DFRobot Gravity - odbiornik podczerwieni IR 38kHz

Indeks: DFR-11267 EAN: 6959420901296

Odbiornik podczerwieni z serii Gravity, działający na częstotliwości 38 kHz z napięciem 5 V. Moduł pozwala na odbieranie komend z nadajnika IR. Odbiornik komunikuje się przez wyjście cyfrowe.

DFRobot Gravity - odbiornik podczerwieni IR 38kHz
19,90 zł
16,18 zł netto
Zapłać później
Producent: DFRobot
Kompatybilny z: Arduino

Opis produktu: DFRobot Gravity - odbiornik podczerwieni IR 38 kHz

Odbiornik podczerwieni z serii Gravity, działający na częstotliwości 38 kHz z napięciem 5 V. Moduł pozwala na odbieranie komend z nadajnika IR.

DFRobot Gravity - odbiornik podczerwieni IR 38kHz Sklep Botland

Prezentowany odbiornik podczerwieni IR DFRobot Gravity pracuje z częstotliwością 38 kHz i napięciem 5 V. Odbiornik jest stabilnie umieszczony na niewielkiej płycie laminowanej, wyposażonej w dwa otwory montażowe, umożliwiające np. zamocowanie odbudowy.

Odbiornik podczerwieni IR może odbierać sygnały w częstotliwości 38 kHz, nadawane z maksymalnej odległości 3 m. W przypadku przeszkód fizycznych ta odległość może być mniejsza.

Odbiornik podczerwieni IR 38 KHz – komunikacja cyfrowa

Na odbiorniku podczerwieni DFRobot Gravity, a dokładniej na płytce, znajdują się czytelne oznaczenia i trzy piny. Środkowy (VCC) to napięcie zasilania 5 V. Pozostałe dwa to masa układu (GND) i wyjście cyfrowe (D). Moduł charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, dzięki czemu może być bez przeszkód zamontowany w ograniczonych przestrzeniach i trudno dostępnych miejscach.

Urządzenie może być podłączone do Arduino, dzięki czemu rozszerza funkcjonalność mikrokontrolera o możliwość odbierania sygnałów podczerwonych nadawanych z częstotliwością 38 KHz. Odbiornik doskonale nadaje się do projektów DIY, które wykorzystują zdalną kontrolę za pośrednictwem odbierania komend nadawanych przez nadajnik podczerwieni znajdujący się w zasięgu działania odbiornika.

Ponadto moduł jest łatwy w podłączeniu i niezawodny w działaniu. W zestawie znajduje się przewód ze złączami, który eliminuje konieczność lutowania.

Odbiornik IR Gravity
Do modułu dołączony jest przewód 3-pinowy przewód do bezpośredniego podłączenia do płytki IO Expansion Shield dla Arduino.

Specyfikacja

  • Napięcie zasilania: 5 V
  • Częstotliwość pracy: 38 kHz
  • Komunikacja: sygnał cyfrowy
  • Zasięg: 3 m

 

Produkt kompatybilny z Arduino

Producent udostępnia przewodnik użytkownika oraz bibliotekę dla Arduino.

Podłączenie

Czujnik komunikuje się z mikrokontrolerem w sposób cyfrowy. Posiada on następujące wyprowadzenia:

Wyprowadzenia odbiornika IR Gravity

Pin Opis
GND Masa układu.
VCC Napięcie zasilania 5 V.
D Wyjście cyfrowe.

Szerokość opakowania 5.5 cm
Wysokość opakowania 6.1 cm
Głębokość opakowania 2.4 cm
Masa opakowania 0.014 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: