Filtruj według
Cena
29 30
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Kategorie
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Lista produktów marki Digispark

Digistump to niezwykła firma rodzinna, której siedziba mieści się w Portland. Założyciel, Erik Tylek Kettenburg, wraz z żoną Jenni prowadzą Digistump w Washougal w stanie Waszyngton, gdzie mieszkają ze swoimi końmi, psami i innymi zwierzętami hodowlanymi. Pomysł na powstanie firmy zrodził się z potrzeby stworzenia prostego i taniego rozwiązania dla problemów elektroników i robotyków na całym świecie. W ten sposób narodziła się płytka Digispark. Dzisiaj Digistump oferuje produkty, takie jak zestawy Digispark Shield, Digispark Pro, DigiX czy nawet bluzy i koszulki z logo firmy dla fanów.
Ilość produktów: 1
Loading...

Digispark - ATtiny85 Mini Mikrokontroller - 5V

Miniaturowy moduł z mikrokontrolerem ATtiny85 , wyposażony w 8 kb pamięci Flash oraz 6 portów I/O. Na płytce znajduje się złącze microUSB, dzięki któremu układ można...
5.0 (3)
Indeks: GRL-14010
Indeks: GRL-14010
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 29,90 zł Cena 29,90 zł
  • Darmowa dostawa

Digistump - przedsięwzięcie zrodzone z prawdziwej potrzeby

Całe przedsięwzięcie miało swój początek na crowdfundingowej platformie Kickstarter, gdzie odwiedzający mogą wspierać różne projekty zgłaszane przez użytkowników. Jednym z nich była płytka Digispark - do jej wyprodukowania przyczyniło się duże grono wspomagających. Zbiórka osiągnęła ogromny sukces i umożliwiła w ten sposób Erikowi Tylekowi Kettenburgowi założenie firmy Digistump. Pierwszy pomysł dotyczył rozwiązania problemu, na który natykało się wielu elektroników. Popularne, łatwe i wygodne płytki Arduino wykorzystywane do „ożywiania” prostych projektów, były zbyt duże i drogie (jak na prosty sterownik wykorzystywany między innymi do sterowania diodą), przez co ich możliwości się marnowały. Jednocześnie środowisko Arduino, porty SPI, I2C i gotowe rozwiązania były bardzo praktyczne przy wykonywaniu dużej ilości projektów. Dlatego Erik Kettenburg postanowił zbudować płytkę Digispark, która jest kompatybilna ze środowiskiem Arduino, ale jednocześnie mniejsza, lżejsza i tańsza.

Co znajdziesz w ofercie Botland od firmy Digistump?

W naszej ofercie znajdziesz przede wszystkim produkt o nazwie „Digispark - ATtiny85 Mini Microcontroller - 5 V” czyli legendarną już płytkę, która rozpoczęła działalność Digistump. Urządzenie posiada praktyczny mikrokontroler ATtiny85 (z pamięcią Flash 8 kb i taktowaniem 16 MHz), wbudowany Bootloader USB, umożliwiający programowanie z wykorzystaniem środowiska Arduino IDE, oraz gniazdo microUSB do programowania. Urządzenie zasilane jest przez port USB lub specjalne gniazdo, gdzie możesz bezpiecznie podłączyć źródło energii elektrycznej o napięciu od 5 V do nawet 35 V (dzięki regulatorowi napięcia o wydajności do 500 mA). Urządzenie oferuje także 6 cyfrowych pinów (wejście/wyjście): 4 piny ADC, 3 kanały PWM oraz interfejs I2C oraz SPI. W płytce dostępne są ponadto dwa otwory montażowe (o średnicy 2,1 mm), ułatwiające zainstalowanie płytki w odpowiednio przystosowanej obudowie lub na specjalnym stelażu. Do zestawu dołączono sześciopinowe oraz trzypinowe złącze goldpin i przewód USB, dzięki którym będziesz mógł zaraz po zakupie podłączyć sprzęt bezpośrednio do swojego komputera. Całe urządzenie jest lekkie i zajmuje bardzo niewiele miejsca, co sprawia, że zmieści się w bardzo niewielkich przestrzeniach.