Kategorie

Obudowy do Arduino

Platforma Arduino nie jest już tylko atrakcyjną bazą wypadową dla amatorów oraz początkujących, eksplorujących tajniki elektroniki i programowania mikrokontrolerów. Popularność tego doskonałego środowiska sprawia, że po płytki rodem ze słonecznej Italii chętnie sięgają także zawodowcy, którzy potrzebują uniwersalnej platformy ewaluacyjnej czy prostego, ale nietypowego sterownika do aplikacji przemysłowych, serwisowych lub laboratoryjnych. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie różnorodne obudowy do Arduino, których szeroką gamę znajdziesz w tej kategorii.

Filtrowanie

Obudowa - moduł
Kolor
Producenci
Obudowa - Klapka
Obudowa - VESA
Obudowa - Dostęp do GPIO
Obudowa - Miejsce na kamerę
Obudowa - Na szynę DIN
Obudowa - miejsce na ekran
Obudowa - Wentylator

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Proste i funkcjonalne obudowy do Arduino

W naszym sklepie oferujemy przeróżne, najczęściej dwuczęściowe obudowy, dostosowane wymiarami do płytek z serii Arduino Uno, Leonardo, Yun czy też Arduino Mega. Jedne z nich wykonane są z czarnego tworzywa sztucznego i przypominają klasyczne obudowy do Raspberry Pi, dając łatwy dostęp do gniazda USB oraz linii GPIO, inne – przezroczyste, bezbarwne lub kolorowe – pozwalają na podgląd stanu wbudowanych diod LED i… nadają całości intrygujący, surowy design. Niektóre obudowy są przeznaczone do konkretnych zastosowań – mamy np. obudowę do Arduino Uno, przystosowaną do umieszczenia w niej płytki głównej wraz z nakładką LCD Keypad Shield.

Uniwersalne podstawki montażowe

W naszej ofercie znajdziesz także uniwersalne podstawki, pozwalające na montowanie Arduino Uno, a także Raspberry Pi 2B/3B czy Raspberry Pi Zero (oraz Zero W). Ogromną zaletą tych prostych, ale funkcjonalnych elementów jest – oprócz kompatybilności z najpopularniejszymi minikomputerami i płytkami z mikrokontrolerami AVR – mnogość dodatkowych otworów montażowych o różnych rozmiarach i kształcie. Pozwalają one z łatwością dobudować do zestawu kolejne elementy, np. czujniki lub moduły wykonawcze, a także umożliwiają szybkie zamocowanie przewodów za pomocą opasek zaciskowych. W naszej ofercie znajdziesz tego rodzaju obudowy do Arduino w wykonaniach ze sklejki oraz plexi. Podstawki są sygnowane logiem Forbot – znanego portalu i forum dla amatorów robotyki.

Obudowy specjalne

Oprócz obudów i podstawek dedykowanych początkującym, mamy także obudowy do Arduino zaprojektowane z myślą o zastosowaniach w pełni profesjonalnych. W aplikacjach przemysłowych czy rozwiązaniach automatyki budynkowej świetnie sprawdzą się obudowy na szynę DIN – zarówno pełne, przeznaczone do montażu płytki w poziomie, jak i specjalnie zaprojektowane uchwyty, pozwalające na montaż płytki pionowo (prostopadle do szyny DIN), co znacznie oszczędza miejsce w szafie sterowniczej. Znajdziesz tutaj również solidne, metalowe obudowy, w tym także modele dostosowane do zamontowania Arduino Mega z nakładką Ethernet Shield.