Zestaw enkoderów magnetycznych do silników 20D mm - 2,7-18V - 2szt. - Pololu 3499

Indeks: PLL-08258 EAN: 5904422375782

Para magnetycznych enkoderów kwadraturowych, przeznaczona do montażu w silnikach 20D firmy Pololu. Składa się z płytki z czujnikami Halla oraz plastikowego wirnika z magnesami, zestaw pozwala uzyskać do 20 impulsów na obrót, pracuje z napięciem od 2,7 V do 18 V.

Zestaw enkoderów magnetycznych do silników 20D mm - 2,7-18V - 2szt. - Pololu 3499
43,90 zł
35,69 zł netto
Zapłać później
Producent: Pololu

Opis produktu: Zestaw enkoderów magnetycznych do silników 20D mm - 2,7-18V - 2szt. - Pololu 3499

Para optycznych enkoderów kwadraturowych przystosowana do montażu w silnikach Pololu z serii 20D mm. Zestaw składa się z dwóch płytek z zamontowanymi czujnikami, które wykorzystują efekt Halla oraz dwóch wirników z magnesami. Zestaw pozwala uzyskać rozdzielczość 12 impulsów na obrót, zasilany jest napięciem z zakresu od 2,7 V do 18 V.

Czujniki współpracują tylko i wyłącznie z silnikami 20D mm Pololu wyposażonymi w obustronny, przedłużony wał.

Wymiary płytki głównej.

Specyfikacja zestawu enkoderów

  • Napięcie zasilania: od 2,7 V do 18 V
  • Rozdzielczość: 20 impulsów na obrót *
  • Wymiary: 20 x 16,5 mm
  • Masa: 1,2 g (jeden enkoder)

W zestawie:

    • 2 x płytka z czujnikami Halla
    • 2 x wirnik z magnesami

 

* Podawana rozdzielczość to ilość impulsów na obrót silnika. W celu przeliczenia impulsów na obrót wału wyjściowego (koła) należy pomnożyć podaną liczbę przez wybrane przełożenie. Np. dla silnika z przekładnią 30:1 z zamontowanymi pięcioma łopatkami rozdzielczość będzie wynosiła: 20 * 30 = 600 impulsów na obrót wału wyjściowego, za przekładnią.

Zasada działania enkoderów.

Montaż i podłączenie 

Płytka z czujnikami jest zaprojektowana do bezpośredniego przylutowania na wyprowadzenia zasilania w tylnej części silnika. Odpowiednie wyrównanie modułu jest kluczem do uzyskania wyjściowego  sygnału w dobrej jakości. Jednym ze sposobów montażu płytki, jest przylutowanie jednego złącza, następnie wyrównanie modułu i przylutowanie drugiego wyprowadzenia. Należy przy tym unikać długotrwałego ogrzewania wyprowadzeń silnika, ponieważ może to zniszczyć plastikową obudowę.

Rozkład wyprowadzeń płytki głównej.

Czujniki współpracują tylko i wyłącznie z silnikami 20D mm Pololu wyposażonymi w obustronny, przedłużony wał.

Otwory montażowe modułu są jednocześnie wyprowadzeniami zasilania silnika, połączonymi z pinami M1 i M2. Wyprowadzenia OUT1, OUT2 to wyjścia kwadraturowe. Zasilanie czujnika należy podłączyć pomiędzy piny VCC oraz GND. Wyprowadzenia zastosowane na płytce mają rozstaw 2,54 mm, co umożliwia połączenie z przewodami połączeniowymi.

Gdy moduł zostanie prawidłowo przylutowany, na przedłużony wał należy nałożyć wirnik z magnesami. Odległość pomiędzy płytką a wirnikiem nie ma znaczenia dla jakości sygnału.

 

Oscylogram sygnału z enkoderów.

Szerokość opakowania 7 cm
Wysokość opakowania 0.3 cm
Głębokość opakowania 7 cm
Masa opakowania 0.003 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: