Kategorie

Lutownice kolbowe

Lutownice kolbowe to jedne z najprostszych i najtańszych narzędzi do lutowania. Jest to rodzaj lutownicy, który jest najczęściej wybierany przez początkujących elektroników i studentów uczelni technicznych. Urządzenie bardzo dobrze nadaje się do precyzyjnych prac przy układach elektronicznych (przy montażu SMD czy THT). Dzięki możliwości zamontowania różnych grotów, w zależności od potrzeby można dostosowywać lutownice do różnych warunków.

Filtrowanie

Moc nominalna
Napięcie zasil. od
Napięcie zasil. do
Temperatura pracy
Producenci
Długość
Stacja - Hotair
Stacja - Typ A/C
Stacja - Wentylator w kolbie

Lutownice kolbowe

Lutownica kolbowa to rodzaj lutownicy oporowej (grzałkowej), która podgrzewa grzałką umieszczony na końcówce urządzenia metalowy grot. W zależności od potrzeby użytkownik może umieszczać końcówki o różnych kształtach (najczęściej wraz z lutownicą dołączony jest zestaw grotów - na przykład ze szpicem czy płaską końcówką). Odpowiedni sprzęt warto dopasować w zależności od wykonywanego zadania: cienkie groty sprawdzą się do rozgrzewania niewielkich powierzchni, natomiast grubsze - do większych. Lutownica kolbowa znacznie różni się od lutownicy transformatorowej, często spotykanej jako domowe wyposażenie majsterkowicza. Lutownica oporowa pozwoli na precyzyjne lutowanie drobnych elementów elektronicznych, na przykład wykonanych w technologii SMD.

Lutownica kolbowa dobra na początek i dla profesjonalisty

Lutownica kolbowa to doskonały wybór dla majsterkowicza, który dopiero stawia pierwsze kroki jako elektronik - wyposażenie dla hobbysty do nieskomplikowanych napraw. Inwestycja w lutownice jest niewielka w stosunku do możliwości, jakie oferuje. Bardzo często jest to pierwszy wybór dla studentów uczelni technicznych, wyposażenie warsztatu samochodowego czy też uzupełnienie sprzętu elektryka, zajmujące niewiele miejsca.

Co oferujemy?

W ofercie posiadamy lutownice o mocy nominalnej 8 W, 23 W, 25 W, 30 W, 40 W, 48 W, 60 W, 100 W, 130 W, 250 W. Od tych wartości zależy, jak mocno oraz jak szybko będzie w stanie rozgrzać się lutownica. Napięcia zasilania oferowanych modeli waha się od 4,5 V do 240 V, natomiast zakresy temperatur, do których lutownice się rozgrzewają to 160-480°C, 200-400°C, 200-450°C lub 300°C. Większość sprzętu pochodzi od firmy OEM, ale posiadamy również lutownice Elwik i Tex. Długości takich narzędzi to 150 mm, 190 mm, 200 mm, 250 mm, 260 mm.