Kategorie

Stacje lutownicze

Stacje lutownicze stanowią niezbędne narzędzie w warsztacie każdego majsterkowicza. Znajdują szerokie zastosowanie zarówno wśród hobbystów, w zakładach produkcyjnych oraz w profesjonalnych serwisach elektroniki. Podstawowymi elementami składowymi stacji lutowniczej są lutownica oraz współpracujący z nią moduł odpowiedzialny za regulację temperatury pracy. Ze względu na sposób sterowania temperatury pracy, rozróżniamy stacje analogowe i cyfrowe - standardowo są one wyposażone w ręczną regulację temperatury grota, a bardziej rozbudowane modele posiadają możliwość regulacji temperatury wraz z innymi parametrami pracy, za pomocą wbudowanej automatyki.

Filtrowanie

Moc nominalna
Napięcie zasil. od
Napięcie zasil. do
Temperatura pracy
Producenci
Długość
Stacja - Hotair
Stacja - Typ A/C
Stacja - Wentylator w kolbie

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Stacje lutownicze - Wielozadaniowe narzędzia do lutowania w korzystnej cenie

Już sam układ regulacji temperatury pracy wbudowany w najprostszych stacjach lutowniczych, czyni je bardziej wszechstronnymi urządzeniami w porównaniu do konwencjonalnych lutownic. Dzięki temu, możemy optymalnie dobrać temperaturę pracy w zależności od rodzaju spoiwa - praca z cyną bezołowiową nie będzie już dla nas irytująca! Jeżeli urządzenie, które chcesz zbudować bądź naprawić, jest wyposażone w elementy (w tym układy scalone) SMD, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie lutownica na gorące powietrze (hot air). W ofercie sklepu Botland dostępne są również stacje hot air z lutownicą grotową na pokładzie. Te rozbudowane urządzenia, wyposażone są w cyfrowe wyświetlacze ułatwiające obsługę, niezależną regulację temperatury dla lutownicy powietrznej i grotowej, regulację prędkości przepływu powietrza oraz możliwość zapamiętywania ustawień, co czyni je narzędziami zdecydowanie przeznaczonymi do bardziej zaawansowanych zadań montażowo-serwisowych na naszym stanowisku lutowniczym.

Stacje lutownicze bezpieczne dla operatora i dla elektroniki

Kolejnym ważnym niuansem, na który producenci zwrócili uwagę przy projektowaniu lutownic jest ich strona bezpieczeństwa i ergonomii. Aby praca przebiegała w sposób bezpieczny i wygodny, stacje lutownicze wyposaża się w giętkie i wytrzymałe przewody do kolby lutowniczej. Z powodu szczególnej wrażliwości elementów półprzewodnikowych (zwłaszcza układów scalonych CMOS) na wysokie wartości natężenia pola magnetycznego, z jakimi możemy się spotkać przy użytkowaniu klasycznej lutownicy transformatorowej oraz wysoką podatność na uszkodzenie przez wyładowania elektrostatyczne (ESD), lutownice kolbowe z możliwością uziemienia grota znajdują szerokie zastosowanie w budowaniu i naprawianiu wielu urządzeń elektronicznych domowego i profesjonalnego przeznaczenia ze znacząco zminimalizowanym ryzykiem ich uszkodzenia. Stacje lutownicze oraz inne narzędzia i akcesoria do lutowania, znajdziesz w naszym sklepie internetowym.