Kategorie

Sterowniki oświetlenia AST

Automatyka domowa jest już dziś, w mniejszym lub większym stopniu, standardem w nowoczesnych mieszkaniach. Niektórzy decydują się od razu na inteligentny dom w pełnym tego słowa znaczeniu, podczas gdy inni chcą zautomatyzować tylko jeden konkretny aspekt, np. zainstalować automatyczne oświetlenie. Dobrze byłoby, żeby włączało się ono zgodnie z cyklem wschodów i zachodów słońca, jednak powszechnie stosowane, proste czujniki zmierzchowe nie zawsze spełniają swoją rolę w tym zakresie. W takich sytuacjach przychodzą nam z pomocą sterowniki oświetlenia firmy AST System.

Filtrowanie

Inteligentny budynek:
Producenci

Mały astronom na szynie DIN

To nie pomyłka – sterowniki oświetlenia AST są tak inteligentne, że mogą pełnić rolę Twojego nadwornego astronoma, którego jedynym zadaniem jest niezwykle precyzyjne sterowanie światłem. Moduły są wyposażone w zegar astronomiczny, który na podstawie dokładnie wyznaczonej (według pozycji GPS) strefy czasowej, steruje kilkoma wyjściami przekaźnikowymi dokładnie w rytmie wschodów i zachodów słońca. Sterowniki AST komunikują się z aplikacją mobilną ASTmobile za pomocą transmisji Bluetooth, a czas podtrzymania zasilania przez wbudowaną baterię wynosi aż 5 lat. Współpracują z fotokomórką i sygnałem kaskady, mają też możliwość ustawienia haseł (w tym jednodniowych). Trudno wyobrazić sobie funkcję, która nie byłaby już zaimplementowana w sterownikach AST – automatyczne oświetlenie nigdy nie było tak zaawansowane!

Sterowniki z wbudowanym modułem GPS

Niektóre sterowniki oświetlenia AST potrafią same zlokalizować swoje położenie. ASTmidi GPS to moduł z wbudowanym odbiornikiem i anteną GPS, pracującym na 72 kanałach z ogromną czułością 167 dB. Przy tym wszystkim czas pracy na bateriach nadal wynosi 5 lat, dzięki czemu nie musisz pamiętać o częstej ich wymianie. Stopień ochrony modułu wynosi IP20, więc konieczne jest zapewnienie odpowiedniej obudowy instalacyjnej, chroniącej moduł przed zalaniem. Zakres temperatur pracy wynosi aż -30 °C do 80 °C.

Sterowniki z czujnikiem oświetlenia

Linia produktów AST to nie tylko automatyczne oświetlenie wyposażone w zegar astronomiczny. Znajdziemy w niej także moduł Asfoto – inteligentny wyłącznik zmierzchowy z wyjściem przekaźnikowym, zdolnym do wysterowania obciążenia 5 A przy napięciu zasilania 230 V AC. Urządzenie zostało oprogramowane w taki sposób, że przypadkowe i krótkotrwałe zmiany oświetlenia nie powodują niepożądanego przełączania wyjścia. Moduły są wyposażone w transmisję WiFi i współpracują z zewnętrznym czujnikiem światła.

Nie tylko inteligentny dom

Linia produktów AST zawiera nie tylko sterowniki domu, ale także wyspecjalizowane urządzenia do obsługi obiektów użyteczności publicznej. Moduł ASTorlik także posiada wbudowany moduł GPS i wyjścia przekaźnikowe o obciążalności 230 V / 5 A, ale w odróżnieniu od innych produktów z tej serii współpracuje z dedykowaną aplikacją, znakomicie ułatwiającą sterowanie oświetleniem obiektów sportowych. Inny moduł firmy AST – 3-wyjściowy kontroler ASTmidi – umożliwia sterowanie światłem lamp ulicznych z szerokimi możliwościami konfiguracji i funkcjami geolokalizacyjnymi.