Opaska uziemiająca na rękę - ZD-152A

Indeks: KAB-08429 EAN: 5900804076001

Opaska na rękę z elastycznym przewodem uziemiającym ze złączem bananowym i krokodylkowym.  Długość przewodu to 1,5 m. Opaska wysyłana w kolorze brązowym lub niebieskim.

Opaska uziemiająca na rękę - ZD-152A
12,90 zł
10,49 zł netto
Zapłać później
Producent: OEM

Opis produktu: Opaska uziemiająca na rękę - ZD-152A

Opaska na rękę z elastycznym przewodem uziemiającym ze złączem bananowym i krokodylkowym. Długość przewodu to 1,5 m. Opaska wysyłana w kolorze brązowym lub niebieskim.

Opaska uziemiająca na rękę - ZD-152A

Opaska antystatyczna na rękę wyposażona w przewód spiralny o długości 1,5m zakończony wtykiem typu banan z krokodylkiem. Opaska stanowi bardzo dobre zabezpieczenie przed wyładowaniami elektrostatycznymi, które mogłyby potencjalnie uszkodzić wrażliwe elementy elektroniczne, takie jak np. układy scalone CMOS, tranzystory MOSFET i inne. Opaska na rękę sprawdzi się także w miejscach, w których występuje wzmożone ryzyko wybuchu wywołane iskrzeniem, np. w magazynach chemikaliów.

Opaska uziemiająca

Opaska uziemiająca na rękę.

Opaska antystatyczna - bezpieczna praca w warsztacie elektronika

Opaska antystatyczna ZD-153A ma szerokość 10mm, a długość jej obwodu może być dostosowana odpowiednio do średnicy nadgarstka. Opaska szczególnie jest przydatna podczas montażu i napraw urządzeń elektrycznych, które są zbudowane z elementów wrażliwych na wyładowania elektrostatyczne. Aby opaska mogła skutecznie działać, należy podłączyć jej krokodylek do części znajdujących się na potencjale ziemii, takich jak np. styk ochronny w gniazdku elektrycznym (instalacja TN-S). Dostępne są dwie wersje kolorystyczne opaski, tj. kolor niebieski i kolor brązowy.

Opaska na rękę dla elektronika

Jednym z największych problemów technicznych podczas pracy w amatorskim lub półprofesjonalnym warsztacie elektronicznym jest ochrona delikatnych podzespołów. Jedną z przyczyn gromadzenia ładunków elektrostatycznych na ubraniach elektronika jest fakt, że większość tkanin zawiera w swoim składzie domieszki tworzyw sztucznych. Aby bezpiecznie odprowadzić nagromadzone ładunki można dotknąć np. metalowej części instalacji wodociągowej albo… skorzystać ze specjalnej opaski uziemiającej.

Opaska uziemiająca na rękę – ZD-152A wykonana jest z antystatycznej opaski ESD, którą umieszcza się na nadgarstku, oraz przewodu uziemiającego zakończonego krokodylkiem.

Specyfikacja paski uziemiającej

  • Opaska antystatyczna ESD na nadgarstek
  • Wtyk banan + krokodylek
  • Regulowana: pasek o szerokości 20 mm
  • Wbudowany rezystor: 1 MΩ
  • Spiralny przewód: 1,5 m

W zestawie

  • Opaska
  • Przewód
  • Krokodylek

Większy komfort podczas lutowania płytek

Przewód biegnący od opaski uziemiającej ma aż 1,5 długości, dzięki czemu nie krępuje ona ruchów podczas prac warsztatowych. Przewód ma kształt spirali, zatem nie splątuje się, a po rozciągnięciu powraca do pierwotnego kształtu.

Dodatkowo samą średnicę opaski można dopasować do grubości nadgarstka. Produkt dostępny jest w dwóch neutralnych kolorach – brązowym lub niebieskim. Oprócz warsztatu elektronicznego, może być przydatny również w serwisach urządzeń, a także podczas prac z substancjami grożącymi wybuchem.

Szerokość opakowania 8 cm
Wysokość opakowania 0.2 cm
Głębokość opakowania 14 cm
Masa opakowania 0.037 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Opaska uziemiająca na rękę - ZD-152A

4.9/5

Średnia Ocena

7

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.

Opinie:

Jacek 10.01.2024 Potwierdzony zakup
Jest OK
Mariusz 12.10.2023 Potwierdzony zakup
...................
Petr 17.01.2023 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Świetny
Krzysztof 15.01.2023 Potwierdzony zakup
Bardzo dobre
Bagieta 15.01.2023 Potwierdzony zakup
Polecam
Grzegorz 22.02.2024 Potwierdzony zakup
Artem 24.11.2023 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: