Filtruj według
Cena
55 56
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Particle IoT

Ilość produktów: 1
Loading...

OLED Shield dla Photon Micro - SparkFun DEV-13628

Nakładka z niebieskim wyświetlaczem monochromatycznym OLED 0,66" o rozdzielczości 64 x 48 px dla modułu Particle Photon. Na płytce zostały fabrycznie wlutowane listwy...
Indeks: SPF-11165
Indeks: SPF-11165
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 92,50 zł Cena 55,50 zł
  • Wyprzedaż!
  • Darmowa dostawa
  • Promocja

IoT – czym jest internet rzeczy?

Początki technologii IoT sięgają pierwszej połowy XIX wieku, kiedy to narodziła się telemetria – dziedzina techniki, której obszarem jest zdalne wykonywanie pomiarów. W latach 90. XX wieku powstało kolejne rozwinięcie telemetrii pt. Machine-To-Machine (M2M). Niedługo później, bo 1999 roku, pojawił się termin Internet of Things (IoT), czyli internet rzeczy. Technologia ta stopniowo ewoluowała – przewodowe połączenia zaczęły być zastępowane bezprzewodowymi. Zastosowanie komputerów i urządzeń radiowych stało się popularnym i z latami, coraz korzystniejszym ekonomicznie rozwiązaniem. Nawet wszechobecne telefony dotykowe, w połączeniu z odpowiednimi aplikacjami programowymi, to także urządzenia zaliczające się do elementów współtworzących internet rzeczy.

Wszechstronne i łatwe w użyciu zestawy startowe Particle

W ofercie naszego sklepu dostępne są zestawy startowe Particle, które Ci umożliwią poznanie technologii IoT w praktyce. Zestawy są wyposażone w szereg elementów niezbędnych do zbudowania różnych projektów. Płytka PCB Particle jest wyposażona w mikrokontroler ARM Cortex M3 o zegarze taktowania 120 MHz, a także moduł Broadcom odpowiedzialny za łączność z siecią wi-fi. W zestawie znajduje się płytka stykowa, przewód micro USB i wiele innych elementów niezbędnych do rozpoczęcia przygody z technologią internetu rzeczy. Moduł Particle jest wyposażony także w zasilacz impulsowy o napięciu wyjściowym 3,3 V DC, moduł łączności radiowej oraz interfejs komunikacyjny dla pokładowego modułu wi-fi. Bezpośrednie podłączenie modułu Particle do płytki stykowej ułatwia proces prototypowania. Twoje projekty możesz udostępniać w internetowej chmurze Particle Cloud, a ponadto na bieżąco wykonywać aktualizacje oprogramowania Twojej płytki Particle.