Opis produktu: Devil Design ASA 1,75 mm 0,8 kg - Aluminum
Filament ASA termoplastyczne tworzywo sztuczne w postaci włókna, stosowany do druku 3D metodą FFF. Przeznaczony jest do budowy funkcjonalnych prototypów i gotowych produktów, od których oczekuje się odporności na warunki atmosferyczne i wytrzymałości. Filament nie zmienia koloru pod wpływem działa promieniowania UV.
W naszej ofercie filamentów znajdziesz także inne materiały oraz kolory.
Filament nawinięty na szpuli, zapakowany próżniowo wraz z pochłaniaczem wilgoci. Szpula zawiera 0,8 kg netto materiału. Może być stosowany we wszystkich drukarkach FFF niezabezpieczonych przed użyciem materiału pochodzącego od zewnętrznego dostawcy oraz konstrukcji "open source". ASA jest tworzywem o zwiększonej (względem ABS) odporności na czynniki zewnętrzne, łatwo poddaje się obróbce mechanicznej takiej jak szlifowanie czy wiercenie. ASA jest doskonałym zamiennikiem dla typowego kopolimeru ABS.
Właściwości filamentu ASA
- Podczas wydruku czuć zapach topionego plastiku
- Trwalszy niż PLA
- Łatwy w szlifowaniu, można w nim bez problemu wiercić otwory
- Jest tani i występuje w wielu wariantach kolorystycznych
- Zwiększona odporność na działanie promieniowania UV
- Zwiększona odporność na działanie czynników atmosferycznych
- Dobra odporność chemiczna i termiczna
Ze względu na różnice konstrukcyjne drukarek powyższe dane należy potraktować jako wskazówki, a odpowiednie wartości należy wyznaczyć eksperymentalnie.
Sugerowane parametry druku filamentem
| Temperatura głowicy | Od 230°C do 240°C |
| Temperatura stołu | Od 90°C do 100°C |
| Chłodzenie wydruku | Niezalecane |
Specyfikacja techniczna i właściwości fizyczne filamentu Devil Design ASA
| Parametr | Zakres |
|---|---|
| Średnica filamentu | 1,75 mm |
| Tolerancja wymiarowa filamentu | +/- 0,05 mm |
| Krągłość filamentu | +/- 0,03 mm |
| Powierzchnia materiału | Lekki połysk |
| Skurcz materiału | Duży |
| Waga produktu | 0,8 kg |
| Materiał | ASA |
| Waga pustej szpuli | ~ 250 g |
| Średnica szpuli | 200 mm |
| Szerokość szpuli | ~ 70 mm |
| Średnica otworu montażowego | 52 mm |
| Opakowanie | Karton z nadrukiem |
| Wymiary opakowania | ~ 205 x 205 x 80 mm |
| Pakowanie próżniowe | Tak |
| Pochłaniacz wilgoci | Tak |
Filament Devil Design ASA 1,75 mm 0,8 kg — Aluminum
Filamenty ASA produkowane przez firmę Devil Design wyróżniają się środkiem ciężkości równym 1,07 g/cm³ (metoda badania ASTM D792). Z kolei temperatura mięknięcia materiału termoplastycznego, badana przy wykorzystaniu metody ASTM D1525, wynosi 96℃. Producent określił twardość Rockwella w skali R na poziomie 107.
Filamenty ASA charakteryzują się maksymalnym rozciąganiem przy zerwaniu nie większym niż 20%. Z kolei ich wytrzymałość na rozciąganie, badana przy użyciu metody ASTM D638, to aż 500 kg/cm². Po ostudzeniu wydruk można łatwo oderwać od stołu, bez ryzyka uszkodzenia.
Dodatkowe informacje o filamencie Devil Design ASA
Opisywany materiał termoplastyczny jest rozpuszczalny w acetonie. Druk 3D przy wykorzystaniu filamentów ASA jest stosunkowo prosty, dlatego też są one chętnie wybierane zarówno przez początkujących, jak i doświadczonych użytkowników drukarek 3D.
Ze względu na swoje właściwości, filamenty ASA charakteryzują się uniwersalnym zastosowaniem. Wysoka dokładność modeli, w połączeniu z lekkim połyskiem sprawiają, że idealnie nadają się do drukowania elementów ozdobnych. Ponadto materiał ASA wykorzystuje się do prototypowania, drukowania obudów i różnego rodzaju akcesoriów.
Przydatne linki |

