Drukarka 3D - Creality K1 Max

Indeks: CRL-23141 EAN: 6971636403128
Innowacyjna drukarka 3D od firmy Creality o stabilnej konstrukcji i zamkniętej komorze roboczej, nadającej jej eleganckiego wyglądu. Drukarka może osiągać prędkość aż do 600 mm/s! K1 Max posiada wbudowany w głowicę drukującą czujnik Lidar oraz kamerę AI, monitorującą proces druku w czasie rzeczywistym. Wymiary pola roboczego wynoszą 300 x 300 x 300 mm, a cała konstrukcja ma wymiary 435 x 462 x 526 mm.
Drukarka 3D - Creality K1 Max
3 919,00 zł
3 186,18 zł netto
Producent: Creality

Opis produktu: Drukarka 3D - Creality K1 Max

Innowacyjna drukarka 3D od firmy Creality o stabilnej konstrukcji i zamkniętej komorze roboczej, nadającej jej eleganckiego wyglądu. Drukarka może osiągać prędkość druku aż do 600 mm/s! Wbudowany w głowicę drukującą czujnik Lidar sprawia, że pierwsza warstwa druku będzie zawsze idealna. Kolejną inteligentną funkcją drukarki jest zintegrowana kamera AI, monitorująca proces druku w czasie rzeczywistym. Wymiary pola roboczego wynoszą 300 x 300 x 300 mm, a cała konstrukcja ma wymiary 435 x 462 x 526 mm.

Drukarka 3D - Creality K1 Max.

Dzięki kamerze AI możesz monitorować proces druku na smartfonie.

Idealna pierwsza warstwa z czujnikiem Lidar

Już nie musisz martwić się o to czy pierwsza warstwa wydruku na pewno wyjdzie dobrze. Czujnik Lidar z rozdzielczością 1 µm skanuje powstałą warstwę i w razie wystąpienia błędów, informuje o tym użytkownika i przerywa pracę drukarki. Czujnik reguluje również przepływ, osobno dla każdego filamentu. Oprócz tego Lidar wykorzystywany jest w systemie autopoziomowania stołu roboczego. 

Wbudowana kamera AI

Kolejną inteligentną funkcją drukarki K1 Max jest zintegrowana kamera AI, która monitoruje proces druku w czasie rzeczywistym, umożliwia podgląd na smartfonie lub komputerze i może być wykorzystana do tworzenia zdjęć lub filmów poklatkowych. Inteligentna kamera wykrywa różnego rodzaju błędy, a także pojawienie się w komorze roboczej ciała obcego, np. narzędzia czy śrubki.

Niezwykła prędkość

Dzięki przyspieszeniu wynoszącemu 20000 mm/s², drukarka K1 Max potrafi osiągnąć prędkość 600 mm/s w zaledwie 0,03 sekundy! Jest to jeden z najwyższych wyników wśród drukarek 3D FDM. Szybką pracę zapewnia drukarce również stabilna konstrukcja typu CoreXY oraz ważąca tylko 190 g głowica drukująca. Solidna budowa i lekkie ruchome części to gwarancja zarówno stabilności, jak i precyzji, nawet przy dużych prędkościach.

Czujnik G 

Efekt ringing, czyli powstawanie fal na powierzchni wydruku, znacznie pogarsza wygląd modelu i może być bardzo uciążliwy. Na szczęście K1 Max została wyposażona w czujnik G, który mierzy częstotliwości rezonansowe i w przypadku, gdy są one za wysokie, automatycznie je zmniejsza. Czujnik redukuje wibracje, jednocześnie zmniejszając hałas wydobywany podczas druku.

K1 Max może drukować również w nocy, bez zakłócania Twojego spokoju.

Proces poziomowania przebiega automatycznie przy każdym rozpoczęciu drukowania. 

System wytłaczania o przepływie 32 mm3/s

Zastosowany w drukarce lekki, a zarazem bardzo szybki dwubiegowy ekstruder Direct Sprite zapewnia dużą siłę wytłaczania i wysoką jakość wydruku. Hotend drukarki K1 Max wyposażony został w nową, ceramiczną grzałkę. Nagrzewa się ona do 200°C w zaledwie 40 sekund i natychmiast topi filament. Przegroda termiczna ze stopu tytanu oraz dysza wykonana z miedzi mogą pracować z temperaturą aż do 300°C.

