Filtruj według
Cena
10 30
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (535) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Sprężone powietrze

Ilość produktów: 5
Loading...

Sprężone powietrze Esperanza ES118 - spray 600ml

Sprężone powietrze w sprayu. Pozwala na usuwanie kurzu i innych zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc. Pojemność wynosi 600 ml.
4.9 (12)
Indeks: CHE-04315
Indeks: CHE-04315
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 12,90 zł Cena 12,90 zł
  • Wyprzedaż!
  • Darmowa dostawa

Sprężone powietrze Esperanza ES103 - spray 400ml

Sprężone powietrze w sprayu. Pozwala na usuwanie kurzu i innych zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc. Pojemność wynosi 400 ml.
4.9 (6)
Indeks: CHE-04203
Indeks: CHE-04203
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 10,90 zł Cena 10,90 zł
  • Wyprzedaż!
  • Darmowa dostawa

Sprężone powietrze Blow - spray 400ml

Sprężone powietrze w sprayu. Pozwala na usuwanie kurzu i innych zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc. Pojemność wynosi 400 ml.
Indeks: CHE-04070
Indeks: CHE-04070
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 11,90 zł Cena 10,71 zł
  • Wyprzedaż!
  • Darmowa dostawa
  • Promocja

Tester czujników tlenku węgla CO - spray 400ml

Preparat przeznaczony do testowania czujników tlenku węgla oraz dymu tytoniowego. Umożliwia sprawdzenie prawidłowości działania detektora CO. Pojemność: 400 ml.
4.9 (8)
Indeks: CHE-08275
Indeks: CHE-08275
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 29,90 zł Cena 29,90 zł
  • Darmowa dostawa

Tester szczelności połączeń gazowych - spray 400ml

Bezzapachowy środek na bazie wody do wykrywania wszelkich wycieków gazu lub powietrza, nawet przy niskim ciśnieniu. Pojemność opakowania to 400 ml.
4.5 (2)
Indeks: CHE-05708
Indeks: CHE-05708
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 26,50 zł Cena 26,50 zł
  • Darmowa dostawa

Najszybsza metoda czyszczenia z kurzu (jak czyścić sprężonym powietrzem?)

Co może znajdować się między klawiszami klawiatury naszego komputera? Gdybyśmy spojrzeli na zabrudzenia w dużym powiększeniu, to oprócz kurzu i pyłu znaleźlibyśmy również drobiny naskórka, sierść naszych zwierząt domowych, czy też okruszki jedzenia. Wszystkie te odpadki są na tyle małe, że mogą dostać się pod klawisze, a także np. do wentylatora komputerowego, tworząc zbite, sfilcowane kłaczki. Sprężone powietrze (w formie skroplonej) potrafi wypchnąć je z tych zakamarków z ogromną siłą, ułatwiając tym samym dokładne oczyszczenie sprzętu. Aplikacja tego środka czyszczącego jest bardzo wygodna. Ma on postać sprayu zamkniętego w puszce zbliżonej wyglądem do lakieru, a w niektórych modelach wyposażonej również w precyzyjną końcówkę-dozownik. Dzięki pojemności od 300 do nawet 600 ml sprężone powietrze wystarcza na długo.

Niezbędne środki ostrożności (dodatkowe informacje dotyczące sprężonego powietrza)

Wielką zaletą sprężonego powietrza jest jego niemal całkowita bezwonność, a także fakt, że w przeciwieństwie do wielu środków w płynie nie pozostawia ono smug czy zacieków. Podczas przedmuchiwania urządzeń sprężonym powietrzem trzeba pamiętać jednak, by przeprowadzać tę operację wyłącznie wtedy, gdy są one wyłączone i chłodne (lepiej zatem spryskać klawiaturę albo kratkę układu chłodzącego przed pracą na komputerze, niż po jej zakończeniu). Drugi środek bezpieczeństwa to ochrona oczu i dróg oddechowych przed bezpośrednim działaniem sprayu (pamiętajmy, że nie jest to powietrze czyste, lecz m.in. z niezbędną domieszką propan-butanu).

Co jeszcze warto wiedzieć o sprężonym powietrzu?

Warto również podkreślić, iż w wyniku procesów fizycznych zachodzących w momencie rozprężania się gazu, jego temperatura ulega znacznemu obniżeniu. Pamiętajmy zatem, by trzymać puszkę ze sprężonym powietrzem denkiem do dołu (w pozycji pionowej) i unikać długiej aplikacji powietrza w jedno miejsce – chłodny gaz skropli się wówczas i stworzy wilgotną warstwę na czyszczonej powierzchni. Spadek temperatury jest jest zjawiskiem normalnym. Z tego powodu aplikacja sprężonego powietrza z bliskiej odległości nie jest wskazana.

Oprócz czyszczenia elektroniki, sprzętu fotograficznego i sprzętu komputerowego, sprężone powietrze doskonale sprawdza się w usuwania kurzu z trudno dostępnych miejsc. Dodatkowo usuwa inne zanieczyszczenia, dzięki czemu m.in. sprzęt komputerowy jest utrzymywany w dobrym stanie technicznym. Sprężone powietrze w znacznym stopniu przyspiesza czyszczenie różnego rodzaju sprzętu. Strumień powietrza pozwala zarówno na precyzyjne, jak i ogólne usuwanie zanieczyszczeń. Ponadto w kategorii chemia można znaleźć zamrażacze w sprayu, lakiery ochronne, smary i oczyszczacze oraz wiele innych preparatów.

Inne gazy w sprayu – do ważnych zastosowań (powietrze sprężone i pozostały asortyment)

W naszym sklepie znajdziesz trzy inne spraye o bardzo praktycznych przeznaczeniach. Pierwszy z nich – zamrażacz Freeze o temperaturze aż - 550 C – umożliwi Ci testowanie jakości połączeń lutowniczych. Schłodzone elementy po ponownym podłączeniu płytki nie będą pracować prawidłowo lub w ogóle nie zadziałają, jeśli podczas lutowania doszło do błędów. Inny przydatny produkt to tester szczelności połączeń gazowych, niezbędny przy montażu i serwisowaniu sieci oraz urządzeń zasilanych gazem. Natomiast tester czujników tlenku węgla CO ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa osób, które nie posiadają w domu czujka czadu.