Kategorie

Kursy Forbot

Kursy Forbot - Oferujemy szeroki wybór zestawów do kursów FORBOT, które służą do nauki elektroniki. Z łatwością możesz wybrać jeden z kursów, zawierających mikrokontrolery Arduino lub Raspberry Pi czy Discovery, w różnych wersjach (poza samym kursem). Oprócz tego znajdziesz tu kursy niezawierające popularnych płytek - takie, które mają w komplecie jedynie elementy elektroniczne, płytkę montażową oraz miernik. Najczęściej wszystko jest wykonane w technologii przewlekanej, dzięki czemu niedoświadczonym elektronikom łatwiej jest samodzielnie wykonać zadania z kursów. Same kursy FORBOT są tak skonstruowane, aby mógł je wykonać każdy początkujący adept.

Filtrowanie

StarterKit - temat kursu
StarterKit - z modułem:

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Kursy Forbot dla każdego fana elektroniki

FORBOT to jeden z najpopularniejszych w Polsce blogów, które poświęcone są elektronice i robotyce. Regularnie publikuje poradniki dla majsterkowiczów, chcących samodzielnie budować i programować urządzenia elektroniczne lub nawet roboty. Oprócz płytki i samego kursu, produkty zawierają również pełne oprzyrządowanie, czyli karty pamięci, kable zasilające, zasilacze, przejściówki (np. USB na UART) i bogaty komplet elementów elektronicznych. Część z nich zawiera także takie dodatki jak kamerka dedykowana do płytki, sensory temperatury czy buzzery i płytki stykowe. Znajdziesz tu także zestawy edukacyjne bez mikrokontrolerów, zawierające elementy takie jak przewody połączeniowe, baterie, tranzystory, rezystory, potencjometry, kondensatory, przekaźniki, diody Zenera, diody LED, dławiki, a nawet mierniki.

Kursy elektroniczne FORBOT

Kursy elektroniczne FORBOT są przygotowywane w taki sposób, aby uczący poznawał jak najwięcej zasad, jakimi rządzi się elektronika. Są to przede wszystkim prawa fizyki - na przykład prawo Ohma i co z niego wynika (np. przy doborze rezystora) lub pierwsze i drugie prawo Kirchhoffa. Uczeń dowie się także, jak wykorzystywać taką wiedzę - na przykład jak zaprojektować zasilacz z wykorzystaniem diody Zenera albo jak wykonać mostek H, aby zbudować własnego robota mobilnego. Płytki stykowe dołączone do kompletów umożliwiają wielokrotne użycie ich oraz dołączonych elementów (np. kondensatorów, diod LED). W kursach bardzo często jest również opisane w jaki sposób i z jakich programów korzystać do różnych zadań (na przykład projektowanie ścieżek na płytce). Na kursach dotyczących wykorzystania kontrolerów takich jak Arduino czy Raspberry Pi poznasz również podstawy programowania. W prosty sposób nauczysz się łączyć elektronikę z programowaniem i poznaną teorię z praktyką. Dalej będzie Cię ograniczała już tylko własna wyobraźnia.