W pełni automatyczne poziomowanie

Stół roboczy posiada siatkę wbudowanych czujników naprężeń do regulacji jego pochylenia. Dodatkowo czujnik Lidar skanujący miliony punktów pomiarowych, znajdujących się na stole, polepsza dokładność poziomowania. Obydwa systemy pracują w pełni automatycznie, bez ingerencji człowieka, i razem zapewniają najwyższą precyzję procesu poziomowania.

Wydajny system chłodzenia

Na głowicy drukującej znajduje się wentylator generujący silny strumień powietrza, który szybko chłodzi i utwardza model. Efekt chłodzenia wzmacnia dodatkowy wentylator w komorze roboczej o mocy 18 W. Eliminuje to wszelkie wypaczenia i odkształcenia spowodowane przegrzaniem.

Oczyszczacz powietrza

K1 Max posiada wbudowany filtr powietrza, który skutecznie filtruje szkodliwe dla zdrowia cząsteczki oraz nieprzyjemne, drażniące zapachy. Dzięki temu drukowanie staje się znacznie przyjemniejsze i bardziej bezpieczne.

Oczyszczacz zapewnia bezpieczeństwo podczas pracy z drukarką.

Sprawdź swoją drukarkę zanim jej użyjesz.

Wykrywanie błędów jednym kliknięciem

Kliknij jeden przycisk, a drukarka wykona automatyczny test funkcjonalności m.in. ekstrudera, stołu roboczego, wentylatorów czy systemu poziomowania i w razie potrzeby wyświetli wszelkie nieprawidłowości na ekranie. Dzięki temu możesz szybko wykryć błędy jeszcze przed rozpoczęciem druku.

Wygodne sterowanie

Creality K1 Max może drukować z dysku USB, LAN lub WiFi. Dzięki połączeniu sieciowemu sterowanie i monitorowanie drukarki może odbywać się zdalnie za pośrednictwem aplikacji Creality Print lub Creality Cloud.  K1 Max wykorzystuje nowo opracowany slicer Creality Print 4.3, który usprawnia proces cięcia i ogranicza go do 3 prostych etapów.

Pozostałe cechy drukarki Creality K1 Max

  • W pełni zmontowana, skalibrowana i gotowa do użycia od razu po wyciągnięciu z pudełka
  • Jednoczęściowa rama wykonana ze stopu aluminium i obrabiana CNC
  • Stabilna oś Z z dokładniejszym pozycjonowaniem 
  • 2-rdzeniowy procesor 1,2 GHz 8 GB ROM
  • 4,3-calowy dotykowy wyświetlacz z przyjaznym dla użytkownika interfejsem
  • Podgrzewany stół osiągający temperaturę 60°C w 90 sekund
  • Elastyczna platforma robocza o szorstkiej, matowej powierzchni
  • Wznowienie wydruku po przerwie w dostarczaniu prądu
  • Czujnik końca filamentu, który zatrzymuje wydruk, gdy filament się skończy

Maksymalna temperatura stołu wynosi 120°C.

Specyfikacja techniczna drukarki Creality K1 Max

SPECYFIKACJA TECHNICZNA
Metoda druku:  FDM
Rozmiar druku: 300 x 300 x 300 mm
Temperatura dyszy: do 300°C
Temperatura stołu: do 100°C
Średnica dyszy: standardowa: 0,4 mm (alternatywne: 0,6 mm i 0,8 mm)
Dokładność druku:  ± 0,1 mm
Grubość druku:  od 0,1 mm do 0,35 mm
Prędkość druku: do 600 mm/s
Przyspieszenie: do 20 000 mm/s2
Obsługiwany filament: PLA, PETG, PET, ABS, PA, ASA, PC, TPU, PLA-CF, PA-CF, PET-CF
Średnica filamentu:  1,75 mm
Wyświetlacz: dotykowy, 4,3"
Oprogramowanie:  Creality Print, Cura, Simplify3D, PrusaSlicer
Tryb pracy: Dysk USB, LAN, WiFi
Format plików: STL, OBJ, AMF
Napięcie zasilania:  od 100 V do 240 V
Moc znamionowa: 1000 W
Wymiary drukarki:  435 x 462 x 526 mm
Masa: 18 kg

