Kategorie

Złącza BLS

Złącza BLS to rodzina wielopinowych złącz o rastrze 2,54 mm. Są one instalowane na kablach i dedykowane do podłączenia do goldpinów. Dzięki łatwemu montażowi, niskiej cenie i szerokiemu wyborowi dostępnych złącz, są one chętnie stosowane w elektronice do łączenia systemów i poszczególnych podzespołów w urządzeniu. Dzięki temu, że złącza tego rodzaju można podłączyć do goldpinów, idealnie sprawdzą się one w urządzeniach prototypowych, gdzie goldpiny często stosowane są jako wyjścia modułów deweloperskich.

Filtrowanie

Złącza - Typ
Złącza - Standard
Ilość pinów
Raster

Wygodne w instalacji złącza do goldpinów

Złącza w systemach elektrycznych i elektronicznych zawsze są krytycznym elementem systemu. Projektowanie tego aspektu urządzenia odbywać musi się na wielu poziomach. Ważne są wymagania elektryczne, takie jak ilość linii konektora, a także maksymalne dopuszczalne napięcie i natężenie, jakie może mieć płynący przez niego prąd. Równie istotne są wymagania mechaniczne – siła potrzebna do rozpięcia złącza, rodzaj blokady (jeżeli występuje) oraz wytrzymałość, tj. maksymalna liczba cykli połączenia i rozłączenia konektora. Złącza BLS są doskonałym kompromisem w wielu z tych zagadnień, a jednocześnie charakteryzują się niską ceną. Złącza te są w stanie pracować z napięciem do 250 V i natężeniem do 1 A. Tyle powinno wystarczyć do większości zastosowań. Raster 2,54 mm – zgodny z popularnymi goldpinami 0,1” – jest niezwykle uniwersalny.

Łatwe zaciskanie końcówek na kablach

Metalowe konektory złącza BLS instalowane są na odizolowanych końcówkach przewodów i zaciskane z pomocą specjalnego narzędzia. Piny te występują w dwóch rodzajach – męskim i żeńskim, zależnie od rodzaju złącza, w jakim chcemy je osadzić. Narzędzia-zaciskarki do złącz BLS są niedrogie i szeroko dostępne, co odróżnia ten rodzaj konektorów od innych typów złącz, które często charakteryzują się drogimi i skomplikowanymi zaciskarkami do końcówek. Po zaciśnięciu pinów na kablach umieszcza się je w obudowie złącza, gdzie są automatycznie zatrzaskiwane.

Szeroki wybór złącz BLS o różnej wielkości

W ofercie naszego sklepu możecie znaleźć złącza BLS o różnej wielkości i typie. Dostępne są złącza męski i żeńskie, aby możliwe było tak łączenie się z typowymi goldpinami na PCB, jak i gniazdami z pinami żeńskimi. Obudowy do złącz kompatybilne są z oboma rodzajami pinów. W sklepie Botland dostępne są złącza o różnej liczbie i konfiguracji pinów. Najmniejsze złącze wyposażone jest w dwa piny, a największe posiadają ich nawet 32. Złącza BLS produkowane są w wersjach jedno- oraz dwurzędowych.