Kategorie

Lego Mindstorms i WeDoo

Tych duńskich klocków nie trzeba nikomu przestawiać. W obecnej, supernowoczesnej wersji Lego Mindstorms i Lego Wedoo próżno doszukiwać się jego protoplastów – dawnych zestawów Lego Technic… Obecnie są to zaawansowane, świetnie pomyślane i zaprojektowane roboty edukacyjne do samodzielnego montażu. Młody elektronik otrzymuje moduły i dodatki do nich, które błyskawicznie wciągają go w świat robotyki oraz programowania. Lego Wedoo rekomendujemy dla dzieci młodszych, natomiast Lego Mindstorms spełnią oczekiwania nieco starszych miłośników nowych technologii.

Podkategorie

  • Lego Mindstorms EV3 Lego Mindstorms EV3

    Gdyby istniała nagroda dla produktów, które najbardziej zasłużyły się dla wykształcenia kolejnych pokoleń inżynierów na całym świecie, z pewnością pierwsze miejsce zajęłyby zestawy LEGO Mindstorms. Mózg kontrolerów Lego Mindstorms EV3 stanowi wydajny procesor ARM taktowany...

  • Lego WeDoo Lego WeDoo

    Zestaw klocków Lego wyposażonych dodatkowo w silniki i czujniki. Wprowadza najmłodszych w świat robotyki.


Kiedy budowa robotów staje się sztuką…

Wystarczy spojrzeć na zmontowane zestawy Lego Mindstorms, by odkryć, jak wielkie dają one możliwości. Serce projektu stanowi wydajny i szybki procesor, dostarczany wraz z mnóstwem przydatnych elementów i modułów, takich jak wyświetlacze LCD, czujniki, gniazda kart SD, a także serwomechanizmy. Roboty edukacyjne zbudowane na bazie tych zestawów oszałamiają możliwościami – wystarczy wspomnieć, że mogą one służyć nawet do modelowania 3D, współpracując przy tym ze środowiskiem Autodesk. Bezprzewodową komunikację zapewnia im natomiast łącze WiFi. Młody elektronik, który za narzędzie nauki robotyki obierze sobie Lego Mindstorms, będzie mógł skorzystać także z wielu praktycznych dodatków, w tym dodatkowych klocków, osobnego modułu WiFi, a także czujników: koloru, ultradźwięków czy też czujnika żyroskopowego. Producent zestawów dostarcza ponadto szeroką gamę części zamiennych do zestawów Lego Mindstorms.

Przyjazne wprowadzenie w świat robotyki

Najmłodszych najczęściej nie trzeba przekonywać o tym, że roboty edukacyjne będą dla nich ciekawą przygodą. Dlatego duńska marka stworzyła zestawy Lego Wedoo dla dzieci. Każdy młody elektronik poradzi sobie ze zmontowaniem robota na bazie dostępnych elementów, a dzięki niezwykle sympatycznemu designowi klocków, od razu zaprzyjaźni się z robotycznym kompanem. Zestaw bazowy umożliwia skonstruowanie aż 16 różnych robotów – młodzi adepci elektroniki skorzystają przy tym z czytelnych instrukcji, dołączonych do kompletu Lego Wedoo.

Do indywidualnych poszukiwań i nauki szkolnej

Zarówno zestawy Lego Mindstorms, jak i Lego Wedoo mają ogromny potencjał naukowy dla szkół i innych placówek edukacyjnych. Wspólna budowa konstrukcji mechanicznych ożywianych przez „serce” w postaci jednostki centralnej może okazać się wyzwaniem, które pchnie młodego elektronika do własnych poszukiwań i rozbudzi w nim nową, inżynierską pasję. Szereg modułów i dodatków uczyni tę ścieżkę znacznie łatwiejszą. To jednak nie wszystko. Zestawy Lego Wedoo wykraczają poza projektowanie robotów edukacyjnych dla szkół – na ich podstawie poruszają bowiem także zagadnienia z codziennego życia, nauki o kosmosie czy też praktycznej fizyki. Uczą również planowania doświadczeń, projektowania modeli i rozwiązywania problemów badawczych.