3D - rozmiar druku 300x300x300 mm
3D - typ wydruku FFF/FDM
3D - dokładność 0.1 mm
3D - ilość głowic 1
3D - średnica filam. 1.75 mm
3D - prędkość druku 600 mm/s
3D - grubość druku 0.1 - 0.35 mm
3D - temp. dyszy 300 °C
3D - temp. stołu 100 °C
Szerokość opakowania 51 cm
Wysokość opakowania 51 cm
Głębokość opakowania 60 cm
Masa opakowania 23.3 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Drukarka 3D - Creality K1 Max

4.9/5

Średnia Ocena

13

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.

Zdjęcia użytkowników:

Opinie:

Kamila 01.09.2023 Potwierdzony zakup
Na razie polecam. Dostałam prawdopodobnie nowszy egzemplarz z "czerwonym" hotendem. Jest też zapasowy hotend, więc Creality postawiło na przezorność. Cieszę się, bo zamawianie w przedsprzedaży takiej nowości rynkowej to duże ryzyko. Na razie pięknie drukuje, jeszcze są drobne problemy z software, ale nie przeszkadzają aż tak bardzo. Trzeba brać na rozsądek i samemu ustawiać parametry, a nie ślepo wierzyć, że jednym kliknięciem nam super wydruk wyjdzie :) Wcześniej miałam toporną drukarkę bez żadnych czujników, wszystko trzeba było ustawiać ręcznie. Tutaj automatyzacja naprawdę dobrze działa i ile mniej pracy przy tym wszystkim... W tych pieniądzach te wszystkie czujniki, wysokie prędkości druku (spokojnie 300-350mm/s na tanim PLA można wyciągnąć), pole robocze 300x300x300mm to bajka. Oby się tylko nic nie popsuło, bo różne widziałam już problemy na grupach o k1 i k1max :)
Maciej 27.02.2024 Potwierdzony zakup
Jakość OK
Paweł 09.01.2024 Potwierdzony zakup
Miałem okazję porównać drukarkę współczesną oraz taką sprzed 10 lat. Obydwie w podobnych cenach. Wydawałoby się, że jedno i drugie to ta sama technologia, a jednak mamy tu jakościową przepaść. Widać to po ściankach bocznych drukowanej bryły. W K1 Max nie widać tu żadnych skutków niedoskonałości mechaniki. Wydruk jest po prostu SUPER. Poza kwestią jakości, mamy również pożyteczne gadżety, np. wbudowaną kamerę. Dzięki temu wydruk można doglądać zdalnie.
Andrzej 22.11.2023 Potwierdzony zakup
Urządzenie niesamowite, trochę głośne ale szybkość, dokładność wspaniałe.
Michał 01.11.2023 Potwierdzony zakup
Szybko druk, w porównaniu do Ender 3 jedzie jak struś pędziwiatr. Jakość wydruku o bardzo dobra, wygłuszenie z obudowy super. Drukarkę zamówiłem do firmy, ekipa szaleje z drukami na produkcji, ja planuje sobie kiedyś taką zamówić dla siebie - cena jednak jeszcze dosyć wysoka.
Jarosław 28.08.2023 Potwierdzony zakup
Drukarka jest dokładna, szybka i łatwa w obsłudze. Soft jest intuicyjny i pozwala szybko rozpracować podstawowe działanie i najważniejsze funkcje. Drukowane modele są dokładne i bardzo solidne. W tej cenie uważam tę drukarkę za dobry wybór.
Mateusz 19.02.2024 Potwierdzony zakup
Diana 05.01.2024 Potwierdzony zakup
Grzegorz 13.12.2023 Potwierdzony zakup
Grzegorz 14.11.2023 Potwierdzony zakup
Justyna 14.11.2023 Potwierdzony zakup
Marcin 10.10.2023 Potwierdzony zakup
Jan 29.12.2023 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: