Kategorie

Exta Free - czujniki i moduły

Automatyka domowa z serii Exta Free polskiej firmy Zamel doczekała się już całkiem sporej linii produktów, pokrywających niemal wszystkie obszary zapotrzebowania, na jakie można natknąć się budując własny inteligentny dom. Co ważne, wszystkie kontrolery, czujniki czy moduły dodatkowe są zaprojektowane tak, aby maksymalnie ułatwić samodzielne prowadzenie instalacji, co znacząco obniża koszty inwestycji. Jedną z głównych zalet systemu jest łączność bezprzewodowa.

Filtrowanie

Inteligentny budynek
Producenci

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Inteligentny dom na miarę XXI wieku

Podstawowe założenie, z którego wyszli projektanci linii produktów Exta Free jest bardzo słuszne – moduły powinny łączyć się bezprzewodowo, aby podczas tworzenia instalacji można było uniknąć uciążliwego i kosztownego prowadzenia kabli sterujących i komunikacyjnych. Dzięki niewielkim rozmiarom modułów dopuszkowych można je montować w typowych puszkach podtynkowych, co pozwala na „postawienie” instalacji bez konieczności prowadzenia choćby jednego nowego kabla. Ta zaleta jest szczególnie ważna w pomieszczeniach świeżo oddanych do użytku po budowie lub remoncie. Dedykowane piloty bezprzewodowe umożliwiają wygodne otwieranie bramy wjazdowej czy sterowanie domem z dowolnego miejsca na całej posesji.

Inteligencja ukryta… w ścianach!

Moduły puszkowe w serii Exta Free to zarówno nadajniki, jak i odbiorniki sygnału. Te pierwsze współpracują nawet z istniejącymi przełącznikami klawiszowymi, co znacząco ułatwia utrzymanie jednolitego wystroju wnętrza, jeżeli już zainstalowane przyciski zostały dobrane zgodnie z kolorystyką pomieszczenia. W naszej ofercie dostępne są także przełączniki do montażu podtynkowego z wbudowanymi nadajnikami radiowymi. Odbiorniki natomiast to moduły wykonawcze, służące jako właściwe sterowniki domu – mogą przełączać obciążenia sieciowe o mocy ponad 1200 W lub przełączać listwy i taśmy LED o maksymalnym prądzie 2,5 A i zasilaniu 14 V DC. W ofercie znajdują się także zdalnie sterowane gniazda, moduły umożliwiające sterowanie bramą czy dopuszkowy, radiowy czujnik temperatury RCT-01.

Jedna centrala do wszystkich zastosowań

Centrala EFC-02 to zintegrowany kontroler w estetycznej, niewielkiej obudowie i stanowiący serce całego systemu Exta Free. Szerokie możliwości konfiguracji pozwalają na wykorzystanie centrali nie tylko w rolach takich, jak sterowanie bramą, temperaturą czy scenami oświetleniowymi w poszczególnych pomieszczeniach. Możliwa jest konfiguracja funkcji alarmowych, w których kontroler EFC-02 będzie monitorował dowolnie wybrane czujniki i odpowiednio reagował na wykryte zagrożenie. Odpowiednio skonfigurowane i logicznie połączone w aplikacji zdalnie sterowane gniazda, puszkowe moduły wykonawcze czy wejściowe (np. zdalny wyłącznik lub radiowy czujnik temperatury) pozwalają na ustawienie wymaganych reakcji i sterowanie domem dokładnie według indywidualnych potrzeb. Możemy ustawiać harmonogramy czasowe, łatwo dodawać nowe urządzenia lub sprawdzać stan baterii czujników.