Czym jest Raspberry Pi ?


Raspberry Pi, czyli komputer mniejszy od karty kredytowej, stał się prawdziwym hitem! Najnowsza trzecia generacja słynnej Malinki - Raspberry Pi 3 Model B+ to minikomputer o mocy wystarczającej do zastosowań desktopowych. Dzięki zintegrowanemu układowi Wi-Fi i Bluetooth nie jest już konieczne dokupywanie modułów łączności bezprzewodowej na USB.


Właściwości Raspberry Pi 3B+

Na płytce o wymiarach 85,6×56×21 mm znajduje się nowa jednostka centralna - układ SoC Broadcom BCM2837B0, z czterema 64-bitowymi rdzeniami ARM Cortex-A53, z taktowaniem 1,2 GHz. Najnowsze Raspberry jest wyposażone w zintegrowany układem graficzny, Videocore IV, taktowany szybciej – zegarem 400 MHz.
Do tego minikomputer posiada wbudowane 1 GB pamięci RAM LPDDR2 taktowanej 900 MHz, oraz układ radiowy Cypress CYW43455, który zapewnia dwupasmowe (2,4 GHz / 5 GHz) Wi-Fi 802.11n/ac oraz Bluetooth 4.2/LE. Płytka jest również wyposażona w kontroler USB/Gigabit Ethernetu (100/1000 Mbit/s) SMSC LAN7515 z funkcją PoE (Power-over-Ethernet) przy użyciu dedykowanej nakładki oraz cztery porty USB 2.0. Posiada niezwykle przydatne do zastosowań desktopowych duże wyjście HDMI oraz wyjście audio-wideo minijack. Standardowo minikomputer wyposażony jest w złącze kamery CSI, szeregowy interfejs dla wyświetlacza DSI, złącze zasilania microUSB. Wyposażona jest oczywiście w 40-pinowe złącze GPIO, dzięki którym Malina stała się tak popularna dla celów związanych z elektroniką i sterowaniem. Pamięcią masową jest karta microSD, którą trzeba dokupić.

Raspberry Pi 3 model B+ WiFi Bluetooth 1GB RAM 1,4GHz

Dodatki do Raspberry PI 3B+

Raspberry może być wyposażona w użyteczną obudowę dostępną w kilku kolorach. Dostępne są również dedykowane akcesoria: kamerka o rozdzielczości HD(1080p), dotykowy ekran pojemnościowy, nakładka umożliwiająca zasilanie przez Ethernet oraz wiele czujników wspierających projekty edukacyjne.


Dlaczego warto kupić Raspberry PI 3B+

Raspberry daje nam możliwość pracowania w najnowszej wersji oprogramowania Raspbian, ale poprzez instalator NOOBS możliwe jest zainstalowanie dwóch innych systemów operacyjnych: OSMC_Pi2 (proste w użyciu centrum multimedialne) oraz Windows 10 IoT Core (dla użytkowników przyzwyczajonych do środowiska Microsoftu).


Raspberry Pi 3 model B+ można kupić w naszym sklepie już za 189 złotych. Starszy model Raspberry Pi 3B również jest dostępny w ofercie sklepu i wciąż wspierany przez organizację Raspberry.


Zestaw Raspberry Pi 3B+ z obudową grafitową


Na tę chwilę żaden konkurent nie dorównuje Raspberry Pi pod względem dostępnej społeczności, dokumentacji oraz oprogramowania. A darmowa licencja na Mathematikę może zachęcić do kupna niejednego ucznia lub studenta.

zapraszamy do współpracy!