Filtruj według
Cena
2399 4795
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (528) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Drukarki 3D Creality - Seria K1

Ilość produktów: 2
Loading...

Drukarka 3D - Creality K1

Superszybka drukarka 3D z zamkniętą komorą roboczą od firmy Creality. Prędkość druku urządzenia w niektórych przypadkach potrafi osiągnąć aż 600 mm/s !  Ulepszona oś Z z...
4.8 (6)
Indeks: CRL-22977
Indeks: CRL-22977
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 2 399,00 zł Cena 2 399,00 zł
  • Darmowa dostawa

Drukarka 3D - Creality K1 Max

Innowacyjna drukarka 3D od firmy Creality o stabilnej konstrukcji i zamkniętej komorze roboczej, nadającej jej eleganckiego wyglądu. Drukarka może osiągać prędkość aż do 600...
5.0 (3)
Indeks: CRL-23141
Indeks: CRL-23141
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 4 795,00 zł Cena 4 795,00 zł
  • Darmowa dostawa

Seria K1 – innowacja goni innowację

Drukarki z serii Creality K1 przynoszą użytkownikom jeszcze wyższą prędkość druku w porównaniu do najlepszych osiągów poprzednich modeli – tym razem mamy do dyspozycji tryb pracy dochodzący do 600 mm/s (60cm/s!), co niebywale wpływa na dynamikę pracy. Ulepszona oś Z zapewnia stabilniejszą pracę, dzięki czemu jakość wydruków dochodzi do granic możliwości, oferowanych przez technologię FDM. Co ciekawe, producent zadbał o redukcję efektu „dzwonienia” (ringing), objawiającego się delikatnymi „falami” na płaskich powierzchniach wydruków, zaś sposób, w jaki inżynierowie Creality dokonali tej ważnej poprawki, jest naprawdę imponujący. Wbudowany w drukarkę czujnik G monitoruje częstotliwości rezonansowe konstrukcji i tak modyfikuje prędkość pracy maszyny, by zniwelować efekt wzmacniania drgań mechanicznych, co przekłada się bezpośrednio na ograniczenie artefaktów powstających w drukowanych detalach.

To jednak dopiero początek innowacji, na których wprowadzenie zdecydowała się firma Creality w ramach serii K1. Unowocześniony ekstruder z funkcją dwubiegowego wytłaczania pozwala na dozowanie filamentu z siłą rzędu 50 niutonów, zaś całkowita masa głowicy drukującej wynosi tylko 190 gramów – to jedno z wyjaśnień fenomenalnej prędkości maksymalnej, choć rzecz jasna wpływają na nią także inne czynniki. Wymieniona została ponadto grzałka – w modelach K1 nagrzewanie ceramicznego elementu do temperatury 200 oC wymaga zaledwie 40 sekund, co pozwala zacząć pracę w krótkim czasie po włączeniu zasilania drukarki.

Sztuczna inteligencja, LIDAR i widzenie maszynowe

Drukarki z serii Creality K1 w wersji Max są wyposażone w inteligentną kamerę, monitorującą postępy pracy. Co ciekawe, zadaniem kamery jest nie tylko zapewnienie użytkownikowi wygodnego podglądu stanu urządzenia w dowolnym momencie jego pracy – to także sposób na automatyczne monitorowanie wydruków i detekcję najczęściej spotykanych błędów, co do tej pory było nieosiągalne w konkurencyjnych modelach maszyn do druku FDM. Dodatkowym elementem wpływającym na niezawodność i łatwość obsługi jest wbudowany, laserowy czujnik odległości (LIDAR), umożliwiający skanowanie powierzchni stołu roboczego z dokładnością nieosiągalną dla konwencjonalnych systemów, bazujących np. na czujnikach BLTouch czy PINDA.