Kategorie

Aparatura sterująca do DJI Inspire

Drony DJI Inspire stały się synonimem doskonałej jakości quadrocopterów o olbrzymich możliwościach. Najlepszym dowodem na ich użyteczność może być fakt, że korzystają z nich nawet profesjonalne ekipy filmowe – a drony DJI przystosowane zostały do nagrywania materiałów w formatach filmowych odpowiednich dla dalszej profesjonalnej obróbki w ramach postprodukcji. I choć już same konstrukcje latające chińskiego producenta wyposażono w wiele niezwykle zaawansowanych funkcjonalności, to jednakowo ważna dla użytkowników okazuje się właściwie dobrana aparatura sterująca.

Sterowanie lotem dronów DJI Inspire

Zaawansowane konstrukcje sterujące DJI w dużym stopniu odciążają użytkownika. Nie musi on obserwować nieustannie, czy na trasie drona nie pojawia się (słabo widoczna z ziemi) przeszkoda albo czy realizowanej misji nie przeszkodzi ukształtowanie terenu. Dron korzysta bowiem z systemu wizyjnego, ale też sonaru, uzyskując i przetwarzając tym samym znacznie więcej informacji o aktualnej wysokości, położeniu i warunkach środowiska. Dane z obu wspomnianych systemów przekazywane są następnie do jednostki CPU, a ta z kolei, po odpowiednim przetworzeniu, przesyła je do kontrolera lotu urządzenia. Wielki wpływ na jakość sterowania ma pilot, który w DJI Inspire dysponuje wieloma ciekawymi funkcjonalnościami.

Aparatura sterująca DJI Inspire

Pilot do sterowania dronem zintegrowany jest z łączem DJI Lightbridge, zatem umożliwia podłączenie ekranu albo urządzenia mobilnego i transmitowanie obrazu z kamery na żywo. To jednak dopiero początek możliwości tej aparatury. Do jednego drona można bowiem podłączyć jednocześnie dwa piloty, połączone jako Master i Slave. W takim układzie polecenia konstrukcji latającej wydaje bezpośrednio tylko Master, ale Slave przesyła nadrzędnemu kontrolerowi wytyczne co do położenia gimbala i kamery. Natomiast oprogramowanie pilota (z algorytmami sterowania) wspomaga stabilność konstrukcji podczas lotu. W sytuacjach wymagających szybkich reakcji – np. błyskawicznego wykonania fotografii – z pomocą przyjdą Ci przyciski z przypisanymi najważniejszymi funkcjami drona.

Okulary multimedialne FPV, czyli niezapomniane widoki

W naszym sklepie znajdziesz rozwiązania, dzięki którym każdy lot Twojego drona dostarczy jeszcze więcej emocji. To gogle FPV z wbudowanym pojedynczym lub podwójnym ekranem, na którym możesz obserwować widok z kamery DJI Inspire w trybie FPV (ang. First Person View), czyli tak, jakbyś znajdował się bezpośrednio na konstrukcji latającej. Okulary multimedialne do dronów wyposażone są jednak także w dodatkową funkcjonalność – tryb Head Tracking Flight. Umożliwia on sterowanie pozycją drona oraz zamontowanej na nim kamery poprzez ruchy głowy w prawo-lewo i w górę-dół. W naszej ofercie znajdziesz gogle FPV kompatybilne z modułami OcuSync wspierającymi transmisję filmów.