10 powodów dla których warto uczyć się elektroniki

Elektronika jest nauką, na której bazuje niemała część otaczającego nas świata. To dziedzina zajmująca się przede wszystkim wytwarzaniem, a także - przetwarzaniem sygnałów. Sygnały te występują pod postacią prądów oraz napięć elektrycznych, a także pól elektromagnetycznych. Elektronika obejmuje także swoim zasięgiem teorię działania, a także metody wytwarzania przyrządów elektronicznych. Dzięki wiedzy elektronicznej możliwe jest budowanie z tych przyrządów nowych układów oraz coraz bardziej złożonych urządzeń elektrycznych.

 

Dlaczego warto uczyć się elektroniki?

  1. Elektronika rozwija umiejętności logicznego i abstrakcyjnego myślenia. Wiedza z zakresu elektroniki oparta jest w dużym stopniu na prawach fizyki i matematyki, natomiast zastosowanie ich w praktyce wymaga myślenia kreatywnego.
  2. Projekty elektroniczne trzeba sprawdzać w praktyce. Uczymy się, praktykując i dobrze się przy tym bawiąc. Daje to wiele satysfakcji!
  3. Samodzielne tworzenie układów elektronicznych często z mikroskopijnych elementów pomaga rozwinąć zdolności manualne.

Polecamy rozpocząć przygodę z elektroniką od podstaw, w czym przydatny będzie nasz podstawowy kurs Forbot:

Forbot podstawy elektroniki

Podstawy elektroniki - zestaw elementów + bezpłatny kurs ON-LINE

 

  1. Jak w przypadku każdej technicznej dziedziny, zabawa z elektroniką wymaga staranności i dokładności w działaniu. Dlatego również rozwija te cechy.
  2. Nie jest to prosty obszar dlatego rozwijanie zainteresowań w jej kierunku uczy cierpliwości i konsekwencji w dążeniu do celu.
  3. Opanowanie podstawowych informacji z zakresu elektroniki ułatwia rozwój w innych dziedzinach nauki np. w informatyce.
  4. Zabawa elektroniką daje możliwość niskim nakładem finansowym urealnić (wykonać) prowadzone projekty i ćwiczenia (np. własnoręcznie zbudowany prosty robot).

Forbot zestaw do budowy robota

Zestaw do budowy robota + bezpłatny kurs ON-LINE

 

  1. Wiedza z zakresu elektroniki niesie również praktyczne korzyści, jak umiejętność naprawy urządzeń elektronicznych.
  2. Przygoda z elektroniką nigdy się nie kończy. Ciągły rozwój i pojawiające się coraz to nowe możliwości w świecie elektroniki, powodują że może się ona stać pasją na lata.

Forbot kurs Arduino poziom 2

Arduino poziom 2 - zestaw elementów + bezpłatny kurs ON-LINE

 

  1. Specjaliści z zakresu elektroniki są w dzisiejszych czasach cenioną i pożądaną grupą zawodowa.

 

Przygodę z elektroniką można zacząć od kursów Forbot, które oferujemy w naszym sklepie. Są one wzbogacone w podstawowe przyrządy niezbędne do realizacji zadań opisanych w serwisie Forbot.pl.

zapraszamy do współpracy!