Kategorie

Przewody i złącza IDC

Przewody i złącza IDC - Złącze IDC jest złączem elektrycznym przeznaczonym do łączenia z przewodami w izolacji, umieszczonymi ciasno obok siebie w postaci taśmy. Złącza IDC mogą być zaciskane na przewodach bez zdejmowania z nich izolacji, z wykorzystaniem specjalnych zaciskarek. Po prawidłowym wykonaniu połączenia, złącza łączą się z przewodnikami w kablu, tworząc teoretycznie niezawodne, szczelne połączenie. Komplet ze złączem IDC tworzy tzw. złącze wanienkowe, zwane czasami złączem krawędziowym. Jest to rodzaj wielopinowego złącza szpilkowego, które w łatwy sposób pozwala łączyć ze sobą wiele sygnałów.

Filtrowanie

Przewód - Typ
Przewód - Standard
Ilość pinów
Kolor
Długość przewodu
Raster

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Złącza IDC i kable taśmowe do połączeń elektronicznych

Kabel typu taśma jest przeznaczony do użycia z wielostykowymi złączami IDC w taki sposób, że wiele połączeń może być równocześnie wykonanych podczas zakładania złącza krawędziowego na przewody. Złącza te nie są zaprojektowane do wielokrotnego użytku, ale często mogą być ponownie użyte, jeśli podczas wyjmowania kabla zachowana jest ostrożność. Złącza IDC zakłada się na przewody taśmowe z pomocą specjalnych zaciskarek, jednakże przy zachowaniu ostrożności, niewielkie złącz można zakładać samodzielnie w dłoniach, lub z wykorzystaniem imadła.

Kompaktowe złącza wanienkowe do prowadzenia dużej liczby sygnałów

Wykorzystywane wraz ze złączami IDC gniazda wanienkowe, pozwalają na sztywne podłączenie taśm do płytek drukowanych. Tego rodzaju złącza mają odpowiednie prowadnice, dzięki którym przewody ułożone będą w odpowiedni sposób. Złącza wanienkowe dostępne są w postaci pionowej i złącz krawędziowych, tj. pod kątem 90 stopni. Dodatkowo, aby połączenie to było jeszcze prostsze w realizacji, pin 1 jest zazwyczaj oznaczony na korpusie złącza kolorem czerwonym.

Łatwy montaż złącz na kablach taśmowych

Kable taśmowe pozwalają na bardzo łatwy montaż złącza IDC czy złączy taśmowych. W naszym sklepie dostępne są taśmy kolorowe (każdy przewód jest w innym kolorze), jak i szare, w przypadku których, pierwszy przewód w taśmie, jest zwykle oznaczony czerwonym paskiem, wypukłym uformowanym grzbietem lub oznaczeniami nadrukowanymi na izolacji kabla. Złącza IDC zakłada się na kablach taśmowych z pomocą specjalnych zaciskarek, które również można nabyć w naszym sklepie.