Kategorie

Kondensatory silnikowe

Kondensatory silnikowe - W tej kategorii oferujemy kondensatory silnikowe wysokiej jakości, przystosowane do różnego rodzaju zastosowań. Stosowane są w takich urządzeniach jak suszarka, pralka, lodówka, wiertarka czy kosiarka. Znajdują zastosowanie także w napędach pomp, kompresorach oraz wentylatorach. Posiadamy szeroki wybór kondensatorów o różnych wartościach pojemności, a także różniących się wymiarami i wyprowadzeniami (konektory lub przewody).

Filtrowanie

RLC - Typ SMD/THT
RLC - Tolerancja
RLC - Rezystancja
RLC - Pojemność

Kondensatory silnikowe

Kondensatory silnikowe stosuje się w wielu urządzeniach codziennego użytku - między innymi w wentylatorach, kompresorach, kosiarkach i wielu innych urządzeniach wykorzystujących silniki indukcyjne. Dzięki zastosowaniu takiego kondensatora w miejscu uzwojenia pomocniczego otrzymuje się przesunięcie prądu względem głównego uzwojenia. W ten sposób powstaje wirujące pole w szczelinie powietrznej silnika, które jest niezbędne do wytworzenia momentu rozruchowego w silniku.

Wykorzystanie kondensatorów silnikowych

Kondensatory silnikowe stosuje się w silnikach elektrycznych zasilanych prądem, gdzie natężenie jest zmienne, a częstotliwość wynosi 50/60 Hz. Takie komponenty cechują się bardzo wysokim poziomem stabilności pojemnościowej, mają wysoką rezystancję izolacji oraz specjalną obudowę wykonaną z materiału odpornego na wysokie temperatury (materiał trudny do zapalenia). Kondensator silnikowy zalicza się do grupy elementów elektronicznych biernych (ponieważ nie wytwarza prądu). Jak każdy inny kondensator, zbudowany jest z dwóch okładek (elektrod) i dielektryka między nimi (metalizowana folia polipropylenowa). Całość często zalewana jest żywicą, aby dokładniej odizolować wnętrze kondensatora. Stosując dowolny kondensator, który posiada polaryzację, należy pamiętać o prawidłowym podłączeniu - w przeciwnym razie można uszkodzić całe urządzenie.

Co oferujemy?

Nasz sklep oferuje kondensatory do silników indukcyjnych prądu zmiennego 450 VAC 50/60 Hz o pojemnościach 1 µF, 2 µF, 3 µF, 5 µF, 8 µF, 10 µF, 16 µF, 25 µF, 50 µF, 80 µF i 100 µF. W zależności od danego modelu kondensatory mają średnicę 26 mm, 30 mm, 35 mm, 40 mm lub 55 mm oraz różne długości. Komponenty mają przygotowane wyprowadzenia w postaci przewodów lub konektorów, w których mocowanie wykonuje się z wykorzystaniem śruby M8. Zaletą naszych produktów jest wysoka jakość oraz bardzo atrakcyjna cena.