• Obniżka

DFRobot Gravity - czujnik skali szarości

Indeks: DFR-11255 EAN: 5903351243421

Analogowy czujnik szarości jest w stanie zmierzyć natężenie światła od czarnego do białego. Skala szarości jest także określana jako czarno-biała, przy najciemniejszym odcieniu szarości jest czarna, a przy najjaśniejszym biała. Napięcie pracy wynosi od 3,3 V do 5 V.

DFRobot Gravity - czujnik skali szarości
12,90 zł -20%
10,32 zł
8,39 zł netto
Najniższa cena z 30 dni: 10,32 zł
Zapłać później
Producent: DFRobot
Kompatybilny z: Arduino

Opis produktu: DFRobot Gravity - czujnik skali szarości

Analogowy czujnik szarości jest w stanie zmierzyć natężenie światła od czarnego do białego. Skala szarości jest także określana jako czarno-biała, przy najciemniejszym odcieniu szarości jest czarna, a przy najjaśniejszym biała.  

Skala szarości

Skala szarości

Czujnik szarości posiada fotorezystor oraz białą diodę LED na płytce. Jest to powszechny czujnik stosowany w automatycznych lampach, które włączają się po zmierzchu. 

Podłączenie

 

Produkt kompatybilny z Arduino

Przykładowy kod oraz szczegółowe informacje można znaleźć w przewodniku użytkownika.

Analogowy czujnik szarości

Schemat podłączenia czujnika z Arduino.

Specyfikacja

  • Napięcie zasilania: od 3,3 V do 5 V
  • Interfejs: analogowy
  • Dwa otwory montażowe o średnicy 3 mm
  • Rozmiar: 30 x 22 mm

DFRobot Gravity - czujnik skali szarości

Czujnik skali szarości od DFRobot umożliwia wykonywanie pomiarów natężenia oświetlenia od całkowitego zaciemnienia do słonecznej jasności. Konstrukcja czujnika zawiera fotokomórkę w postaci fotorezystora LDR sparowanego z diodą LED. Skala szarości jest odwzorowana proporcjonalnie do natężenia światła padającego z diody LED na powierzchnię fotorezystora z jasnością proporcjonalną do natężenia oświetlenia w otoczeniu czujnika. Konstruktorzy zastosowali w tym czujniku nowy rodzaj złączy o znacznie lepszej jakości, dzięki czemu czujnik odznacza się lepszą żywotnością oraz dokładnością pomiaru i pewnością działania. 

Przykładowe zastosowania czujnika skali szarości

Pomiar za pomocą czujnika skali szarości jest bardzo często wykorzystywany w profesjonalnej fotografii cyfrowej. Podczas robienia zdjęcia, impulsy świetlne przechodzą przez filtry RGB, a następnie są one przetwarzane na piksele. Obliczenie skali szarości dla poszczególnych pikseli, wyznacza ich końcowy kolor. Innymi popularnymi zastosowaniami czujników skali szarości są urządzenia sterująca włączaniem i wyłączaniem oświetlenia ulicznego, komunikacja świetlna alfabetem Morse’a, a także roboty śledzące tor ruchu.

Szerokość opakowania 5.5 cm
Wysokość opakowania 6.1 cm
Głębokość opakowania 2.4 cm
Masa opakowania 0.01 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: