Kategorie

Abilix Krypton - roboty edukacyjne

Roboty edukacyjne zbudowane z klocków na dobre zadomowiły się już w dziecięcych pokojach i salach lekcyjnych. Nic dziwnego: bazują one na genialnie prostej idei, którą projektanci tego typu zestawów potrafią w fantastyczny sposób zaadaptować. Dla młodszych i nieco starszych dzieci, a nawet nastolatków przygoda z budową własnego urządzenia elektronicznego jest wielkim przeżyciem. Pasjonujące zestawy Abilix Krypton z pewnością uczynią tę przygodę jeszcze ciekawszą.

Pięć poziomów wtajemniczenia

Abilix Krypton to zestawy do budowy robotów edukacyjnych, łączące klocki o różnych kolorach i kształtach z zaawansowaną elektroniką. Sercem każdego z zestawów jest jednostka główna – w mniejszych procesor ARM Cortex 72 MHz i 64 kB RAM-u, w większych – jednostka główna MTK 1,3 GHz z pamięcią Flash 2 GB i 512 MB pamięci operacyjnej. Do tego użytkownicy otrzymują klocki zwane w Abilix Krypton modułami, a także – w wybranych zestawach – takie elementy, jak czujniki i ekrany dotykowe. Porównanie poszczególnych wersji klocków ułatwi Ci tabela, którą zamieściliśmy przy opisach poszczególnych produktów. Aby pokazać różnice w zawartości zestawów wystarczy jednak wspomnieć, że w najmniejszym znajduje się 409 modułów umożliwiających budowę 17 różnych konstrukcji, zaś największy, z 1122 modułami dostarcza inspiracji do stworzenia aż 50 różnych robotów edukacyjnych.

Niezwykła przygoda z robotyką dla dzieci

Twórcy serii Abilix Krypton zadbali o to, aby młodzi miłośnicy robotyki mogli na długo zaprzyjaźnić się ze swoimi robotami edukacyjnymi. Do programowania konstrukcji stworzyli bowiem aplikację mobilną, pracującą na trzech poziomach. Najprostszy z nich pozwana na budowę algorytmów metodą „przeciągnij i upuść”. Najmłodszym robotykom spodoba się też Flow Chart, w którym zbudują oni własne schematy blokowe. Natomiast ciekawym wyzwaniem dla dzieci zaawansowanych w obsłudze Abilix Krypton okaże się z pewnością programowanie w środowisku Scratch, wyposażonym oczywiście w przyjazne ikonki. Aplikację do programowania robotów edukacyjnych można zainstalować na smartfonie lub tablecie wyposażonym w system Android lub iOS.

Efektywny program nauki dla szkół

Abilix Krypton dołączył do tych producentów zestawów i robotów edukacyjnych, którzy rozumieją, że nauka programowania powinna być obecnie nieodłącznym elementem programu nauczania. Dlatego też we współpracy z nauczycielami z grupy Mistrzowie Robotyki, twórcy zestawów Abilix Krypton stworzyli podręcznik i scenariusze lekcji dla szkół. Gotowe scenariusze będą nieocenioną pomocą dla kadry pedagogicznej. Lekcje zawierają bowiem nie tylko wprowadzenie teoretyczne, ale także konkretne odniesienia do podstawy programowej dla szkół, dzięki czemu ułatwiają osadzenie zajęć z robotyki i programowania w kontekście materiału, który uczniowie omawiają w danym momencie. Nauczyciele mogą skorzystać także z gotowych zadań, przygotowanych specjalnie dla dzieci zainteresowanych tematyką naukową. Duża liczba konstrukcji dostępnych w ramach każdego z zestawów Abilix Krypton to gwarancja wielu godzin znakomitej zabawy.