Kategorie

Moduły i zestawy Raspberry Pi 4B

W czerwcu 2019 roku miała miejsce premiera najnowszej odsłony legendarnego mikrokomputera Raspberry Pi – wersja 4B. To solidna marka, z której z chęcią korzystają elektronicy i robotycy – nie ma chyba osoby z branży, która nie znałaby jej choć w minimalnym stopniu. Każda z kolejnych odsłon oferowała użytkownikowi coraz większe możliwości. Obecnie minikomputer jest jeszcze szybszy i jeszcze bardziej wydajny. W tej kategorii oferujemy moduły i zestawy Raspberry Pi 4B – wszystkie akcesoria dobrane do siebie i zgromadzone w jednym miejscu. Dodatkowym atutem takiego zakupu jest atrakcyjniejsza cena niż w przypadku dobierania po kolei wszystkich elementów.

Filtrowanie

UC - Pamięć RAM:

Moduły i zestawy Raspberry Pi 4B

W tej kategorii oferujemy trzy wersje modułu Raspberry Pi 4B oraz różnego rodzaju zestawy (zarówno zawierające moduł, jak i takie z samymi akcesoriami). Mikrokomputery w tej kategorii występują w trzech odmianach, które różnią się między sobą ilością pamięci RAM - 1 GB, 2 GB i 4 GB RAM w wersji LPDDR4. Kształt i rozmiary płytki pozostały bez zmian w stosunku do poprzednich wersji – nadal prezentują rozmiar wielkości karty kredytowej. Jednostką napędową urządzenia jest teraz silniejszy i szybszy, czterordzeniowy, 64-bitowy procesor ARM-8 Cortex-A72, który taktuje z częstotliwością 1,5 GHz. Znacznie lepsze parametry procesora umożliwiły zastosowanie większej ilości pamięci operacyjnej RAM.

Łączność na najwyższym poziomie w Raspberry Pi

Urządzenie zmieniło się także pod względem układu złącz. Pojawiły się nowe lub zaktualizowane standardy. Port zasilający wpisuje się teraz w najnowsze trendy – jest to USB typu C. Napięcie prądu zasilającego, które zaleca producent, wynosi 5 V, natomiast natężenie nie powinno przekroczyć 3 A. Użytkownik może teraz korzystać aż z 4 złącz USB typu A (w tym 2 x bardzo szybkie USB 3.0 i 2 x USB 2.0). Łączność z prędkością do 2 Mb/s odbywa się dzięki najnowszej wersji modułu Bluetooth - 5.0, a zaktualizowana, pełna wersja Gigabit umożliwia przesył z prędkością dochodzącą nawet do 1000 Mbit/s przy wykorzystaniu przewodów kablowych. Oprócz tego użytkownik może podłączyć szybko urządzenie do dwóch monitorów i odtwarzać obraz w jakości 4K, dzięki gniazdom micro HDMI. Płytka posiada również wbudowany moduł WiFi - 802.11ac (zgodnie z najnowszymi oficjalnymi ustaleniami dotyczącymi nazewnictwa jest to WiFi 5), które posługując się zakresami 2,4 GHz oraz 5 GHz umożliwia użytkownikowi podłączenie urządzenia do sieci. Raspberry Pi posiada oczywiście interfejsy komunikacyjne takie jak I2C, SPI oraz UART, a pamięć zapewniona jest dzięki karcie micro SD. Na urządzeniu można zainstalować system operacyjny Raspbian, Openelec, RaspBMC, OSMC Linux lub nawet Windows 10 LoT.

Moduły i zestawy Raspberry Pi 4B - co oferujemy?

Oferta tej kategorii to trzy wersje płytek Raspberry Pi 4B z różnymi rozmiarami pamięci RAM (1 GB, 2 GB, 4 GB). Oprócz tego oferujemy różne rodzaje zestawów akcesoriów do Raspberry Pi - zarówno dla użytkowników, którzy już posiadają urządzenie, jak i dla tych, którzy dopiero zamierzają je nabyć. Bardzo praktyczny jest zestaw akcesoriów do kursu ze strony FORBOT (kurs Raspberry Pi 4) – zawiera on wszystkie potrzebne narzędzia i elementy do wykonania poleceń zadanych podczas nauki. Dostępnych jest również kilka różniących się między sobą kompletów – między innymi z mikrokomputerami we wszystkich trzech wersjach, złożone i oficjalnie sygnowane przez forum FORBOT. Sklep Botland proponuje także złożone przez siebie zestawy z oryginalną ładowarką, obudową, wysokiej jakości przewodami (microHDMI i przewód sieciowy) oraz kartą micro SD. Są także zestawy pochodzące bezpośrednio od producenta płytki, zestawy wprowadzające w świat IoT (Internet of Things) oraz Grove Base Kit, czyli zestaw modułów i czujników gotowych do podłączania do Raspberry Pi.