Filtruj według
Cena
51 531
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (528) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Sterowniki silników bezszczotkowych

Ilość produktów: 6
Loading...

SparkFun Brushless Motor Driver - sterownik silnika BLDC - TMC6300 - SparkFun ROB-21867

Sterownik silników bezszczotkowych BLDC od SparkFun wyposażony w układ  TMC6300 firmy ADI + Trinamic. SparkFun Brushless Motor Driver to prosty w użyciu i niezwykle efektywny...
5.0 (2)
Indeks: SPF-23025
Indeks: SPF-23025
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 81,90 zł Cena 81,90 zł
  • Darmowa dostawa

Sterownik silnika bezszczotkowego (BLDC) Dualsky 6A v2

Regulator obrotów zasilany napięciem 12 V i wydajności prądowej 6A od firmy Dualsky do silników  bezszczotkowych 3-fazowych.
5.0 (1)
Indeks: MOD-00581
Indeks: MOD-00581
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 82,90 zł Cena 82,90 zł
  • Darmowa dostawa

Karta programująca do sterowników HW-BQ2006 - HobbyWing

Programator firmy HobbyWing do regulatorów silników bezszczotkowych (BLDC)
5.0 (1)
Indeks: MOD-06111
Indeks: MOD-06111
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 51,90 zł Cena 51,90 zł
  • Darmowa dostawa

X-NUCLEO-IHM08M1 - sterownik silnika - rozszerzenie dla STM32 Nucleo

Ekspander, płytka rozszerzeń X-NUCLEO-IHM08M1 dla STM32 Nucleo z wbudowanym sterownikiem STL220N6F7 pozwalającym sterować bezszczotkowym silnikiem trójfazowym DC.
5.0 (1)
Indeks: FAR-15166
Indeks: FAR-15166
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 239,90 zł Cena 239,90 zł
  • Darmowa dostawa

SparkFun IoT Brushless Motor Driver - sterownik silnika BLDC z ESP32 WROOM, TMC6300 - SparkFun ROB-22132

SparkFun IoT Brushless Motor Driver to sterownik przeznaczony do obsługi trójfazowego silnika bezszczotkowego BLDC. Został wyposażony w układ  TMC6300 , firmy ADI + Trinamic,...
Indeks: SPF-23977
Indeks: SPF-23977
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 589,00 zł Cena 530,10 zł
  • Obniżka
  • Darmowa dostawa
  • Promocja

Sterownik silnika bezszczotkowego 40A - SkyWalker HW80060022

Sterownik silnika bezszczotkowego SkyWalker ,   obsługujący silniki pobierające do 40 A ,   gwarantuje niezawodność i wysoką jakość wykonania. Karta programowania LED ,...
Indeks: INN-23798
Indeks: INN-23798
Chwilowo niedostępny
Czas oczekiwania: 3-5 dni
Cena podstawowa 85,00 zł Cena 85,00 zł
  • EOL
  • Darmowa dostawa

Sterowniki nowoczesnych silników BLDC

Bezszczotkowy silnik elektryczny DC (silnik BLDC), znany również jako silnik komutowany elektronicznie, bądź też synchroniczny silnik prądu stałego, to silniki synchroniczne, zasilane prądem stałym za pośrednictwem falownika lub zasilacza impulsowego.

Ten ostatni jest specjalnym sterownikiem silników bezszczotkowych, który wytwarza prąd elektryczny AC do sterowania każdą fazą silnika za pomocą układu z zamkniętą pętlą sprzężenia zwrotnego. Sterownik taki dostarcza impulsy prądu do uzwojeń silnika, kontrolując prędkość i moment obrotowy silnika.

Zalety silników bezszczotkowych

Zalety silnika bezszczotkowego w stosunku do silników szczotkowych to głównie wysoki stosunek mocy silnika do jego masy, duża prędkość oraz możliwość sterowania elektronicznego za pomocą sterownika silnika bezszczotkowego.

Dzięki temu silniki BLDC posiadają wysoki moment obrotowy, który jest niezależny od obrotów. Konwencjonalne silniki prądu stałego z komutacją za pomocą szczotek osiągają swój nominalny moment dopiero przy pełnej prędkości obrotowej.

