Kondensator elektrolityczny 330uF/25V SMD

Indeks: UCC-00261

Kondensator elektrolityczny SMD, pojemność: 330 uF, napięcie: 25 V, temperatura pracy maksymalna: 105°C.

Kondensator elektrolityczny 330uF/25V SMD
0,99 zł
0,80 zł netto
Powiadom o dostępności
Niedostępny
Produkt wycofany
Producent: OEM

Niewielki kondensator elektrolityczny 330uF/25 V SMD w obudowie o rozmiarach Ø 10 x 10 mm. Element jest przystosowany do pracy w przemysłowym zakresie temperatur otoczenia, tj. do 105oC. Tolerancja pojemności wynosi +/- 20%.

Kondensatory elektrolityczne SMD – rodzaje i zastosowania

Kondensatory elektrolityczne w obudowach do montażu powierzchniowego można podzielić na dwie główne grupy: kondensatory aluminiowe oraz tantalowe. Te pierwsze są znacznie popularniejsze i częściej stosowane w urządzeniach elektronicznych codziennego użytku, elektronice przemysłowej czy motoryzacyjnej – oferują dużą pojemność przy stosunkowo niewielkich wymiarach i atrakcyjnej cenie. Wśród ich zastosowań na prowadzenie wysuwają się obwody zasilania – kondensatory aluminiowe SMD są wykorzystywane jako filtry napięcia zasilającego oraz elementy odsprzęgające, umożliwiające ograniczenie zakłóceń i przesłuchów, pogarszających pracę układów elektronicznych. W niektórych sytuacjach kondensatory SMD pracują nawet w roli rezerwowych źródeł podtrzymujących energię przez pewien (stosunkowo krótki) czas – np. w przypadku chwilowego zaniku lub obniżenia napięcia zasilania.

Kondensatory tantalowe charakteryzują się lepszą stabilnością pojemności oraz wyższym stosunkiem pojemności do objętości obudowy, są jednak wyraźnie droższe od ich aluminiowych odpowiedników. Dzięki niewielkim wymiarom są chętnie stosowane w kompaktowych urządzeniach oraz małych modułach elektronicznych, zwykle w obwodach zasilania niskonapięciowego (przeważnie do 5 V, choć nie musi to być regułą). Dzięki wysokiej stabilności oraz małej upływności dielektryka kondensatory tantalowe dobrze sprawdzają się także w analogowych układach czasowych, opartych na obwodach RC.

Uwaga!

Sprzedaż produktu została zakończona. Sprawdź inne urządzenia w tej kategorii .

Specyfikacja

  • Pojemność: 330 uF
  • Napięcie maksymalne: 25 V
  • Rozmiar: Ø 10 x 10 mm
  • Tolerancja: ±20 %
  • Temperatura pracy: maks. 105°C
Szerokość opakowania 0.001 cm
Wysokość opakowania 0.001 cm
Głębokość opakowania 0.001 cm
Masa opakowania 0.001 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: