• Obniżka

Drukarka 3D - Zortrax M200 Plus

Indeks: DKT-14018 EAN: 5902280822882

Drukarka 3D firmy Zortrax, przeznaczona do druku elementów o wymiarach 200 x 200 x 180 mm. Zortrax M200 Plus została zamknięta w szczelnej komorze roboczej. Dzięki dotykowemu wyświetlaczowi obsługa urządzenia jest łatwa i szybka. Drukarka została wyposażone w moduł WiFi, dzięki czemu pliki mogą być wysyłane przez sieć. Wbudowana kamera umożliwia ciągłą kontrolę druku.

Drukarka 3D - Zortrax M200 Plus
12 164,70 zł -20%
9 731,76 zł
7 912,00 zł netto
Najniższa cena z 30 dni: 9 731,76 zł
Zortrax M200 Plus - wersje:
Producent: Zortrax

Opis produktu: Drukarka 3D - Zortrax M200 Plus

Drukarka 3D firmy Zortrax, przeznaczona do druku elementów o wymiarach 200 x 200 x 180 mmZortrax M200 Plus została zamknięta w szczelnej komorze roboczej. Dzięki dotykowemu wyświetlaczowi obsługa urządzenia jest łatwa i szybka. Drukarka została wyposażone w moduł WiFi, dzięki czemu pliki mogą być wysyłane przez sieć. Wbudowana kamera umożliwia ciągłą kontrolę druku.

Zastosowanie w Zortrax M200 Plus pojedynczego ekstrudera pozwala na wydruk z szerokiej gamy filamentów takich jak: Z-SEMIFLEX Z-ULTRAT, Z-ABS, Z-PSA, Z-PETG, Z-HIPS, Z-GLASS i wiele więcej. 

Główne cechy drukarki Zortrax M200 Plus

 • Moduł WiFi - umożliwia bezprzewodowe przesyłanie plików, a także pobieranie nowych aktualizacji oprogramowania.
 • Czujnik końca filamentu - drukarka automatycznie zakończy proces drukowania, w przypadku wykrycia braku materiału.
 • Nowy system chłodzenia - większą jakość chłodzenia zapewnia udoskonalony system chłodzenia, by zapewnić najwyższą jakość druku.
 • Wbudowana kamera - stały wgląd na proces druku umożliwia wbudowana kamera przesyłająca obraz na ekran Twojego komputera.

Wysoki komfort modelu M200 Plus

Zortrax M200 Plus jest gotowy do działania zaraz po wyjęciu go z pudełka. Wyposażony został w czytelny ekran dotykowy, który znacznie ułatwia wybierania dostępnych ustawień oraz przeglądnie projektów do drukowania. Drukarka została wyposażona w kilka systemów łączności. Pliki mogą być przesyłane poprzez sieć bezprzewodową WiFi, łącze Ethernet lub poprzez nośnik USB

Zastosowania Zortrax M200 Plus

Drukarka 3D Zortrax M200 Plus posiada wiele zastosowań w różnych branżach, od edukacji przez medycynę, aż po aeronautykę. 

 • Prototypowanie produktów konsumenckich - technologia druku 3D sprawia, że proces prototypowania będzie szybszy i tańszy.
 • Tworzenie modeli architektonicznych - modele wymagają milimetrowej precyzji, druk 3D pozwala zautomatyzować ten proces.
 • Drukowanie materiałów edukacyjnych - w kursach anatomii przydatne są tworzone na zamówienie modele, dzięki drukowi 3D można je uzyskać za niższą cenę. 
 • Produkcja na dużą skalę - duże zakłady mogą zaoszczędzić do 99% na częściach zapasowych, drukując je na miejscu.
 • Modele medyczne - druk 3D umożliwia tworzenie modeli w oparciu o tomografię komputerową. Takie modele mogą być wykorzystywane w zabiegach rekonstrukcji twarzy i planowaniu zabiegów.
 • Inżynieria lotniczo-kosmiczna - NASA wykorzystuje drukarki Zortrax do prototypowania narzędzi dla astronautów pracujących na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
 • Uproszczenie robotyki - druk 3D ułatwia proces tworzenia robotów i wprowadzania do nich modyfikacji
 • Prace badawczo-rozwojowe w branży motoryzacyjnej - w tradycyjnym sposobie wytwarzania modeli motoryzacyjnych jest wykorzystywana glina, jednak inżynierowie z Ferrari stwierdzili, że druk 3D jest szybszym i bardziej wydajnym sposobem.

