794

SparkFun Qwiic SHIM jest niewielkim modułem nakładanym na piny GPIO Raspberry Pi, za pomocą którego można w prosty sposób doposażyć minikomputer w złącze Qwiic. Moduł wpinany jest bezpośrednio na złącza GPIO Raspberry Pi odpowiadające interfejsowi I2C, bez konieczności lutowania. Konstrukcja płytki pozwala na nakładanie na niego dodatkowych rozszerzeń Raspberry Pi w postaci nakładek GPIO (HAT) tworząc tak zwany stos

Qwiic SHIM do Raspberry PiQwiic SHIM do Raspberry Pi.

System Qwiic

Ekosystem Qwiic obejmuje szeroki wybór czujników i podzespołów elektronicznych opartych na magistrali komunikacyjnej I2C i podłączanych za pomocą dedykowanych przewodów. Głównym założeniem tego rozwiązania jest ułatwienie procesu prototypowania. Wszystkie elementy obsługujące standard Qwiic wykorzystują wspólne, 4-pinowe złącze JST o rastrze 1 mm. Zmniejsza to ilość wymaganego miejsca na płytce drukowanej, nie wymaga również lutowania. Zabezpiecza także przed podłączeniem niezgodnie z polaryzacją. Moduł SHIM wyposażony został również w regulator 3,3 V, który pozwala na podłączenie dowolnej płytki wyposażonej w złącze Qwiic. 

Specyfikacja Qwiic SHIM 

  • Regulator 3,3 V
  • Złącze: Qwiic
  • Interfejs: I2C
  • Format HAT
  • Nie wymaga lutowania
  • Wymiary: 10,2 x 14 mm
Moduł ze złączem QwiicModuł ze złączem Qwiic.

SparkFun Qwiic SHIM — złącze Qwiic I2C do Raspberry Pi — SparkFun DEV-15794 Botland — Sklep dla robotyków

Nakładka Qwiic SHIM umożliwia podłączenie wyprowadzeń I2C płytki Raspberry Pi do złącza Qwiic. Dzięki temu można szybko odłączać i podłączać komponenty elektroniczne do magistrali, co jest bardzo przydatne na przykład podczas prototypowania czy nauki elektroniki.

Montaż nakładki nie wymaga lutowania. Ponadto konstrukcja rozszerzenia umożliwia podłączenie innych nakładek w stosie. Więcej informacji znajdziesz pod odnośnikami umieszczonymi w sekcji „Przydatne linki” pod opisem produktu.

Nakładki SHIM — wielkie możliwości w kompaktowej odsłonie

Nakładki typu SHIM (Shove Hardware in the Middle) to miniaturowe płytki rozszerzeń, które pozwalają na zwiększanie możliwości komputerów jednopłytkowych przy wykorzystaniu jak najmniejszej ilości przestrzeni i wyprowadzeń. W wielu przypadkach mogą być też łączone w tak zwane stosy, czyli umieszczane jedna nad drugą.

Dzięki temu możesz korzystać z wielu nakładek SHIM jednocześnie, co umożliwia zaimplementowanie do projektu mnóstwa przydatnych funkcji jednocześnie. W naszej ofercie znajdziesz nakładki SHIM dla Raspberry Pi stworzone przez takie marki jak SparkFun czy Pimoroni.

Szerokość opakowania 5 cm
Wysokość opakowania 0.2 cm
Głębokość opakowania 7 cm
Masa opakowania 0.001 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: