Kategorie

Mobilne baterie PowerBank

Urządzenia mobilne, takie jak smartfony czy tablety, zasilane są z baterii. Są one na ogół wbudowane w samo urządzenie, jednakże mają ograniczoną pojemność, a co się z tym wiąże, stosunkowo krótki czas pracy między kolejnymi ładowaniami. Rozładowany telefon trzeba naładować, podłączając go do zasilanej sieciowo ładowarki. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Na ratunek przychodzą PowerBanki. Urządzenia te są niczym innym jak mobilnymi bateriami dedykowanymi do ładowania urządzeń przenośnych. Wystarczy mieć ze sobą PowerBank i odpowiedni kabel do ładowania, który podłącza się do telefonu, by rozpocząć ładowanie urządzenia.

Filtrowanie

Producenci
Napięcie wyjścia od
Napięcie wyjścia do
Wydajność prąd
Pojemność mAh
PowerBank - Ilość gniazd USB
PowerBank - Praca w trakcie ładowania
PowerBank - Reset podłączania

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Energia do ładowania urządzeń przenośnych w kieszeni

Dzięki mobilnej baterii można doładować swój telefon czy tablet w dowolnym miejscu na świecie. Urządzenia, takie jak PowerBank, idealnie sprawdzają się podczas wycieczki, dłuższej podróży pociągiem czy autokarem (nie wszystkie one są wyposażone w gniazda zasilające). Dzięki niemu zawsze znajdziemy ładowarkę do telefonu, niezależnie czy mamy dostęp do sieci energetycznej, czy też nie. Wybierając odpowiednio duży PowerBank, możemy mieć pewność, że nasz smartfon będzie naładowany na kolejne dni.

Wygodne źródło energii z wydajnymi bateriami

PowerBank jest kompaktowym urządzeniem do ładowania telefonów, a także innych urządzeń ładowanych przez USB. Na wyjściu tego rodzaju mobilnej baterii znajdziemy standardowy port USB, dający napięcie 5 V i prąd osiągający wartość nawet ponad 2 A. Pozwala to nie tylko na podłączenie PowerBanku do telefonu, ale także zasilanie z jego wykorzystaniem wielu innych urządzeń. Oprócz oczywistych aplikacji – ładowanis telefonów, tabletów, zegarków etc., z jego pomocą ładować można niektóre netbooki (kompaktowe laptopy) z portem USB-C do zasilania, a nawet zasilać moduły Arduino czy komputery jednopłytkowe, takie jak Raspberry Pi.

Jak dobierać PowerBank

PowerBank charakteryzuje szereg cech i parametrów, o których musimy pamiętać, wybierając konkretne urządzenie. Z jednej strony, jako mobilna bateria, posiada on określoną pojemność. Im większa, tym więcej zgromadzi się w niej ładunku, więc więcej razy naładować będzie można z niego telefon, czy dłużej zasilać Raspberry Pi, zanim koniecznym stanie się naładowanie samego PowerBanku. Urządzenia dostępne w sklepie Botland mają pojemność od około 1000 mAh do 20000 mAh. Ta pierwsza wartość odpowiada jedno- lub dwukrotnemu naładowaniu współczesnego smartfona. Z kolei druga umożliwi bez problemu ładować takie urządzenie przez dwa tygodnie. Dobrać musimy także parametry wyjściowe urządzenia do telefonu. Chodzi głównie o prąd wyjściowy. Wiele modeli telefonów umożliwia ładowanie większym prądem, dlatego też dobrze nabyć PowerBank o prądzie co najmniej 2 A.