Kategorie

Klimatyzacja i ogrzewanie

W kategorii Klimatyzacja i ogrzewanie znajdziesz produkty łączące w sobie funkcję chłodnego i ciepłego nawiewu (termowentylatory), a także elementy ułatwiające kontrolowanie temperatury w domu - na przykład sterowniki ogrzewania czy inteligentne głowice termostatyczne. Dzięki tym produktom będziesz mógł w prosty i szybki sposób uzyskać komfort cieplny w swoim mieszkaniu o każdej porze roku.

Filtrowanie

Inteligentny budynek
Producenci

Klimatyzacja i ogrzewanie w jednym

Termowentylatory to uniwersalne urządzenia, które sprawdzą się zarówno latem, jak i zimą. Posiadają one funkcję nawiewu chłodnego (bez podgrzewania powietrza), ale również opcję wentylacji z powietrzem ogrzanym. Termowentylatory są zazwyczaj wyposażone w możliwość regulowania stopnia ogrzewania, dzięki czemu kontrola nad temperaturą w pomieszczeniu staje się jeszcze bardziej precyzyjna. Niektóre modele posiadają też czujnik temperatury i automatyczny termostat, pozwalający ustawić pożądany poziom ciepła.

Jak wybrać termowentylator?

Podczas wybierania termowentylatora warto wziąć pod uwagę, że jest to urządzenie, w którym element grzewczy mocno się nagrzewa. Dlatego powinno się wybierać modele wyposażone w zabezpieczenie przed przegrzewaniem, co zapewni wyższy poziom bezpieczeństwa. Większy komfort pomoże uzyskać urządzenie z wbudowanym regulowanym termostatem i automatyczną kontrolą temperatury. Warto też zwrócić uwagę na deklarowany przez producenta poziom hałasu (choć w przypadku tego typu sprzętu nie przekracza on zwykle 50 dB) oraz obecność dodatkowych ułatwień, takich jak długi przewód zasilający, lampka kontrolna czy wygodny uchwyt do przenoszenia urządzenia.

Co jeszcze znajdziesz w tym dziale?

W kategorii Klimatyzacja i ogrzewanie dostępne są między innymi inteligentne głowice termostatyczne, które dzięki odpowiednim adapterom można zamontować niemal na każdym grzejniku naściennym. Taka głowica umożliwia zarówno ręczną regulację, jak i kontrolę głosową z Apple Siri, zdalne sterowanie z pomocą specjalnej aplikacji na urządzenia z systemem iOS oraz programowanie trybów. Urządzenie posiada funkcję wietrzenia (automatyczne wyłączenie ogrzewania po wykryciu otwartych okien) oraz inne przydatne opcje, między innymi ochronę przed zamarzaniem czy odkamienianie zaworów. W tym dziale znajdziesz też sterownik WiFi przeznaczony do zdalnego regulowania temperatury domowej sauny lub ogrzewania (jest kompatybilny z systemami Android i iOS oraz nie wymaga dodatkowych urządzeń peryferyjnych).