Czujnik światła ultrafioletowego UV - analogowy moduł - Waveshare 9537

Indeks: WSR-04934 EAN: 5904422367022

Czujnik światła ultrafioletowego zasilany napięciem od 3,3 V do 5 V. Wyjściem jest napięcie analogowe, proporcjonalne do natężenia światła UV. Sensor może być stosowany do wykrywania szkodliwego promieniowania słonecznego.

Czujnik światła ultrafioletowego UV - analogowy moduł - Waveshare 9537
35,90 zł
29,19 zł netto
Zapłać później
Producent: Waveshare
Kompatybilny z: Arduino

Opis produktu: Czujnik światła ultrafioletowego UV - analogowy moduł - Waveshare 9537

Czujnik światła ultrafioletowego zasilany napięciem od 3,3 V do 5 V. Wyjściem jest napięcie analogowe, proporcjonalne do natężenia światła UV. Sensor może być stosowany do wykrywania szkodliwego promieniowania słonecznego.

Waveshare – czujnik światła ultrafioletowego UV o szerokim zastosowaniu

Produkowany przez firmę Waveshare czujnik światła ultrafioletowego UV to komponent, który zapewnia zupełnie nowe możliwości w wielu projektach. Sensor jest przeznaczony do stosowania zarówno z zewnętrznymi źródłami świateł, jak i lampami UV. Jego właściwości pozwalają w bezpieczny sposób zbadać poziom promieniowania UV, by zdobyć przydatne informacje m.in. pod kątem uprawy roślin lub ochrony przed szkodliwym wpływem światła słonecznego.

Czujniki światła i koloru do Arduino

Lista platform, z którymi współpracują poszczególne czujniki światła i koloru, może się różnić w zależności od liczby i charakterystyki wyprowadzeń, a także parametrów produktu. W przypadku modelu Waveshare 9537 można liczyć na pełną zgodność m.in. z mikrokontrolerami Arduino oraz STM32. Warto zaznaczyć, że czujnik pracuje w trybie analogowym, przez co musi być podłączony do odpowiedniego wyjścia na płytce.

Moduł może być zamontowany bezpośrednio w wejściu analogowym lub zainstalowany z wykorzystaniem przewodów, które są dołączone do zestawu. Zalecane napięcie zasilania wynosi od 3,3 do 5 V. Urządzenie jest w stanie wykryć światło słoneczne w zakresie długości fal od 200 do 370 nanometrów. Jest to skala, która obejmuje większość promieniowania UV – zarówno naturalnego, jak i emitowanego przez lampy. Warto zwrócić uwagę również na niewielkie wymiary modułu, które wynoszą zaledwie 22 na 16 mm. Dzięki temu sensor można bez problemu dodać nawet do bardzo małych projektów.

Produkt kompatybilny z Arduino

Producent przygotował przewodnik użytkownika wraz z przykładowym programem dla Arduino i STM32.

Czujnik światła ultrafioletowego UV - WaveShareDzięki dołączonemu do zestawu przewodowi, użytkownik w prosty sposób może podłączyć urządzenie.

Wyprowadzenia modułu

Urządzenia posiada 3-pinowe złącze. Sygnał wyjściowy można doprowadzić np. do wejścia analogowego modułu Arduino.

Pin Opis
VCC Napięcie zasilania: od 3,3 V do 5 V.
GND Masa układu.
AOUT Analogowy sygnał wyjściowy.
Test 4
Szerokość opakowania 6.5 cm
Wysokość opakowania 0.4 cm
Głębokość opakowania 9 cm
Masa opakowania 0.004 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: