Regulowany, cyfrowy czujnik odległości E18-D80NK 10-80cm
Indeks: MOD-02575 EAN: 5904422305123
Regulowany, cyfrowy czujnik odległości z przewodem o długości 50 cm oraz nakrętkami ułatwiającymi montaż. Zakres pomiarowy od 10 do 80 cm, ustalany za pomocą pokrętła. Zasilany napięciem 5 V.
Regulowany, cyfrowy czujnik odległości E18-D80NK - zakres:
Producent: OEM
Opis produktu: Regulowany, cyfrowy czujnik odległości E18-D80NK 10-80 cm
Podłączenie czujnika odległości
  • Przewód czerwony lub brązowy - napięcie zasilania - 5 V
  • Przewód zielony lub niebieski - masa - GND
  • Przewód żółty lub czarny - cyfrowe wyjście - OUT
    • brak obiektu - stan wysoki
    • wykrycie obiektu - stan niski
Napięcie zasilania 5 V oraz cyfrowe wyjście sprawiają, że czujnik może być podłączony bezpośrednio do wyprowadzeń większości dostępnych na rynku mikrokontrolerów w tym AVR i STM32 oraz zestawów w tym Arduino.
Produkt kompatybilny z Arduino
Przewodnik użytkownika dostępny jest w naszym serwisie.
Do poprawnego działania wystarczy podłączyć zasilanie 5 V oraz wyjście czujnika do dowolnego pinu cyfrowego Arduino. Odczyt odbywa się poprzez wywołanie standardowej funkcji digitalRead(numer_pinu).
Specyfikacja regulowanego, cyfrowego czujnika odległości
  • Napięcie zasilania: 5 V
  • Pobór prądu: poniżej 100 mA
  • Zakres pomiarowy regulowany: od 10 do 80 cm
  • Pokrętło regulacji zakresu - potencjometr wieloobrotowy
  • Sygnał wyjściowy: cyfrowy (stan niski w przypadku wykrycia obiektu, w przeciwnym wypadku wysoki)
  • Dioda LED sygnalizująca wykrycie obiektu
  • Czas odpowiedzi: poniżej 2 ms
  • Zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją
  • Temperatura pracy: -25 °C do +55 °C
  • Średnica: 18 mm
  • Długość sensora: 45 mm
Urządzenie pracuje dzięki zasilaniu o napięciu 5 V. Doskonale nadaje się do współpracy z popularnymi mikrokontrolerami takimi jak AVR czy STM32 oraz z minikomputerami (na przykład Arduino lub Raspberry Pi).
Cyfrowy czujnik odległości
Maksymalny pobór prąd przez sensor to 100 mA, czas reakcji zajmuje 2 ms. Urządzenie wykrywa nawet półprzezroczyste i przezroczyste powierzchnie, pod kątem do 15 stopni („pole widzenia”).
Interfejs Cyfrowy I/O
Moduł - Odległ. do 80 cm
Moduł - Odległ. od 5.0 cm
Test 3
Szerokość opakowania 7.5 cm
Wysokość opakowania 10 cm
Głębokość opakowania 2 cm
Masa opakowania 0.042 kg
Łukasz
01/27/23
Odpowiedź: Na wyjściu czujnika, w przypadku braku wykrycia obiektu znajduje się stan wysoki, równy napięciu zasilania (5 V). Natomiast w przypadku wykrycia pojawia się stan niski (~0 V).
Opinie o produkcie
4.7/5
Średnia Ocena
4
Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Dawid 16.09.2024 Potwierdzony zakup
Jak zwykle wszystko działa i na czas.
Maciej J. 22.02.2022 Potwierdzony zakup
Jakość dobra
Elżbieta 24.02.2025 Potwierdzony zakup
Michnik 23.03.2023 Potwierdzony zakup
Kraj pochodzenia: Chiny
Dane kontaktowe wprowadzającego na rynek UE: BOTLAND B. DERKACZ SP. K. Gola 25A - 63-640 Bralin