Kategorie

Sterowniki silników i serw

Każdy układ posiadający serwomechanizm i silnik potrzebuje elementów, dzięki którym sterowanie nim będzie możliwe. Sterowniki do silników i serw to podstawowy asortyment udostępniający użytkownikom kontrolę nad robotami, maszynami, systemami automatyki lub innymi funkcjonalnymi konstrukcjami. Zapraszamy do zapoznania się z wyposażeniem, które przygotowaliśmy w tej kategorii.

Podkategorie


Filtrowanie

Napięcie zasil. od
Napięcie zasil. do
Wydajność prąd
Ilość kanałów:

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Sterowniki silników i serw – rodzaje i zastosowanie

Jeżeli posiadacie już doświadczenie konstruktorskie, prawdopodobnie zdajecie sobie sprawę z tego, że na rynku znaleźć można różne rodzaje silników. Wyróżniamy m.in. elektryczne silniki DC (najpopularniejsze w konstrukcjach modelarskich, niewielkiej automatyce i robotyce), krokowe, wibracyjne lub bezszczotkowe. Chociaż mogą być one do siebie podobne, często wymagają zróżnicowanych części, regulacji, ustawień itp.

Kiedy już wiecie, że musicie dopasować sterownik silnika do modelu DC, pojawia się kolejny schodek. Do dyspozycji otrzymujecie gotowe do wykorzystania moduły klasyczne i HighPower, które są dużo bardziej rozbudowane w liczne interfejsy komunikacyjne, w tym USB. Mogą być one kompatybilne z popularnymi minikomputerami i środowiskiem programatorskim, np. Raspberry Pi lub Arduino.

Sterowniki silników i serw wykorzystywane są w każdym ruchomym sprzęcie elektronicznym. Potrzebują ich wszystkie roboty, projekty modelarskie (zdalnie sterowane helikoptery, auta lub drony) i rozbudowane systemy automatyzacji. Z ich pomocą można liczyć na komfortową regulację kierunku jazdy lub lotu i prędkości obrotowej silników (rozbudowane sterowniki do serw są w stanie połączyć kontrolę nad wieloma niezależnymi silnikami i regulację jasności diod LED).

Wygoda konstruowania – moduły gotowe do pracy

Programowanie i budowa niewielkich układów wydaje się być skomplikowana. Stosując sterowniki do silników i serwomechanizmów, które oferowane są w Botland.com.pl, minimalizujesz czas pracy, dzięki czemu możesz więc poświęcić go czynnościom wymagającym znacznie więcej uwagi i wiedzy.

Gwarantujemy najwyższą jakość oferowanych sterowników. Przygotowaliśmy wiele interesujących propozycji, które kompatybilne są z cenionymi przez użytkowników kontrolerami. Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź, co na Ciebie czeka!