Stwórz sieć drukarek 3D

Dzięki wbudowanemu w Zortrax M200 Plus modułowi WiFi można stworzyć sieć gotową do tworzenia najambitniejszych projektów. Wszystkimi drukarkami można zarządzać z poziomu ekranu komputera, rozdzielanie zadań pomiędzy urządzeniami pozwala kończyć pracę szybciej i wydajniej. Dzięki kamerze wbudowanej w drukarkę można cały czas kontrolować jej pracę. 

Sieć drukarek Zortrax M200 Plus

Oprogramowanie Z-SUITE 2

Z-SUITE 2 to wygodne oprogramowanie umożliwiające przygotowanie modeli do druku 3D korzystając z szerokiej gamy narzędzi i udogodnień. Program umożliwia pracę nad wieloma projektami jednocześnie. 

 • Intuicyjna obróbka modelu - wczytaj plik 3D, a program automatycznie go skonwertuje na model gotowy do druku.
 • Wykrywanie cienkich ścianek - Z-SUITE 2 automatycznie wykryje za cienkie ścianki, które mogą sprawić problemy podczas procesu drukowania.
 • Wiele wariantów wypełniania - różne warianty wypełniania zapewniają wytrzymałość i pozwalają redukować zużycie materiału.
 • Edytowanie podpory - automatycznie generowane podpory mogą być edytowane lub dodane w wybranych miejscach.

Dostępne materiały dla drukarki 3D

Drukarka Zortrax M200 Plus jest kompatybilna z wszystkimi dostępnymi materiałami dla drukarek z serii M. Ulepszony ekstruder pozwala na drukowanie z nowego materiału Z-SEMIFLEX. 

Z-SEMIFLEX 

Półelastyczny termoplastik, który wygina się nie łamiąc się pod naciskiem. Materiał jest doskonałym wyborem do produkcji elastycznych części przemysłowych. 

Z-ULTRAT, Z-PETG

Z-ULTRAT jest bardzo wytrzymały, co czyni go pewnym rozwiązaniem do drukowania funkcjonalnych prototypów. 

Z-ASA Pro, Z-PLA Pro

Z-ASA Pro jest odporny na działanie promieni słonecznych, przystosowany do druku modeli testowanych na zewnątrz. Z-PLA Pro oferuje wysoką sztywność i wytrzymałość, jednocześnie nie podwija się podczas druku.

Z-ABS, Z-HIPS

Materiały parte na ABS są odporne na ciepło oraz chemikalia. Dzięki czemu są idealnym wyborem do druku funkcjonalnych prototypów. 

Specyfikacja drukarki 3D Zortrax M200 Plus

Specyfikacja techniczna
Napięcie zasilania: 

110 V / 5,9 A @ 50 / 60 Hz

240 V / 2,5 A @ 50 / 60 Hz

Moc maksymalna: 320 W
Technologia druku: FFF / FPD
Obszar roboczy:  200 x 200 x 180 mm
Forma materiału:  Szpula
Średnica materiału: 

1,75 mm

Średnica dyszy: 

0,3 mm / 0,4 mm / 0,6 mm

Łączność: USB / RJ45 / WiFi
Ekstruder: Pojedynczy (dostosowany do bardziej wymagających materiałów)
System chłodzenia: Wentylator ekstrudera i dwa wentylatory chłodzące wydruk
Głowica:  Nowa konstrukcja głowicy (V3) oraz dyszy
Czujnik materiału: Mechaniczny
Platforma:

Perforowana, wyposażona w złącze Pogo

Struktury podporowe:

Usuwalne mechanicznie - drukowane z materiału modelowego

Dostępne materiały:

Z-ULTRAT / Z-HIPS / Z-GLASS / Z-PETG / Z-ESD / Z-PCABS / Z-ABS / Z-ASA Pro / Z-PLA Pro / nowy Z-SEMIFLEX

Zewnętrzne materiały:

Obsługiwane

Poziomowanie platformy:

Automatyczny pomiar wysokości punktów

Wyświetlacz:

Dotykowy

IPS 4" 800 x 490 px  

Rozdzielczość warstwy:

od 90 do 390 mikronów (dla dyszy 0,4 mm)

