BleBox ProxiSwitch V2 - zbliżeniowy przełącznik 12-24V

Indeks: BOX-13725 EAN: 5900168580237

Gotowy moduł umożliwiający włączanie i wyłączanie i urządzeń przy pomocy dotyku i gestów. Pracuje z napięciem od 12 V do 24 V z wydajnością prądową do 5 A. Posiada zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją. Urządzenie kalibruje się automatycznie, wystarczyć odpowiednio podłączyć zasilanie i sterowane urządzenie. Produkt może pracować w 4 trybach: bistablinym, bistabilnym z pamięcią stanu, monostabilnym NO oraz monostabilnym NC.

BleBox ProxiSwitch V2 - zbliżeniowy przełącznik 12-24V
69,00 zł
56,10 zł netto
Zapłać później
Producent: BleBox

Opis produktu: BleBox ProxiSwitch V2 - zbliżeniowy przełącznik od 12 V do 24 V

Gotowy moduł umożliwiający włączanie i wyłączanie i urządzeń przy pomocy dotyku i gestów. Pracuje z napięciem od 12 V do 24 V z wydajnością prądową do 5 A. Posiada zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją. Urządzenie kalibruje się automatycznie, wystarczyć odpowiednio podłączyć zasilanie i sterowane urządzenie. Moduł posiada złącza śrubowe do montażu przewodów, w tylnej części znajdują się samoprzylepne paski, które ułatwiają montaż modułu. ProxiSwitch może pracować w 4 trybach: bistabilny (przełącza stan po każdym zbliżeniu lub dotknięciu dłoni), bistabilny z pamięcią (przełącza stan po każdym zbliżeniu lub dotknięciu, pamięta swój stan po zaniku zasilania), monostabilny NO (włącza wyjście kiedy wykrywa zbliżenie dłoni lub dotyk. Maksymalny czas impulsu to ok. 5 sekund), monostabilny NC (wyłącza wyjście kiedy wykrywa zbliżenie dłoni lub dotyk. Maksymalny czas impulsu trwa ok. 5 sekund).

BleBox ProxiSwitch - dotykowy włącznik 12-24V

Urządzenie posiada złącza śrubowe do montażu przewodów.

BleBox ProxiSwitch - dotykowy włącznik 12-24V

Po podłączeniu zasilania, przez krótki czas nie należy umieszczać rąk, ciała ani żadnych obiektów przewodzących prąd elektryczny ponieważ może to mieć wpływ na proces kalibracji.

Podłączenie

Moduł posiada trzy wprowadzenia w postaci złącz śrubowych, do których można podłączyć przewody przy pomocy wkrętaka:

 • + - napięcie zasilania, współdzielone ze sterowanym urządzeniem
 • - - masa układu.
 • - wyjście sterujące do podłączenia z masą sterowanego urządzenia

Schematy podłączenia znajdziesz tutaj.

Uwaga!

Upewnij się, że zasilacz i sterowane urządzenie spełnia wymagania elektryczne i środowiskowe, a Twoja wiedza jest wystarczająca, aby zainstalować urządzenie samodzielnie.

Montaż

Moduł powinien zostać przymocowany pod powierzchnią nieprzewodzącą, np. pod drewnem, pod blatem kuchennym. Przed przyklejeniem sterownika należy osuszyć i wyczyścić powierzchnię. Po zdjęciu folii z taśmy klejącej należy docisnąć i przytrzymać moduł w miejscu docelowym. Proszę pamiętać, że urządzenie wykrywa zbliżenie dłoni tylko od strony taśmy z klejem.

Po połączeniu z niskonapięciowymi urządzeniami BleBox, np. SwitchBoxDC, ShutterBoxDC, moduł może stanowić uzupełnienie sterowania urządzeń bezprzewodowych.

BleBox ProxiSwitch - dotykowy włącznik 12-24V

W tylnej części znajdują się samoprzylepne paski, które ułatwiają montaż modułu.

Specyfikacja BleBox ProxiSwitch

 • Napięcie zasilania: od 12 V do 24 V
 • Maksymalny prąd: do 5 A
 • Maksymalna moc: 120 W
 • Temperatura pracy: od -20°C do 50°C
 • Zabezpieczenie: odwrotną polaryzacją, ESD
 • Sensor: zbliżeniowy, pojemnościowy
 • Stopień ochrony: IP20
 • Kalibracja: automatyczna
 • Sposób montażu: pod powierzchnią nieprzewodzącą
 • Samoprzylepne paski na odwrocie, umożliwiające montaż modułu
 • Wymiary: 38 x 38 x 19 mm 

BleBox - polskie urządzenia automatyki domowej

BleBox to polska firma o światowym zasięgu, której specjalnością są innowacyjne produkty w postaci urządzeń automatyki projektowanych na potrzeby inteligentnych instalacji w budynkach mieszkalnych i pracowniczych. Urządzenia automatyki marki BleBox są wykonane z najwyższą starannością, dzięki czemu funkcjonują bezawaryjnie przez wiele lat. W skład oferty firmy wchodzą m.in. przekaźniki Wi-Fi 230V, czujniki temperatury, sterowniki rolet, a także przełączniki zbliżeniowe, takie jak np. BleBox ProxiSwitch.

Zasada działania czujnika zbliżeniowego ProxiSwitch

Przełącznik zbliżeniowy ProxiSwitch jest czujnikiem pojemnościowym, który wykorzystuje wbudowany kondensator. Taki czujnik może reagować zarówno przez zbliżenie do niego elementów metalicznych jak i niemetalicznych, pod warunkiem, że stała dielektryczna tego elementu jest większa od stałej dielektrycznej powietrza. Wbudowany oscylator generuje zmienne pole elektryczne. Jeśli w tym polu umieścimy przedmiot zakłócający rozkład natężenie tego pola, wówczas wewnętrzny detektor wykrywa tę zmianę i podaje na wyjście czujnika sygnał wyzwalający, za pomocą którego możemy np. uruchomić oświetlenie.

UC - Mikrokontroler BleBox
Inteligentny budynek Przycisk
Szerokość opakowania 4.5 cm
Wysokość opakowania 2 cm
Głębokość opakowania 5.5 cm
Masa opakowania 0.02 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: