Filtruj według
Cena
319 399
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Kategorie
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Lista produktów marki Omron

Jednym z najbardziej widocznych trendów w prawie każdej dziedzinie życia w XXI wieku jest postępujące zawężanie specjalizacji. Widać to doskonale zarówno wśród lekarzy, jak i inżynierów, programistów, a nawet… w skali całych firm. Niejako w opozycji do takiego podejścia stoją (stosunkowo) nieliczne koncerny, które swoim zakresem działania obejmują nie jedną, ale wiele, często pozornie odległych od siebie branż. Jedną z takich firm jest japońska grupa Omron, która w ciągu przeszło 80 lat działalności (od momentu założenia w 1933 w Osace) zdobyła wystarczająco dużo doświadczenia i kapitału, aby móc wyznaczać trendy w technologiach przemysłowych, jak i aparaturze medycznej powszechnego użytku. Marka Omron stała się synonimem wysokiej jakości i niezawodności, a jej produkty – zarówno całe urządzenia, jak i najprostsze nawet elementy elektroniczne – można dziś znaleźć dosłownie wszędzie. Łącznie we wszystkich swoich oddziałach firma zatrudnia ponad 37 tysięcy pracowników, a oficjalne wsparcie oferuje poprzez oddziały i przedstawicieli na całym świecie – w tym we wszystkich krajach europejskich.

Ilość produktów: 2
Loading...

Czujnik obrotu, enkoder - Omron E6B2-CWZ6C - 1000 P/R - 5-24V

Enkoder generuje trzyfazowy, prostokątny sygnał impulsowy ABZ, przez obrót tarczą z transoptorem. Rozdzielczość wynosi 1000 impulsów na obrót. Maksymalna prędkość obrotowa...
Indeks: DNG-13057
Indeks: DNG-13057
Produkt wycofany
Niedostępny
Cena podstawowa 319,00 zł Cena 319,00 zł
  • EOL
  • Darmowa dostawa

Czujnik obrotu, enkoder - Omron E6B2-CWZ6C - 600 P/R - 5-24V

Enkoder generuje trzyfazowy, prostokątny sygnał impulsowy ABZ, przez obrót tarczą z transoptorem. Rozdzielczość wynosi 600 impulsów na obrót. Maksymalna prędkość obrotowa...
Indeks: DNG-13058
Indeks: DNG-13058
Produkt wycofany
Niedostępny
Cena podstawowa 399,00 zł Cena 399,00 zł
  • EOL
  • Darmowa dostawa

Doświadczenie, które procentuje

Utrzymanie się przez kilkadziesiąt lat na rynku elektroniki, lub ogólnej rzecz biorąc – nowych technologii, wymaga spełnienia wielu warunków. Oprócz tych oczywistych, słusznych dla każdej firmy (przemyślanej strategii rynkowej, właściwej polityki kadrowej i marketingowej, etc.), najistotniejsza zdaje się być ciągła obserwacja trendów i wykorzystywanie doświadczenia zdobytego na różnych polach działalności w eksploracji nowych obszarów rynku. Omron od wielu lat zajmuje się produkcją wysokiej klasy urządzeń i elementów przemysłowych – na dowolnej linii produkcyjnej nietrudno znaleźć sygnowane logotypem japońskiej marki przekaźniki, programowalne sterowniki logiczne (PLC), układy bezpieczeństwa czy czujniki. W zakresie samych tylko elementów przełączających Omron proponuje zarówno proste elementy elektromechaniczne, jak i nowoczesne i niezawodne przekaźniki półprzewodnikowe (SSR), czy też wysokiej jakości przełączniki. Firma jest także dostawcą specjalistycznych systemów inspekcyjnych, dedykowanych do automatycznej, wizyjnej kontroli jakości w wysokonakładowej produkcji elektroniki. Na rynku urządzeń medycznych Omron cieszy się sporą popularnością w zakresie niezawodnych, przyjaznych użytkownikom urządzeń medycznych takich, jak ciśnieniomierze automatyczne czy termometry bezkontaktowe.

Komponenty i podzespoły – od goldpinów po moduły analizy obrazu

Każdy konstruktor elektronik zetknął się przynajmniej raz ze złączami marki Omron, których produkcja stanowi część osobnego, ogromnego działu firmy – Omron Electronic Components. Firma oferuje nie tylko podstawowe, proste złącza szpilkowe (goldpiny), ale także wszystkie najczęściej używane złącza do transmisji danych (DSUB, USB) oraz złącza do taśm FPC. Omron jest także producentem elektromechanicznych przekaźników do montażu na płytkach drukowanych, miniaturowych przekaźników MOSFET, różnego rodzaju przekaźników SSR, a nawet specjalnych przekaźników dedykowanych do pracy na wysokich częstotliwościach. Niejako na drugim końcu skali złożoności znajdują się wysokiej klasy czujniki MEMS (akcelerometry, czujniki ciśnienia i inne) czy inteligentne moduły analizy obrazu. Omron jest także producentem doskonałych enkoderów przemysłowych, gotowych do użycia w praktycznie dowolnym systemie automatyki.

Produkty OMRON w ofercie sklepu Botland

Do naszej oferty wybraliśmy elementy i podzespoły najbardziej atrakcyjne z punktu widzenia konstruktora robotów. Znajdziesz tutaj między innymi doskonałe enkodery obrotowe klasy przemysłowej, np. model E6B2-CWZ6C. Jest to enkoder inkrementalny o rozdzielczości 1000 impulsów/obrót, gotowy do pracy z zasilaniem w zakresie od 5 do 24 V w solidnej, ekranowanej obudowie. Enkoder posiada trzy fazy (dwa wyjścia kwadraturowe i dodatkowe wyjście znacznika Z). Znajdziesz u nas także podobny model o niższej rozdzielczości (600 imp./obrót). Do urządzeń sterujących obciążeniami sieciowymi polecamy moduł z przekaźnikiem SSR Omron G3MB-202P sterowanym napięciem 5 V i oferującym obciążalność wyjścia na poziomie 240 V / 2 A.