Minimalna grubość ściany: 400 mikronów (dla dyszy 0,4 mm)
Dokładność wymiarowa: +/- 0,2%*
Dokładność kątowa: +/- 0,2%**
Maksymalna temperatura druku (ekstrudera): 290 °C
Platforma robocza: Podgrzewana
Procesor: Quad-Core
System operacyjny: Android
Temperatura pomieszczenia dla pracującego urządzenia: od 20°C do 30°C
Temperatura przechowywania:  od 0°C do 35°C
Pakiet oprogramowania: Z-SUITE 2
Obsługiwane typy plików wejściowych: .stl / .obj / .dxf / .3mf
Obsługiwane systemy operacyjne: Mac OS X / Windows 7 i nowsze wersje
Format pliku wyjściowego: .ZCODEX
Wymiary urządzenia bez szpuli: 505 x 360 x 350 mm
Wymiary urządzenia ze szpulą: 505 x 430 x 350 mm
Masa urządzenia: 16 kg

* Należy pamiętać, że wymiar jest ściśle uzależniony od stanu technicznego drukarki, kształtu, formy oraz gabarytów wydruku, użytego materiału, a także warunków, jakie panowały podczas wydruku. Dokładność wymiarowa w osi Z nie uwzględnia tolerancji o +/- 1 warstwę. Należy brać pod uwagę błędy pomiarowe oraz błędy urządzeń pomiarowych.

** Pomiaru dokonano na kącie 90˚.

Zawartość zestawu Zortrax M200 Plus

 • Drukarka 3D
 • Głowica (v3)
 • Panele boczne
 • Program Z-SUITE 2
 • Szpula materiału
 • Karta SD
 • Dysk USB
 • Płyta perforowana
 • Przewód zasilający
 • Uchwyt na szpulę materiału
 • Prowadnica materiału
 • Przewodnik 
 • Starter Kit
 • Dysza 0,4 mm

Drukarka 3D - Zortrax M200 Plus

Drukarka 3D firmy Zortrax jest wyposażona w obszar roboczy umożliwiające drukowanie obiektów 3D o maksymalnych wymiarach 200 mm x 200 mm x 180 mm. Szczelna komora robocza gwarantuje bezzakłóceniowe drukowanie i wysoką jakość efektu końcowego. Panel sterujący w postaci wyświetlacza dotykowego IPS 4” umożliwia prostą obsługę drukarki. Drukarka 3D Zortrax M200 Plus jest wyposażona w funkcję łączności bezprzewodowej, dzięki czemu drukarka może być sterowana zdalnie, również z poziomu aplikacji mobilnej. Wbudowana kamera umożliwia dokładne obserwowanie procesu drukowania w czasie rzeczywistym. Drukarka M200 Plus może współpracować z różnymi rodzajami filamentu, w tym Z-ESD i Z-PLA-Pro. Wbudowany czujnik filamentu natychmiast przerywa proces drukowania w przypadku wykrycia braku filamentu, a wydajny system chłodzenia zapobiega odkształceniom drukowanego obiektu i chroni ekstruder przed przegrzaniem.

Prawdziwa drukarka dla wymagających profesjonalistów

W 2017 roku, drukarka Zortrax M200 została ogłoszona jako zwycięzca plebiscytu “Best 3D Printer Workhorse of 2017”, organizowanym przez portal All3dp.com poświęcony tematyce druku trójwymiarowego. Nagroda ta jest całkiem zasłużona, a model M200 Plus kontynuuje rozwiązania techniczne poprzednika. Drukarkę cechuje wiele zalet. Pierwszą z nich, która od razu rzuca się w oczy, to solidnie wykonana obudowa z wytrzymałego aluminium oraz śruba kulowa i automatyczną kalibrację, które są jednymi z najbardziej kluczowych elementów sprawiających, że dokładność odwzorowania drukowanych obiektów jest najwyższa w najdrobniejszych detalach. Również atrakcyjnym elementem wyposażenia jest obsługa łączności bezprzewodowej, która umożliwia prowadzenia zdalnego śledzenia procesu drukowania. Dzięki temu, drukarka M200 Plus jest narzędziem, które spełni oczekiwania nawet najbardziej zagorzałych profesjonalistów.

Promocja 2
3D - rozmiar druku 200x200x180 mm
3D - typ wydruku FFF/FDM
3D - ilość głowic 1
3D - średnica filam. 1.75 mm
3D - grubość druku 0.09 - 0.39 mm
3D - temp. dyszy 290 °C
3D - temp. stołu 105 °C
Laboratorium przyszłości Zgodny
Szerokość opakowania 55.5 cm
Wysokość opakowania 47 cm
Głębokość opakowania 48 cm
Masa opakowania 21.65 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: