Elektrody biomedyczne - 10szt. - SparkFun SEN-12969

Indeks: SPF-02604 EAN: 5903351245159

10 sztuk biomedycznych czujników, które mogą być używane do badania EEG, EKG oraz EMG. Urządzenia są jednokrotnego użytku posiadają warstwę lateksowego żelu.

Elektrody biomedyczne - 10szt. - SparkFun SEN-12969
49,90 zł
40,57 zł netto
Zapłać później
Producent: SparkFun

Opis produktu: Elektrody biomedyczne - 10 szt.

10 sztuk biomedycznych elektrod, które mogą być używane do badania EEG, EKG oraz EMG. Urządzenia są jednokrotnego użytku posiadają warstwę lateksowego żelu. Każdy klip dobrze przylega do skóry, łączy się z przewodem za pomocą zatrzasku, co umożliwia bezproblemową wymianę. Wymiary pojedynczej elektrody to: 24 x 1 mm. W naszej ofercie znajdziesz również przewody do elektrod oraz czujnik do pomiaru aktywności mięśni.

Między ciałem a aparaturą pomiarową - elektrody biomedyczne

Od wielu lat jest udowodnione naukowo, że organizmy żywe, zarówno ludzie, jak i zwierzęta, wykazują aktywność bioelektryczną. Dzięki temu zjawisku, udało się skonstruować aparaturę pomiarową, za pomocą której możemy diagnozować i analizować pracę takich organów jak serce i mózg - odpowiednio za pomocą elektrokardiografu (EKG) i elektroencefalografu (EEG). Aby jednak móc przystąpić do diagnostyki, konieczne jest podłączenie ogniw, które w tym łańcuchu pomiarowym przekażą urządzeniu pomiarowemu niezbędnych sygnałów pomiarowych. W tym celu, stosuje się elektrody biomedyczne przyklejane do powierzchni ciała pacjenta.

Elektrody biomedyczne - jak to działa?

Oferowany zestaw elektrod biomedycznych umożliwia podłączenie do ciała pacjenta w celu zbadania aktywności bioelektrycznej serca (EKG) - taki pomiar wymaga podłączenia dokładnie dziesięciu elektrod pomiarowych. Elektrody pomiarowe są pokryte cienką warstwą żelu elektroprzewodzącego. Dzięki temu, nawet pomimo względnie wysokiej rezystancji skóry ludzkiej, możliwe jest wykrycie bardzo słabych sygnałów elektrycznych, które są następnie przekazywane i wzmacniane w ustroju pomiarowym elektrokardiografu. W naszej ofercie znajdziesz także specjalną przystawkę od SparkFun Electronics, za pomocą której możesz śledzić aktywność bioelektryczną serca na ekranie oscyloskopu!

Elektroda biomedyczna

Pojedyncza elektroda

Film zrealizowany przez firmę SparkFun, przedstawiający możliwości produktu.

Specyfikacja elektrod biomedycznych

  • przeznaczenie: badania EEG, EKG, EMG
  • łączność z przewodem: zatrzask
  • wymiary elektrody: 24 x 1 mm

Szerokość opakowania 8 cm
Wysokość opakowania 7.5 cm
Głębokość opakowania 0.2 cm
Masa opakowania 0.006 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: