Filtruj według
Cena
5 9
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Typ złącza:
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Standard złącza
Więcej (-4) Ok Wyczyść
Ilość pinów
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (535) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Złącza SMA

Ilość produktów: 6
Loading...

Adapter SMA - wtyk męski / gniazdo męskie

Adapter umożliwiający podłączenie przewodu z końcówką SMA żeńską z gniazdem typu SMA żeńskim.
5.0 (5)
Indeks: KAB-08083
Indeks: KAB-08083
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 8,90 zł Cena 8,90 zł
  • Darmowa dostawa

Złącze żeńskie SMA do druku kątowe reverse - 50Ω

Kątowe złącze reverse żeńskie SMA o impedancji 50 Ω montowane w płytce drukowanej. Stosowane do łączenia anten i odbiorników.
Indeks: KAB-06321
Indeks: KAB-06321
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 7,90 zł Cena 7,90 zł
  • Darmowa dostawa

Złącze żeńskie SMA do druku kątowe - 50Ω

Kątowe złącze żeńskie SMA o impedancji 50 Ω montowane w płytce drukowanej. Stosowane do łączenia anten i odbiorników .
Indeks: KAB-06317
Indeks: KAB-06317
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 8,30 zł Cena 8,30 zł
  • Darmowa dostawa

Złącze żeńskie SMA do obudowy - 50Ω

Złącze żeńskie SMA o impedancji 50 Ω. Stosowane do łączenia anten i odbiorników.
5.0 (3)
Indeks: KAB-06316
Indeks: KAB-06316
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 5,90 zł Cena 5,90 zł
  • Darmowa dostawa

Złącze męskie SMA na przewód - 50Ω

Złącze męskie SMA o impedancji 50 Ω zaciskane na przewód. Stosowane do łączenia anten i odbiorników.
5.0 (2)
Indeks: KAB-06315
Indeks: KAB-06315
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 6,00 zł Cena 6,00 zł
  • Darmowa dostawa

Złącze żeńskie SMA do druku proste - 50Ω

Proste złącze żeńskie SMA o impedancji 50 Ω montowane w płytce drukowanej. Stosowane do łączenia anten i odbiorników.
5.0 (1)
Indeks: KAB-06318
Indeks: KAB-06318
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 5,90 zł Cena 5,90 zł
  • Darmowa dostawa

Złącza SMA

Przewody koncentryczne stosowane są dzisiaj przede wszystkim do przesyłu słabych sygnałów o bardzo wysokich częstotliwościach. Wewnątrz przewodu jest umieszczony stalowy lub aluminiowy, miedziowany drut lub skręconą linkę z miedzi lub stali. Kolejną warstwę stanowi dielektryk, który pełni rolę izolacji wewnętrznej - od niego zależy impedancja falowa całego przewodu.

Następna warstwa zbudowana jest z tworzywa (najczęściej miedziany lub aluminiowy oplot), które jest jednocześnie przewodnikiem oraz stanowi ochronę przed zakłóceniami elektromagnetycznymi pochodzącymi z otoczenia. Na zewnątrz umieszczona jest elastyczna izolacja, podobna do tej w zwykłych przewodach. Pole elektromagnetyczne, dzięki któremu sygnał dociera z jednego końca na drugi koniec kabla, istnieje tylko w przestrzeni między wewnętrznym a zewnętrznym przewodnikiem.

Dzięki temu przewód koncentryczny możesz bez obaw umieszczać w pobliżu elektroniki metalowych przedmiotów, bez zagrożenia utraty jakości sygnału. SMA to typ złącza, które pełnią kluczową rolę w tym procesie. Bardzo niska oporność (50 Ω) takich elementów pozwala swobodnie dotrzeć sygnałowi do odbiornika bez zniekształceń i zakłóceń. Złącze SMA to jedno z najpopularniejszych złączy na rynku. Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałym asortymentem działu złącza. Można w nim znaleźć m.in. kostki elektryczne, złącza ARK, złącza krokodylkowe i wiele innych.

Złącze SMA - zastosowanie

Złącza SMA stosowane są najczęściej w sieciach bezprzewodowych, w przewodach transportujących sygnał z różnego rodzaju anten (na przykład do anteny telewizyjnej w domu, anteny WiFi do wzmocnienia sygnału czy do anteny GPS). Możesz wykorzystać gniazda SMA do montażu w swoim urządzeniu na płytce PLC, do połączenia kabli, lub naprawy uszkodzonego złącza. Aby prawidłowo korzystać z przewodu ze złączami SMA, należy przed każdym podłączeniem porządnie przeczyścić wtyk (najlepiej sprężonym powietrzem), aby wewnątrz nie znajdowały się żadne zanieczyszczenia. W ten sposób obsługiwane SMA powinno pozostać w pełni sprawne przez około 500 podłączeń.

Każde gniazdo SMA i wtyk SMA dostępne w asortymencie naszego sklepu pochodzą od sprawdzonego dostawcy lub bezpośrednio od producenta. Na szczególną uwagę zasługuje także adapter umożliwiający zmianę standardów, który również można znaleźć w ofercie Botland. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem formularza kontaktowego, telefonu lub wiadomości e-mail. Doświadczeni doradcy z chęcią pomogą w wyborze konkretnego produktu.

Złącza SMA - FAQ

Złącza SMA znajdują zastosowanie nie tylko w instalacjach GSM, ale również WiFi oraz GPS. Złącze jest używane do stabilnego i wytrzymałego połączenia przewodów koncentrycznych. Złącza SMA występują w wersjach męskich, czyli wtyczki i żeńskich, czyli gniazda. Dostępne są zarówno złącza proste, jak i kątowe. Poszczególne złącza różnią się od siebie m.in. impedancją i sposobem montażu. Część z nich jest przeznaczona do montażu bezpośrednio na płytkach drukowanych. W ofercie sklepu Botland można również znaleźć płytki prototypowe, w tym płytki uniwersalne.

Złącza SMA są wykorzystywane w instalacjach WiFi, GSM i GPS. Znajdują zastosowanie w antenach z odbiornikami. Zastosowanie złącz SMA obejmuje przewody koncentryczne wykorzystywane do przesyłania sygnałów charakteryzujących się wysoką częstotliwością. Dodatkowo wybrane złącza SMA są przeznaczone do montażu na płytce drukowanej.