Silniki BLDC to idealne źródło napędu w takich urządzeniach, jak komputerowe urządzenia peryferyjne (napędy dyskowe, drukarki), ręczne elektronarzędzia i wszelkiego typu pojazdy, od modeli samolotów z napędem elektrycznym (głównie drony i quadrocoptery), po samochody elektryczne. Zastosowanie silnika BLDC ze względu na jego właściwości jest niezwykle szerokie.

Dzięki zastosowaniu dedykowanych sterowników (takich jak BLDC sterownik), komutujących fazy na poszczególnych uzwojeniach silnika, możliwe jest stosowanie bardzo zaawansowanych algorytmów kontroli pracy silnika.

Złożone sterowanie silnikami bezszczotkowymi

Ponieważ sterowniki silników bezszczotkowych mają funkcjonować w zastępstwie za tradycyjne silniki szczotkowe, potrzebują informacji na temat pozycji wirnika w stosunku do cewek stojana.

Niektóre konstrukcje wykorzystują czujniki Halla lub enkoder obrotowy do bezpośredniego pomiaru pozycji wirnika. Inne z kolei mierzą siłę wstecznego EMF w niezasilanych w danym momencie uzwojeniach silnika, aby określić położenie wirnika, eliminując potrzebę stosowania oddzielnych czujników efektu Halla. Właśnie z uwagi na ten fakt często nazywane są regulatorami bezczujnikowymi. Dodatkowo zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem działu elektronika, w którym można znaleźć m.in. sterowniki do silników DC, sterowniki do silników i serw, sterowniki siłowników liniowych i wiele innych.

Modelarskie zastosowanie silników BLDC i dedykowanych kontrolerów

Silniki bezszczotkowe są popularne w modelach latających i dronach. Korzystny stosunek mocy do masy oraz szeroki zakres dostępnych rozmiarów zrewolucjonizowały rynek modeli elektrycznych, niemal wypierając z niego inne silniki. Zachęciły również do rozwoju prostych, lekkich modeli samolotów elektrycznych.

Zwiększony stosunek mocy do masy nowoczesnych akumulatorów i silników bezszczotkowych pozwala modelom wznosić się pionowo, zamiast stopniowo się wspinać. Obecne na rynku sterowniki silników bezszczotkowych często posiadają dodatkowe funkcje, dedykowane integracji z modelem latającym, takie jak interfejs do systemu sterowania radiowego. Masz dodatkowe pytanie dotyczące produktu w takiego jak sterownik BLDC. A może interesuje Cię jego zasilanie? Jeżeli tak, to zachęcamy do kontaktu z naszymi doświadczonymi doradcami za pośrednictwem wiadomości e-mail, telefonu lub formularza kontaktowego.

Sterowniki silników bezszczotkowych - FAQ

Sterowniki BLDC, czyli sterowniki bezszczotkowych silników elektrycznych DC są niezbędne do zarządzania pracą silników BLDC. W zależności od konkretnego modelu, sterowniki BLDC oferują różne metody pozyskiwania informacji dotyczących lokalizacji wirnika w odniesieniu do cewki stojana. Część sterowników wykorzystuje enkoder obrotowy, natomiast inne czujnik Halla. Jeszcze inne sterowniki BLDC wykonują pomiary siły wstecznej EMF, aby dokładnie określić w jakim położeniu znajduje się wirnik.

Kluczowym czynnikiem wpływającym na wybór czujnika jest napięcie, a dokładnie zakres napięcia zasilania. Ponadto należy zwrócić uwagę na ciągłe natężenie i maksymalne chwilowe natężenie prądu. W trakcie wyboru konkretnego sterownika BLDC warto uwzględnić też programowalne tryby pracy, wymiary samego sterownika, oprogramowanie i rodzaj wyprowadzeń. Kolejnymi czynnikami wpływającymi na wybór konkretnego modelu sterownika BLDC (sterownika bezszczotkowych silników elektrycznych DC) są dodatkowe funkcje. Na szczególną uwagę zasługują sterowniki wyposażone w interfejs przeznaczony do radiowego sterowania. Urządzenia tego typu są często wykorzystywane w modelarstwie.