Myjka utwardzająca wydruk Oryginalna Prusa CW1S

Indeks: PSA-19820 EAN: 8594173671324
Oryginalna Prusa CW1S jest urządzeniem zalecanym do drukarki 3D Prusa SL1S, lecz jest również kompatybilna z innymi drukarka SLA dostępnymi na rynku. CW1S to urządzenie wielofunkcyjne służące do przygotowania oraz obróbki wydruku poprzez nagrzanie żywicy przed drukowaniem oraz mycie, suszenie i utwardzenie wydrukowanego modelu. Urządzenie sprawia, że proces drukowania w technologii SLA jest bardziej komfortowy i wydajny.
Myjka utwardzająca wydruk Oryginalna Prusa CW1S
3 390,00 zł
2 756,10 zł netto
Czas oczekiwania: 2-4 tyg.
Chwilowo niedostępny
Producent: Prusa

Opis produktu: Myjka utwardzająca wydruk Oryginalna Prusa CW1S

Oryginalna Prusa CW1S jest urządzeniem zalecanym do drukarki 3D Prusa SL1S, lecz jest również kompatybilna z innymi drukarka SLA dostępnymi na rynku. CW1S to urządzenie wielofunkcyjne służące do przygotowania oraz obróbki wydruku poprzez nagrzanie żywicy przed drukowaniem oraz mycie, suszenie i utwardzenie wydrukowanego modelu. Wydruki z płynnych żywic należy umyć w alkoholu izopropylowym w celu usunięcia resztek materiału oraz utwardzić z wykorzystaniem światła UV, aby nadać powierzchni odpowiednich właściwości. Urządzenie sprawia, że proces drukowania w technologii SLA jest bardziej komfortowy i wydajny. CW1S może również podgrzewać żywicę do optymalnej temperatury.

W ofercie naszego sklepu dostępna jest również drukarka 3D Oryginalna Prusa SL1S.
Myjka Prusa CW1S    
Oryginalna myjka ultradźwiękowa Prusa CW1S.
Podgrzewanie żywicy

Podgrzewanie żywicy.

Podgrzewanie żywicy

Urządzenie wielofunkcyjne Prusa CW1S może również podgrzać żywicę do odpowiedniej temperatury dla najlepszej wydajności drukarki SL1S i samej żywicy. Żywice mają tendencję do zmiany konsystencji jeśli przez jakiś czas są nieużywane, dlatego butelka powinna być dobrze wstrząśnięta przed drukowaniem.

Mycie suszenie i utwardzanie wydruków

Wydrukowane modele z żywicy bezpośrednio po ukończeniu drukowania są dość miękkie i kleiste. W celu uzyskania odpowiedniej twardości i właściwości powierzchni, powinny zostać umyte w alkoholu izopropylowym, osuszone i utwardzone światłem UV.

  • Gotowe modele są myte w alkoholu izopropylowym w celu usunięcia z ich powierzchni resztek materiału z nieutwardzonej żywicy. Prusa CW1S wyposażona została w specjalny zbiornik ze stali nierdzewnej, w którym umieszczono magnetyczne mieszadło. Po wypełnieniu pojemnika alkoholem, wprawiona ruch ciecz obmywa umieszczony tam model 3D, docierając nawet do trudno dostępnych miejsc. Ta metoda jest mniej agresywna od czyszczenia ultradźwiękami i działa świetnie nawet z małymi modelami.
  • Umyty wydruk musi zostać dobrze wysuszony przed utwardzeniem w świetle UV, aby uniknąć plam z żywicy.
  • Utwardzanie. Drukowane z żywic modele są zazwyczaj miękkie zaraz po ukończeniu wydruku, więc poddawane są działaniu światła UV, które nadaje im optymalne właściwości.
Poszczególne etapy obróbki materiałów z żywicy

Poszczególne etapy obróbki materiałów z żywicy.

Łatwość używania

 


Urządzenie wyposażone zostało w czytelny wyświetlacz.

Łatwość użytkowania

Myjka Prusa CW1S została zaprojektowana z myślą o komforcie użytkowania. Wyposażona została w czujnik IR, który wykrywa czy pojemnik na alkohol izopropylowy znajduje się na swoim miejscu, a urządzenie wyświetla zestaw odpowiednik funkcji do wyboru. Urządzenie łączy 4 ważne funkcje w jedno urządzenie. Pomimo tego, że jest wielofunkcyjne, jego wymiary są bardzo niewielkie, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. 

Specyfikacja Prusa CW1S
Napięcie wejściowe

od 100 V do 240 V, 50/60 Hz, 2 A

Napięcie wyjściowe

24 V, 6,67 A, 160 W

Średni pobór mocy 130 W
Ilość taśm LED UV:
Długość fali UV LED 405 nm
Maksymalna moc UV LED 52,8 W
Grupa EEE 3 (sprzęt komputerowy i/lub telekomunikacyjny)
Zakres maksymalnej temperatury pracy od 16°C do 38°C, tylko wewnątrz pomieszczeń
Wilgotność otoczenia do 85%
Wymiary 218 x 345 x 232 mm
Wymiary opakowania 39 x 46 x 40 cm

Myjka utwardzająca wydruk Oryginalna Prusa CW1S

Prezentowana myjka firmy Prusa, oprócz uniwersalnego zastosowania i wysokiej wydajności, charakteryzuje się również niskim zapotrzebowaniem na energię elektryczną. W trakcie nagrzewania bądź suszenia urządzenie pobiera maksymalnie 135W. Z kolei podczas utwardzania promieniowaniem ultrafioletowym pobór spada do 50W, natomiast mycie wydruków 3D wymaga jedynie 5W.

4 taśmy LED generujące promieniowanie UV są wyposażone w nowoczesne diody charakteryzujące się długą żywotnością i bezawaryjnym działaniem.

Dodatkowe informacje o myjce Prusa CW1S

Zarówno drukarki 3D Prusa, jak i myjki utwardzające wyróżniają się dopracowaną konstrukcją zapewniającą bezproblemowe działanie przez długi czas.

Stosunkowo duża komora pozwala na dokładne mycie, suszenie, utwardzanie wydruków 3D o różnej wielkości, co w praktyce przekłada się na uniwersalne wykorzystanie.

Szerokość opakowania 50 cm
Wysokość opakowania 43.5 cm
Głębokość opakowania 32 cm
Masa opakowania 10 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: