Kategorie

Worki strunowe

W pracy warsztatowej gromadzenie wielu drobnych przedmiotów jest nieuniknione. Elektronicy przechowują szereg części – takich jak diody czy złącza, mechanicy – choćby tak potrzebne na co dzień drobiazgi, jak śruby, nakrętki i podkładki. Skuteczna realizacja planowanych zadań byłaby znacznie utrudniona lub wręcz niemożliwa, jeśli do tych niewielkich elementów wkradłby się bałagan. Z tego względu tak pożądane w każdym warsztacie są pojemniki, szufladki, a przede wszystkim worki strunowe, w których można bezpiecznie gromadzić posegregowane elementy.

Filtrowanie

Producenci

Niezbędne wyposażenie pracowni

Woreczki strunowe wykonane są z cienkiego, ale dosyć sztywnego tworzywa sztucznego. W naszym sklepie znajdziesz produkty wykonane z transparentnej folii o grubości 50 mikronów. O popularności tej formy opakowań przesądziła metoda zamykania. W górną część każdego woreczka wtopiona jest struna, dzięki której można z łatwością i wielokrotnie zamknąć go lub otworzyć. Ten niezwykle prosty „mechanizm” jest odporny na zużycie, a jednocześnie stosunkowo szczelny. W podstawowym zakresie dobrze chroni zatem zawartość przed kurzem czy wilgocią w powietrzu. Woreczki strunowe sprzedajemy w zestawach po 100 sztuk, dzięki czemu już jedno opakowanie wystarczy do pobieżnego uporządkowania warsztatu.

Dla majsterkowiczów, pasjonatów i profesjonalistów

Worki strunowe znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Chętnie korzystają z nich pracownicy wszelkiego rodzaju warsztatów – zwłaszcza jeśli pracują w otoczeniu drobnych przedmiotów. Woreczki z zamknięciem strunowym spotkamy zatem u zegarmistrzów i jubilerów, w serwisach urządzeń elektronicznych, a nawet zakładach ślusarskich, kaletniczych, szewskich czy krawieckich. Jednymi z głównych odbiorców tego typu opakowań są jednak sklepy ze wszystkich branż – od części elektronicznych i komputerowych, poprzez artykuły żelazne, aż po pasmanterię. Doskonale sprawdzają się one w sklepach prowadzących sprzedaż wysyłkową, ponieważ zapobiegają przemieszczaniu się i zagubieniu elementów podczas transportu. Nawet prywatne, domowe pracownie DIY trudno byłoby wyobrazić sobie bez poręcznych woreczków strunowych z zatrzaskami.

Różne wielkości do wyboru

W naszym sklepie znajdziesz komplety worków strunowych w wielu rozmiarach. Najmniejsze – 50x70 mm czy 60x80 mm – pomieszczą np. diody LED, krótkie odcinki taśm ledowych, czy też pojedyncze elementy SMD. Natomiast w największych – wielkości nawet 125x125 mm – zmieszczą się nawet kawałki laminatu, przycięte na potrzeby własnej produkcji płytek drukowanych albo całkiem spore zwoje kabli i taśm. Jedynym ograniczeniem w zastosowaniu woreczków strunowych jest ich podatność na elektryzowanie się. Z tego względu elementy ESD należy przed zamknięciem w workach opakować dodatkowo w folię antyelektrostatyczną.