Kategorie

Drukarki 3D Flashforge

Od początku XXI wieku technika druku przestrzennego zyskuje na popularności i jest nieustannie rozwijana. Naprzeciw oczekiwaniom użytkowników korzystających z druku 3D na użytek prywatny i komercyjny wychodzi chińska firma Flashforge znana z wysokiej jakości drukarek 3D. Możliwość drukowania stosunkowo dużych obiektów względem kubatury całej drukarki, kompaktowe wymiary, łatwa wymiana dysz, dokładność druku co do 0,1 mm i prosta obsługa to najważniejsze cechy drukarek od Flashforge.

Filtrowanie

Filament - materiał
Filament - średnica
Kolor
Masa
Producenci
3D - rozmiar druku
3D - typ wydruku
3D - prędkość druku
3D - grubość druku
3D - ilość materiału
3D - dokładność
3D - temp. dyszy
3D - temp. stołu
3D - średnica filam.

Wysoka jakość druku 3D w przystępnej cenie

Obiekty tworzone na drukarkach 3D od Flashforge charakteryzują się wysoką wiernością odwzorowania przy każdym pojedynczym druku egzemplarza, a interfejs użytkownika umożliwia dostosowanie ustawień drukowania w sposób przystępny zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych w dziedzinie druku trójwymiarowego użytkowników. Dedykowane oprogramowanie jest bardzo proste w obsłudze. Wymiary obudów drukarek Flashforge już na etapie projektowania zostały dobrane z myślą o zastosowaniu w biurach, szkołach i na uczelniach. Dostępne w sklepie Botland modele takie jak Inventor II S, Creator Pro czy Adventurer 3 to wysokiej jakości sprzęty dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach.

Intuicyjna obsługa i szerokie możliwości sprzętowe

Konstrukcja drukarek 3D marki Flashforge została dokładnie przemyślana i opracowana pod kątem prostoty obsługi i komunikacji z osprzętem zewnętrznym. Wymiana i załadowanie wkładu szpulowego z filamentem do komory szpulowej zajmuje nie więcej niż pięć minut i opiera się na obsłudze panelu dotykowego. Po załadowaniu filamentu następuje szybkie podgrzanie dyszy i filament jest gotowy do użytku. Wymiana dyszy trwa niecałe dwie minuty. Drukarki 3D Flashforge posiadają także funkcję regulacji offsetu w osi pionowej, tzn. dobrania prawidłowej wysokości startowej obiektu drukowanego. Nawiązanie połączenia drukarek 3D Flashforge z siecią WiFi zajmuje zaledwie dwie minuty. Po uzyskaniu połączenia użytkownik może szybko rozpocząć drukowanie obiektu 3D z pliku wysłanego z komputera pracującego w tej samej sieci poprzez dedykowane oprogramowanie Flashprint. Aby móc zdalnie zarządzać drukowaniem obiektów 3D z chmury danych, wymagane jest zainstalowanie aplikacji FlashCloud. Poza siecią Wi-Fi pliki o rozszerzeniu .stl mogą być wysyłane do pamięci drukarki również z flashdisku USB. Po nagrzaniu ekstrudera i płyty roboczej rozpoczyna się wydruk obiektu z załadowanego pliku. Wówczas komputer, z którego wysłano plik, może zostać bezpiecznie odłączony od sieci Wi-FI, z którą jest połączona drukarka 3D.