Kategorie

Zasilanie do Arduino

Elektronika udostępnia nam wspaniałe możliwości, a inteligentne minikomputery potrafią zastąpić nas w codziennych czynnościach, oferując szeroko pojętą automatykę. Prezentujemy jednak element, bez którego żaden inteligentny system nie będzie działać w sposób poprawny i wydajny – zasilanie do Arduino to podstawowa kwestia, o którą powinni zadbać wszyscy konstruktorzy.

Postaw na najlepszą jakość

Konstrukcje oparte na systemach Arduino potrafią działać za pomocą baterii i akumulatorów, które będą dostarczać im energię przez określony czas. Niestety, w pewnym momencie będzie trzeba je podładować z pomocą przewodu i prądu elektrycznego. W ofercie naszego sklepu można znaleźć wszystko, co będzie Wam potrzebne podczas projektowania mobilnych i stacjonarnych konstrukcji. Stawiamy jedynie na renomowanych producentów, gwarantujących jakość na najwyższej półce, która spełni oczekiwania najbardziej wymagających majsterkowiczów – to w końcu drobne elementy tworzą wspaniałą całość, poprawiającą komfort naszego życia.

W sklepie Botland można znaleźć zarówno zasilacze dwuczęściowe (przypominające zasilacze laptopowe), jak i jednoczęściowe, które wyglądem zbliżone są do ładowarek starych modeli telefonów (np. Nokii) – stosując listwy antyprzepięciowe, nie ma problemu z wykorzystaniem drugiej grupy produktów, które zazwyczaj są o wiele tańsze. Chcąc pozyskiwać bezpośrednio energię ze źródła, warto wykorzystać bardziej zaawansowane produkty, dzięki którym układ będzie zabezpieczony przed przepięciami umożliwiającymi uszkodzenie.

Odnawialne źródła zasilania do Arduino

Nie każdy system znajduje się jednak w bliskiej odległości od źródła prądu, więc należy wykorzystać dostępne możliwości. W naszym sklepie każdy znajdzie specjalne nakładki, umożliwiające wykorzystanie energii słonecznej i ogniwa solarnego. Jest to świetny wybór dla osób, projektujących stacje pogodowe i niewielkie kontrolery zajmujące się mało skomplikowanymi czynnościami w ogrodach, np. regulacją czasu pracy zraszaczy.

Popularne produkty: