Kittenbot Meowbit - programowalna przenośna konsola do gier dla BBC micro:bit

Indeks: SEE-14419 EAN: 5904422377618

Przenośna, miniaturowa, w pełni programowlana konsola do gier. Przygotowana do kodowania za pomocą Makecode, Scratch z możliwością rozszerzenia o ekspandery micro:bit.

Kittenbot Meowbit - programowalna przenośna konsola do gier dla BBC micro:bit
209,00 zł
169,92 zł netto
Zapłać później
Czas oczekiwania: 4-6 tyg.
Chwilowo niedostępny
Producent: Seeedstudio
Kompatybilny z: Micro:bit

Opis produktu: Kittenbot meowbit - programowalna przenośna konsola do gier

Kittenbot meowbit to miniaturowa, przenośna konsola do gier o wymiarach 52 x 76 x 12 mm, czyli zbliżonych do karty płatniczej oparta o płytkę micro:bit. Bez problemu zmieści się w kieszeni, więc jest w pełni mobilna. Posiada 1.8 calowy wyświetlacz TFT LCD prezentujący pełną paletę barw, czujnik światła i temperatury, żyroskop oraz buzzer. Całość obsługiwana jest przez 32 bitowy procesor Cortex-M4 (STM32F401RET6). Konsola posiada 2 programowalne diody LED i 6 przycisków (A i B oraz 4 przyciski kierunkowe).

Kittenbot meowbit - programowalna przenośna konsola do gier

Kittenbot meowbit - programowalna przenośna konsola do gier.

UWAGA! Kittenbot Meowbit jest niezależnym głównym modułem zgodnym z micro:bit.

Meowbit obsługuje wiele platform, które pozwalają kodować własne gry i aplikacje. Najłatwiejsze w użyciu to Kittenblock, Scratch lub Makecode, które umożliwiają tworzenie za pomocą schematów blokowych nawet poprzez stronę www i późniejsze pobranie przygotowanego programu (https://arcade.makecode.com/). Urządzenie umożliwia użycie również np. MicroPython dla bardziej zaawansowanych użytkowników dając im więcej możliwości. Dzięki 40 pinowemu podłączeniu micro:bit zyskujemy możliwość podłączenia pełnej gamy ekspanderów stworzonych dla tej platformy oferujących prawie nieograniczone możliwości rozbudowy.

 

Rozszerzenia micro:bit

Gniazdo micro:bit pozwala na podłączenie dodatkowych ekspanderów rozszerzeń, które umożliwią wykorzystanie konsoli w bardziej złożonych projektach. Dzięki tym modułom konsola może zostać rozbudowana o dodatkowe czujniki (np. czujnik odległości, czujnik światła, czujnik koloru) oraz elementy wyjściowe jak np. serwomotory, diody LED, wyświetlacze, głośniki. Możliwości są nieograniczone.

 

Podłączony ekspander micro:bit do Kittenbot meowbit

Kittenbot meowbit z podłączonym ekspanderem.

 

 

Kilka możliwości konsoli Kittenbot meowbit.

Programowanie z pomocą Makecode

Konsola obsługuje programowanie przy użyciu blokowych języków programowania jak np. Scratch, Makecode lub Kittenblock (specjalne dla tej platformy). Ich użycie jest intuicyjne i pozwala swobodnie poruszać się pomiędzy komendami i tworzyć nawet skomplikowane kombinacje dzieciom w wieku szkolnym. Tworzenie w schemacie blokowym polega na przesunięciu bloków symbolizujących konkretne czynności programowe w odpowiedniej kolejności dla uzyskania pożądanego efektu.

schematy blokowe MakeCode

Sposób programowania z użyciem schematów blokowych.

Na stronie https://arcade.makecode.com/ mamy możliwość stworzyć własny program lub grę. Dostępna jest też szeroka gama tutoriali prowadzących użytkownika krok po kroku przez tworzenie małych aplikacji ucząc przy tym podstaw programowania blokowego. Możemy również skorzystać z gotowych kodów, aby je podejrzeć, przeanalizować lub po prostu skopiować na własne urządzenie.

