D24V10F12 - przetwornica step-down - 12V 1A - Pololu 2834
Indeks: PLL-03022 EAN: 5904422372279
Moduł przetwornicy impulsowej step-down o sprawności rzędu 80 % - 93 %. Zamienia napięcie wejściowe z zakresu od 12,1 V do 36 V na wartość wyjściową 12 V. Maksymalny prąd ciągły to 1 A.
Powiadom o dostępności
Dostawa zaplanowana,
dostępne będzie 2 szt.
Zamów teraz, wysyłka ok. 2026-05-29 i
Przetwornica D24V10F - napięcie:
Producent: Pololu
Opis produktu: Pololu D24V10F12 - przetwornica step-down - 12 V, 1 A
Regulator impulsowy DC-DC przetwarza napięcie wejściowe z zakresu od 12,1 V* do 36 V na wartość wyjściową 12 V. Pozwala na pobór prądu do 1 A. Układ charakteryzuje się wysoką sprawnością na poziomie 80 % - 93 %.
W naszej ofercie dostępne są wersje z napięciem wyjściowym : 3,3 V, 5 V, 6 V, 9 V i 12 V.
Pololu D24V10F12 - przetwornica step-down - 12V 1A
Przetwornica step-down.
Wyprowadzenia
Moduł posiada cztery wyprowadzenia:
  • VIN - napięcie wejściowe z zakresu od 12,1 V do 36 V - zależne od napięcia drop-out.
  • GND - potencjał masy.
  • VOUT - napięcie wyjściowe.
  • SHDN - podanie stanu niskiego (poniżej 0,4 V) przełącza układ w tryb niskiego poboru energii, gdzie pobiera tylko 10 uA - 20 uA na każdy Volt napięcia zasilania. Pin jest domyślnie podciągnięty do VIN poprzez rezystor 100 kΩ. Jeśli tryb low-power nie będzie używany SHDN można pozostawić niepodłączony.
  • PG - indykator "power good". Wyprowadzenie typu open dren przechodzi w stan niski, gdy napięcie wyjściowe spadnie poniżej 80 % lub wzrośnie powyżej 120 % ustalonej wartości (tj. poniżej 4,5 V dla 5 V).
Do otworów można wlutować popularne listwy goldpin raster wyprowadzeń to 2,54 mm (komplet znajduje się w zestawie). Moduł można wpiąć w płytkę stykową, podłączyć za pomocą przewodów lub umieścić w dedykowanej płytce drukowanej.
Sprawność i prąd wyjściowy
Wykres sprawności i prądu wyjściowego przetwornicy
Sprawność i prąd wyjściowy.
Wykres napięcia drop-outNapięcie drop-out.
Napięcie drop-out
Na wykresie poniżej została przedstawiona zależność napięcia drop-out od wartości prądu wyjściowego. Przykładowo, przy poborze 5 A napięcie wyjściowe musi być wyższe o 1 V o wartości wejściowej.
Niebezpieczne impulsy napięciowe
Podczas podłączania zasilania do modułu, mogą pojawić się niebezpieczne, krótkie impulsy eklektyczne o dużej amplitudzie (tzw. szpilki) mogące trwale uszkodzić układ. Z testów firmy Pololu wynika, że dla napięcia powyżej 20 V szpilki mogą mieć amplitudę o wartości przekraczającej 42 V. W celu ochrony przed tym niepożądanym zjawiskiem zaleca się wlutowanie kondensatora o wartości przynajmniej 33 uF jak najbliżej pinów zasilających przetwornicę.
Specyfikacja przetwornicy step-down
  • Napięcie wejściowe: od 12,1 V* do 36 V
  • Napięcie wyjściowe: 12 V
  • Dokładność napięcia wyjściowego: 4 %
  • Maksymalny prąd wyjściowy: 1 A
  • Częstotliwość przełączania: 500 kHz
  • Wbudowane zabezpieczenia:
    • przed zbyt dużym poborem prądu
    • przed zbyt wysoką temperaturą
    • soft-start 2 ms
  • Sterownik: ISL85410 (dokumentacja)
  • Wymiary: 18 x 13 x 3,5 mm
  • Cztery otwory montażowe na śrubki M2
  • Masa: 5 g (bez złącz)
* Dolna granica napięcia wejściowego zależna od napięcia drop-out - szczegóły na wykresie.
Długość 18 mm
Szerokość 13 mm
Wysokość 4 mm
Napięcie zasil. od 12.1 V
Napięcie zasil. do 36 V
Napięcie wyjścia od 12.0 V
Napięcie wyjścia do 12.0 V
Napięcie wyjściowe nominalne 12.0 V
Wydajność prąd 1.0 A
Stabilizator - Typ impulsowy
Stabilizator - Rodzaj step-down
Szerokość opakowania 7.5 cm
Wysokość opakowania 8.2 cm
Głębokość opakowania 0.3 cm
Masa opakowania 0.003 kg
Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!
Opinie o produkcie
5/5
Średnia Ocena
4
Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Grzegorz 29.10.2024 Potwierdzony zakup
Wszystko w porządku
Michał 30.10.2022 Potwierdzony zakup
Mały, zgrabny i działa :)
Michał P. 23.10.2021 Potwierdzony zakup
Bardzo fajna przetwornica!
Rafał K. 03.02.2021 Potwierdzony zakup
W 100% spełnia moje oczekiwania
Kraj pochodzenia: Stany Zjednoczone
Dane kontaktowe wprowadzającego na rynek UE: BOTLAND B. DERKACZ SP. K. Gola 25A - 63-640 Bralin