Kategorie

Zasilanie Raspberry Pi

W kategorii “Zasilanie Raspberry Pi” znajdziesz wiele zasilaczy przystosowanych do bezpiecznego zasilania minikomputerów Raspberry Pi z każdej edycji. Odpowiednie parametry dostarczanego prądu to bardzo ważny czynnik wpływający na prawidłową i bezpieczną pracę urządzenia. Posiadamy zarówno zasilanie poprzez przewody microUSB, jak i nakładki umożliwiające dostarczanie prądu z baterii Lipol oraz nakładki umożliwiające ładowanie POE. To skrót, który po rozwinięciu oznacza “Power over Ethernet” - jest to standard, który pozwala na jednoczesne podłączenie urządzenia do sieci Ethernet oraz do prądu.

Filtrowanie

Zasilacz - typ
Napięcie wyjścia od
Napięcie wyjścia do
Moc nominalna
Zasilacz - Wtyk
Długość przewodu
Producenci
Wydajność prąd
Liczba gniazdek

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Zasilanie Raspberry Pi

Prawidłowe zasilanie Raspberry Pi to jeden z najważniejszych warunków, które należy spełnić, aby urządzenie pracowało prawidłowo i bezpiecznie. Zbyt wysokie natężenie prądu doprowadzi do szybkiego przegrzania i przepalenia zawartych wewnątrz układów (najprawdopodobniej samego mikroprocesora), natomiast zbyt niska wartość natężenia może nie pozwolić na uruchomienie urządzenia lub doprowadzić do jego uszkodzenia. W ofercie posiadamy zasilacze z przewodem microUSB - są to urządzenia bliźniacze do popularnych ładowarek przeznaczonych do smartfonów czy tabletów. Osoby korzystające z tych modeli mogą używać ich zamiennie do telefonów, należy jednak wcześniej skontrolować, czy parametry takie jak moc, napięcie i natężenie pokrywają się z wymaganiami ładowanego sprzętu.

Co jeszcze oferujemy?

W ofercie posiadamy także specjalne moduły umożliwiające zasilanie płytki przez skrętkę, dzięki której moduł podłączany jest do sieci Ethernet. To standard POE (Power over Ethernet) - dzięki niemu podłączając jeden przewód zapewniasz płytce dostęp do sieci komputerowej i zasilanie urządzenia. Oferujemy także nakładki, które mogą pełnić rolę zasilania lub zasilania awaryjnego dzięki baterii Lipol. Korzystając z takiego rozwiązania, możesz w prosty sposób zapewnić bezpieczeństwo dla Raspberry Pi unikając sytuacji, w której nagle zabraknie zasilania i wykonywany proces zostanie zatrzymany. Takie urządzenie posiada często dodatkowe komponenty, takie jak zegar RTC czy diody informujące o stanie podłączonej baterii.