 

Budowa Kittenbot meowbit

Budowa konsoli Kittenbot meowbit

 1. Wskaźnik ładowania / wskaźnik pracy
 2. Czujnik światła
 3. Włącznik
 4. Programowalne diody LED
 5. Przycisk RESET
 6. Przycisk trybu DFU (wybór między firmware a własnym oprogramowaniem)
 7. Wyświetlacz 160 x 128 px TFT 
 8. Czujnik temperatury
 9. 4 przyciski kierunkowe
 10. Buzzer
 11. Przyciski A/B
 12. Złącze kompatybilne z micro:bit - 40 pinów
 13. Gniazdo USB (przesył danych / ładowanie)
 14. Slot na kartę SD
 15. Podłączenie multiplayer
 16. Żyroskop mp6050
 17. Podłączenie baterii 3.7 V (złącze JST)
 18. Mikrokontroler STM32F401RET6, 32-bit ARM Cortex M4
 19. 2 MB SPI-flash
 20. Miejsce na podpis

Specyfikacja konsoli Kittenbot meowbit

 • Kolorowy wyświetlacz LCD TFT 160 x 128 px
 • Mikroprocesor: STM32F401RET6, 32-bit ARM Cortex M4
 • Napięcie: 3.3 V
 • Złącze do rozszerzeń: micro:bit
 • Zasilanie bateryjne: 6 x 40 x 20 mm 3,7 V Li-Ion ze złączem JST (bateria nie załączona) 
 • Wymiary: 52 x 76 x 12 mm
 • Obudowa silikonowa

 

Konsola do gier kompatybilna z BBC micro:bit

Prezentowany zestaw to miniaturowa konsola do gier. Przenośna i – co więcej – bardzo poręczna, gdyż zmieści się w każdej kieszeni. Zestaw Kittenbot Meowbit bazuje na konstrukcji oryginalnej płytki BBC micro:bit i jest z nią kompatybilny zarówno sprzętowo, jak i programowo.

Co ważne, płytka zawiera wszystkie komponenty niezbędne do uruchomienia prostych gier – w tym wyświetlacz LCD o rozdzielczości 160 x 128 px, obwody zasilania współpracujące z akumulatorami litowo-jonowymi (złącze JST) oraz slot na kartę microSD.

Pozostałe informacje

Na płytce konsoli znalazł się żyroskop MEMS i wydajny mikrokontroler STM32F401RET6, bazujący na rdzeniu ARM Cortex-M4, a także wbudowany buzzer, przycisk RESET, przycisk aktywujący tryb DFU bootloadera, jak również czujnik temperatury oraz programowalne diody LED.

Kittenbot Meowbit - programowalna przenośna konsola do gier dla BBC micro:bit jest wyposażona w silikonową obudowę o wymiarach 52 x 76 x 12 mm z dwoma otworami do zawieszenia, np. na smyczy lub pasku. Do dyspozycji gracza są cztery przyciski kierunkowe i dwa funkcyjne (A/B).

Ekran - typ LCD TFT
Ekran - przekątna 1.80 ''
Ekran - dotyk Nie
Długość 76 mm
Szerokość 52 mm
Wysokość 12 mm
Napięcie nominal. 3.3 V
Szerokość opakowania 6.3 cm
Wysokość opakowania 9.2 cm
Głębokość opakowania 3.4 cm
Masa opakowania 0.072 kg

Adam

07/18/22

Pytanie: Czy po podłączeniu zasilania z komputera (micro USB) Meowbit naładuje akumulator podłączony przez JST? Co jeśli w JST bedzie bateryjka bez mozliwości naładowania?
Odpowiedź: Konsola umożliwia ładowanie akumulatora po podłączeniu jej do portu USB komputera. Nie zaleca się podłączania konsoli ze zwykłą baterią do portu USB, gdyż może to spowodować uszkodzenie zarówno baterii jak i konsoli.
Marcin

05/12/22

Pytanie: Witam, Czy Meowbit posiada układ sterujący ładowaniem? Tzn. czy jak podłączę akumulator 3.7V o odpowiednim rozmiarze i z pasującym złączem do Meowbit, to żeby naładować akumulator wystarczy podłączyć 5V przez micro usb? Pozdrawiam, Marcin
Odpowiedź: Na płytce znajduje się układ TP4056 który odpowiada za ładowanie.

Opinie o produkcie

Kittenbot Meowbit - programowalna przenośna konsola do gier dla BBC micro:bit

5/5

Średnia Ocena

2

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Karel 26.01.2024 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Przetłumacz na polski: Przyzwoicie drogi, ale funkcjonalny kawałek do nauki programowania ARCADE. W opakowaniu nie otrzymasz baterii (ani nie obiecywali ich tam) i będziesz musiał sobie poradzić na Aliexpress. Jeśli będziesz szukać lokalnej wersji, uważaj na złącze.
Izabela P. 29.07.2021 Potwierdzony zakup
Oki

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: