Filtruj według
Cena
2599 2599
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Kategorie
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Lista produktów marki Volumio

Volumio to projekt powstały z inicjatywy prawdziwych miłośników muzyki – melomanów. Powstał pod koniec 2013 roku z potrzeby stworzenia urządzenia umożliwiającego pomijanie komputerów PC przy streamowaniu muzyki za pośrednictwem interfejsów internetowych. Chodzi przede wszystkim o dedykowane narzędzie, dzięki któremu będzie możliwe wyciąganie możliwie najlepszej jakości dźwięku. To projekt, który pozwolił zbudować własny audiofilski odtwarzacz muzyki. Zespół Volumio tworzą osoby połączone tą samą pasją i misją – badania i ulepszania systemów audio, dzięki którym użytkownicy będą mogli w pełni chłonąć ulubioną muzykę.

Ilość produktów: 1
Loading...

Volumio Primo - sieciowy odtwarzacz muzyki i streamer

Volumio Primo to sieciowy odtwarzacz muzyki i streamer skierowany dla audiofilów. Znakomicie zbalansowany dźwięk w eleganckiej i prostej formie z imponującym zestawem...
Indeks: VOL-14377
Indeks: VOL-14377
Produkt wycofany
Niedostępny
Cena podstawowa 2 599,00 zł Cena 2 599,00 zł
  • EOL
  • Darmowa dostawa

Volumio – propozycja dla melomanów

Jednym z najważniejszych produktów Volumio jest odtwarzacz Volumio Primo. To wyjątkowy odtwarzacz zamknięty w prostej i eleganckiej formie, ale przeznaczony dla najbardziej wymagających klientów – prawdziwych audiofilów. Urządzenie jest w stanie odtwarzać muzykę za pośrednictwem streamowych platform internetowych. Zostało wyposażone w moduł sterujący ASUS Tinkerboard S oraz pokaźny zestaw gniazd umożliwiający podłączanie wejść oraz wyjść różnego rodzaju źródeł i odbiorników – między innymi 4 porty USB, HDMI, Gigabit Network, wyjście analogowe (2 x cinch), wyjście cyfrowe (S/PDIF), gniazdo do anteny Wi-Fi. Urządzenie jest przystosowane do odtwarzania muzyki w różnych formatach i sposobach jej przesyłania – obsługuje między innymi pliki MP3, Hi-Resolution flacs, radia internetowe, DSD oraz przede wszystkim strumieniowe przesyłanie muzyki, na przykład z serwisów takich jak TIDAL i Qobuz. Instalując odpowiednie wtyczki, można umożliwić również odtwarzanie muzyki bezpośrednio z platformy Spotify, Tunein Radio czy YouTube.

Budowa Volumio Primo

Urządzenie Volumio Primo pracuje dzięki przemyślanemu projektowi i wysokiej jakości materiałom. Podstawowe elementy urządzenia to izolator napięcia, dopasowane regulatory napięcia o niskim poziomie hałasu, regulator niskiego napięcia odpadania, wysoko precyzyjny oscylator zegarowy, mikrokontroler DAC, magistrala USB i 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Urządzenie pracuje, wykorzystując Volumio, czyli system operacyjny opierający się na Linuxie. Kod źródłowy oprogramowania jest otwarty, dzięki czemu każdy użytkownik może wprowadzać własne poprawki – jeśli okażą się pomocne dla innych osób, może podzielić się z nimi swoim rozwiązaniem.