iNode - czujniki i moduły Bluetooth

instrukcja obsługi

 

Stosowanie

iNode to moduły i czujniki komunikujące się za pomocą Bluetooth, zasilane są baterią. Służą np. do kontrolowania temperatury, wilgotności, monitorowania zużycia energii, również mogą być wykorzystywane jako lokalizator czy czujnik ruchu. Przeznaczone są do automatyki domowej, systemów alarmowych lub opieki nad osobami starszymi.

Podłączenie

Urządzenia iNode współpracują z systemami Windows oraz Android - poprzez specjalnie przygotowane aplikacje. W celu uruchomienia modułu należy włożyć baterię CR2032 do slotu a następnie skonfigurować urządzenie przy użyciu aplikacji. Zasięg Bluetooth wynosi 200 m w otwartej przestrzeni. Moduł i czujniki chronione są hasłem, niezależnym od hasła użytkownika. 

 

Windows

Przy użyciu komputera z systemem Windows należy nabyć adapter Bluetooth 4.0. Moduły iNode działają również z urządzeniami mobilnymi z systemem Windows Phone 8.1 i Windows 10, aplikacja do pobrania ze sklepu Microsoft. Podczas instalacji programu na komputerze, oprogramowanie antywirusowe może wykrywać aplikacje jako zagrożenie, mimo to należy kontynuować. 

 

 • iNode Hub Server - aplikacja wymagana przez przeglądarkową wersję iNode Setup, umożliwia komunikację iNode Setup z adapterami BT4.0: CSR8510 lub iNode Serial Transceiver USB. Aplikacje w wersji przeglądarkowej można pobrać tutaj: https://support.inode.pl/apps/iNodeHub/.
 • iNode Setup - Podstawowy program służący do konfiguracji wszystkich urządzeń iNode.
 • iNode USB - Program służący do wymiany firmware w urządzeniu iNode Care GSM - sterowniki USB.
 • iNode Guard - program odczytuje dane z urządzeń iNode Scanner oraz iNode Control Point, przedstawia je w postaci listy.
 • iNode Thermo - program odczytuje temperaturę i wilgotność z urządzeń iNode Sensor i przedstawia je w postaci wykresu z podziałem na dni.
 • iNode Activity - program odczytuje dane aktywności ruchowej z urządzeń iNode Activity i przedstawia je w postaci wykresu.
 • iNode Alarm - program odczytuje zdarzenia alarmowe z urządzeń iNode Care i przedstawia je w postaci listy.
 • iNode Energy - wizualizacja dobowego zużycia energii elektrycznej, program odczytuje dane z iNode Energy Meter i przedstawia je w postaci wykresu.
 • iNode Terminal- aplikacja testowa do łączenia się z urządzeniami BLE. Współpracuje z iNode Transceiver USB, iNode LAN Duos, iNode LAN Camera. Umożliwia poznanie działania i określenie parametrów podstawowych komend HCI wykorzystywanych do komunikacji z urządzeniami BLE. Kod źródłowy aplikacji Visual Studio 2010 jest dostępny do pobrania w serwisie pomocy technicznej w dziale Biblioteka plików -> Oprogramowanie / Software.

 

Android

W celu konfiguracji urządzeń iNode za pomocą smartfona / tabletu z systemem Android należy pobrać interesująca nas aplikację z rozszerzeniem .apk a następnie uruchomić instalację z poziomu urządzenia mobilnego. Aplikacje iNode nie znajdują się w sklepie Google Play.

 

 • iNode Setup - umożliwia konfigurację urządzeń iNode bezpośrednio z systemu Android. Współpracuje również z iNode LAN. Wymagany Android 4.3 lub nowszy.

 

 

 • iNode Monitor - wizualizuje dane przesłane przez iNode. Współpracuje z iNode LAN oraz iNode Serial Transceiver USB przez port USB Host. Wymagany Android 4.3 lub nowszy.

 

 

 • iNode CID - aplikacja zastępująca iNode Control ID, współpracuje z iNode Control Point. Wymagany Android 6.0 lub nowszy.
 • iNode Thermo - odczytuje temperaturę i wilgotność z urządzeń iNode Care Sensor i przedstawia je w postaci wykresu z podziałem na dni. Wymagany Android 4.3 lub nowszy.
 • iNode Clima - widget wyświetlający temperaturę i wilgotność z urządzeń iNoce Care Sensor. Wymagany Android 4.3 lub nowszy oraz zainstalowana aplikacja iNode Monitor.
 • Breath Monitor - aplikacja współpracuje z iNode Nav. Wyświetla on-line wykres przyspieszenia w jednej z wybranych osi. Wymagany Android 4.3 lub nowszy oraz zainstalowana aplikacja iNode Monitor. Rozdzielczość ekranu minimum 1024.

 

 

zapraszamy do współpracy!